Adobe Photoshop Elements 14 - czy nowa wersja może zastąpić pełnego Photoshopa?

Adobe zaprezentowało nową wersję aplikacji Photoshop Elements 14 do zdjęć i Premiere Elements do obróbki wideo. Zapowiada się dużo nowych funkcji, które mogą zastąpić dużego Photoshopa.

Shake Reduction

Shake Reduction

Pod względem funkcji związanych z obróbką zdjęć Photoshop Elements 14 zapowiada wiele nowych rozwiązań. Funkcja Shake Reduction pozwala na usuwanie poruszenia na zdjęciach za pomocą jednego kliknięcia. Natomiast Dehaze usuwa zamglenie i rozmycie spowodowane przez wilgoć w powietrzu, co jest szczególnie pomocne przy fotografii krajobrazowej. Funkcja zaczerpnięta wprost z Photoshopa CC.

Dehaze

Koleje nowości to funkcja Speed Guided Edit, która pozwala na dodawanie rozmycia do zdjęć akcji, oraz Guided Edit, która będzie pomocna przy kadrowaniu do konkretnego rozmiaru. Użytkownicy Photoshop Elements 14 dostają także do dyspozycji nowe narzędzie Fine Detail Selection do zaznaczania włosów ludzi i zwierząt za pomocą prostego malowania, po zaznaczeniu resztą zajmuje się oprogramowanie.

Ulepszono także wyszukiwanie zarówno pod względem osób, program Photoshop Elements rozpoznaje twarze na zdjęciach i grupuje fotografie według osób, dzięki czemu można łatwo znaleźć. Ale także miejsc i wydarzeń. Poprawiono też możliwości łatwych poprawek, przez sugestię pięciu filtrów, które najbardziej pasują do naszego zdjęcia.

Photoshop Elements 14 będzie sprzedawany w tradycyjnej dystrybucji, a więc po zakupie klient otrzymuje dożywotnią licencję. W przeciwieństwie do pełnego Photoshopa, który jest sprzedawany tylko w abonamencie Creative Cloud.

Standardowa dystrybucja jest kolejnym plusem Elements, który przemawia do osób początkujących. Photoshop Elements 14 kosztuje 102,09 euro i ok 82 euro jako aktualizacja.

Czy rzeczywiście Photoshop Elements 14 może zastapić dużego Photoshopa? Profesjonalistom oczywiście nie, ale wielu amatorów nawet zaawansowanych nie potrzebuje rozbudowanej, graficznej funkcjonalności Photoshopa, wystarczy im spokojnie Photoshop Elements, które jak widać nadąża za najnowszymi funkcjami starszego brata.

Zobacz również: Szybki sposób na efekt 3D w Adobe Photoshop

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji Pentax zaprezentował nowy, pełnoklatkowy obiektyw Już 1 października startuje 5. Opolski Festiwal Fotografii! 48 fotoreportaży o współczesnej Polsce i Polakach w jednym albumie Kraków Airport Instameet RED zapowiedział kamerę 4K "dla wszystkich" To My tworzymy świat: 
multimedialny konkurs Canon Nowe, bardzo jasne obiektywy Samyanga do bezlusterkowców Nowa edycja warsztatów fotografii podróżniczej z Marcinem Dobasem Znamy zwycięzców konkursu Insight Astrophotographer of the Year 2015 Ważne, nowe oprogramowanie do Olympusów OM-D E-M1 i E-M5 Mark II Niemiecki "Bild" przez jeden dzień bez zdjęć Sony A7S Mark II - nowy, pełnoklatkowy korpus z ISO 409 600 Zeiss Milvus - nowa linia obiektywów do wymagających matryc Aktualizacja presetów VSCO i promocja na zakup nowych W akcji CashBack Canona dostaniesz nawet 1200 zł przy zakupie nowego aparatu i do 800 zł za obiektyw Canon Cinema RoadShow już we wrześniu 120 megapikseli w nowej lustrzance i 8K w produktach wideo - nad tym pracuje Canon Olympus wstrzymuje sprzedaż modelu OM-D E-M10 Mark II Kalendarz workshopx: terminy zgłoszeń wybranych konkursów fotografii dokumentalnej, 15.09. - 15.10.2015 Instagram wprowadza inne formaty poza kwadratem: pion i poziom Instagram wzdłuż i wszerz Rusza 7. edycja konkursu VIVA! Photo Awards „Some Things are Quieter than Others” Jacka Foty w Leica Gallery

Popularne w tym tygodniu:

Z okładki National Geographic trafiła do aresztu. Oto historia „Afgańskiej dziewczyny” Koniec Digart.pl. Onet zamyka legendarny polski serwis dla artystów Zostań fotoedytorem serwisów Grupy Wirtualna Polska Znamy ceny i dostępność obiektywów Sigma Art 24-70 mm f/2.8 oraz Sigma Art 14 mm f/1.8 Legendy w Berlinie – przed nami wystawa zdjęć Helmuta Newtona, Mario Testino oraz Jeana Pigozzi Eastreet 4 – rozpoczął się nabór do czwartej edycji projektu o fotografii dokumentalnej i ulicznej VSCO Mobile Presets 01 (MP1) - 58 mobilnych filtrów symulujących analogowy efekt Ruszył konkurs na najlepsze zdjęcie natychmiastowe wykonane aparatem instax Pokaż swoje zdjęcia w ramach 7. Opolskiego Festiwalu Fotografii