Niebezpieczne zdjęcie, które kosztowało życie 17-latka

Andrej Retrovesky spadł z dachu 9 piętrowego budynku próbując wykonać autoportret na Instagram.

17-letni Rosjanin zginął próbując zrobić sobie zdjęcie, na którym będzie wyglądał jakby spadał z dachu budynku. Andrej Retrovesky był zabezpieczony liną, która pomagała przy tego rodzaju efektach, jednak na nieszczęście lina pękła i fotograf spadł z poziomu 9 pietra. Mimo, że jego upadek zamortyzowały trochę krzaki obrażenia były na tyle silne, że chłopak zmarł kilka godzin po zdarzeniu.

Andrej pochodził z Wołgogradu, który znajduje się około 500 km na północ od Moskwy, miał za sobą historię wspinaczek na budynki i pozowania do zdjęć na ich dachach. Nie wiadomo czy był członkiem grupy Roofters specjalizującej się we wdrapywaniu na dachy wysokich budynków w celach fotograficznych i wyczynowych. Tak czy inaczej to oni i podobne grupy zachęcają młodych ludzi do podobnych wyczynów na całym świecie.

Na Instagram-owym profilu Andreja znajdziemy wiele mrożących krew w żyłach zdjęć z dachów i innych budowli.

Śmierć młodego Rosjanina przypomina nam jak kruche jest życie i nie ważne jak fajne, zdjęcie powstaje bezieczeństwo i profesjonalne przygotowanie powinny być priorytetem.

Zobacz również: Cytaty fotografów, które warto znać

Podziel się:

Także w kategorii Aktualności:

Kalendarz workshopx: terminy zgłoszeń wybranych konkursów fotografii dokumentalnej, 15.10. - 15.11.2015 Polacy wśród wyróżnionych w konkursie International Photography Awards 2015 Adobe Photoshop Elements 14 - czy nowa wersja może zastąpić pełnego Photoshopa? Pentax zaprezentował nowy, pełnoklatkowy obiektyw Już 1 października startuje 5. Opolski Festiwal Fotografii! 48 fotoreportaży o współczesnej Polsce i Polakach w jednym albumie Kraków Airport Instameet RED zapowiedział kamerę 4K "dla wszystkich" To My tworzymy świat: 
multimedialny konkurs Canon Nowe, bardzo jasne obiektywy Samyanga do bezlusterkowców Nowa edycja warsztatów fotografii podróżniczej z Marcinem Dobasem Znamy zwycięzców konkursu Insight Astrophotographer of the Year 2015 Ważne, nowe oprogramowanie do Olympusów OM-D E-M1 i E-M5 Mark II Niemiecki "Bild" przez jeden dzień bez zdjęć Sony A7S Mark II - nowy, pełnoklatkowy korpus z ISO 409 600 Zeiss Milvus - nowa linia obiektywów do wymagających matryc Aktualizacja presetów VSCO i promocja na zakup nowych W akcji CashBack Canona dostaniesz nawet 1200 zł przy zakupie nowego aparatu i do 800 zł za obiektyw Canon Cinema RoadShow już we wrześniu 120 megapikseli w nowej lustrzance i 8K w produktach wideo - nad tym pracuje Canon Olympus wstrzymuje sprzedaż modelu OM-D E-M10 Mark II Kalendarz workshopx: terminy zgłoszeń wybranych konkursów fotografii dokumentalnej, 15.09. - 15.10.2015 Instagram wprowadza inne formaty poza kwadratem: pion i poziom Instagram wzdłuż i wszerz

Popularne w tym tygodniu:

W marcu Kraków odwiedzi wystawa „Fashion 50/60 – Szukając Marilyn / Finding Marilyn” Netflix może być przydatny fotografom. Zapowiada się film, który warto zobaczyć Jubileuszowe XX Targi FILM VIDEO FOTO już za dwa miesiące Od teraz na Instagramie możecie udostępnić nawet do 10 zdjęć w jednym poście