Jak robi lis? Czyli dzikie lisy Roeselien Raimond

Pomimo że zeszłoroczne listy przebojów opanowało już kultowe „What does the fox say?”, chyba do dzisiaj nikt nie wie, jak robi lis. Ale za to wszyscy wiedzą, jak wygląda. A lis ma spiczasty pysk i jest rudy. Z reguły. Podobno bywają też lisy farbowane...

© Roeselien Raimond / www.roeselienraimond.com

Lisy, jak głosi mądrość ludowa, to przebiegłe i chytre istoty. Nie bez powodu rudowłose osoby są nazywane „chytrymi jak lis”, a osoby przebiegłe „szczwanymi jak lis”.

Wbrew pozorom są to bardzo inteligentne i urocze zwierzęta. Uchwycenie tych nieprzewidywalnych stworzeń na zdjęciach to wyzwanie, z którym wyśmienicie poradziła sobie holenderska fotograf Roeselien Raimond. Dzięki niej możemy z bliska zobaczyć ich rozkoszne pyszczki.

Roeselien Raimond, dla której lis jest ulubionym zwierzęciem tuż obok kota, uchwyciła te leśne ssaki w zapadających w pamięć momentach i niemal intymnych sytuacjach.

Według artystki z lisem nigdy nic nie wiadomo: czego się po nim spodziewać, co zaraz zrobi. Czy będzie polował, pływał, spał, a może w ogóle czmychnie?

Zobacz również: Cytaty fotografów, które warto znać

Zdjęcia Roeselien ukazują lisią naturę. Chwile zabawy i beztroski młodych, wylegiwanie się w trawie albo momenty lisiej zadumy w trakcie zimowej zadymki.

„Jestem zwolenniczką bardziej złożonych charakterów. A każdy lis ma własny charakter, co mnie fascynuje” - mówi artystka.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Królewski retusz z Krakowa Niesamowite krajobrazy Szkocji uchwycone iPhone’m Twarze znanych fotografów, czyli kto jest po drugiej stronie aparatu Codzienne życie z lotu ptaka Oto jak dzieci z inżyniera zrobiły fotografa Dwójka młodych ludzi, pies, stary samochód i piękna fotografia drogi Zdjęcia www Sieci #11, czyli subiektywny przegląd ciekawych zdjęć tygodnia Człowieku, oglądaj zdjęcia! Z aparatem pod wodą, czyli pomysł na fotograficzne wakacje Clark Little i jego wielkie fale Koczownicy, pustelnicy, samotnicy... Przenikliwe portrety osób, które uciekły od cywilizacji Sandro Giordano i jego portrety osób, które pozują... jakby upadły Sztuczne światła, które zmieniają naturalne krajobrazy w sceny SF Majestatyczne pociągi Powrót do przyszłości z Iriną Werning Wszystkie kolory Antarktydy Piękno zaklęte w porcelanie – lalki Mariny Bychkovej ożywają w obiektywie Zdjęcia www Sieci #10, czyli subiektywny przegląd ciekawych zdjęć tygodnia Fotografowanie w piekle Dakaru Efekt bullet-time wykonany... 364 aparatami otworkowymi Świat cieni postawiony do góry nogami na zdjęciach Guya Cohena Pomysł na zdjęcia: hipnotyczny urok spiralnych schodów Ari Seth Cohen przedstawia modne... babcie Zdjęcia www Sieci #9, czyli subiektywny przegląd ciekawych zdjęć tygodnia

Popularne w tym tygodniu:

Oto co się dzieje, kiedy świetny fotograf krajobrazu zabiera się za zdjęcia ślubne Najlepsze zdjęcia ”Wielkiego amerykańskiego zaćmienia Słońca” Fotografowałem znanego amerykańskiego rapera 50-letnim aparatem z NRD Przysłona f/240 i 6-godzinna ekspozycja, czyli jak Weston fotografował paprykę Piękne zdjęcia, piękne kobiety, piękne suknie i piękne miejsca – na tym opiera się twórczość Kristiny Makeevej Czarne psiaki też potrzebują miłości. Fotografka stworzyła ten projekt, by pomóc w adopcjach Stolica Korei Północnej wygląda jak opuszczony plan kosmicznego filmu science fiction Fotoreporterzy z całej Polski opowiedzieli nam, jak fotografowali The World Games 2017 Tajemniczy artysta tworzy niesamowite zdjęcia, ale woli pozostać anonimowy. W jakim celu? Czterech świetnych fotografów z Nowego Jorku robiło zdjęcia jednej modelce. Jesteście ciekawi jak im poszło? Vincent Munier wytropił i sfotografował niezwykle rzadkiego irbisa śnieżnego. Zobaczcie, jak powstały jego zdjęcia Historie wykraczające poza zdjęcia, czyli wielka siła fotografii ulicznej