Pictorial w praktyce – warsztaty fotografii aktu z Łukaszem Marciniakiem

Wyłączny dystrybutor produktów marki Quantuum w Polsce, firma Next77, wraz ze sklepem MultiFoto.pl zapraszają na warsztaty fotografii aktu prowadzone przez Łukasza Marciniaka, które odbędą się w warszawskim Studiu Bakarum na początku listopada.

Warsztaty „Pictorial w praktyce” to dwa dni zajęć teoretycznych i praktycznych przy współpracy z dwiema doświadczonymi modelkami oraz prowadzącym, którego zdjęcia zdobią okładki kolorowych magazynów. Do dyspozycji uczestników oddane będą dwa niezależne plany zdjęciowe, a także zaprezentowane zostaną przykładowe inspiracje. Uczestnicy będą mogli nauczyć się jak je interpretować i jak na ich podstawie stworzyć własny pomysł.

Pierwszego dniawarsztatowicze dowiedzą się czym tak naprawdę są magazynowe pictoriale, skąd czerpać pomysły, jak interpretować i modyfikować inspiracje, unikać plagiatu, co zainteresuje odbiorcę i na co redakcje zwracają uwagę. Warsztaty odbywać się będą w dwóch grupach, w ramach których uczestnicy będą wymieniać się spostrzeżeniami, wspólnie osiągając postawiony przez prowadzącego cel. Na zakończenie dnia zostaną omówione wyniki pracy oraz przydzielone zadanie domowe.

Drugi dzień będzie wypełniony działaniami praktycznymi i doskonaleniem warsztatu. Na podstawie wybranych przez uczestników inspiracji lub własnych pomysłów zostaną zrealizowane indywidualnie sesje – po jednej z każdą modelką. Będzie to idealna okazja do sprawdzenia swoich umiejętności oraz do nauczenia się nowych rzeczy bezpośrednio po okiem prowadzącego. Na koniec dnia, każdy z uczestników wybierze według swojego uznania najlepsze zdjęcie wykonane podczas warsztatów. Do wybranej fotografii dołączy opis, dlaczego uważa że właśnie to zdjęcie jest najlepsze, opisze co było inspiracją, a jury w składzie prowadzącego, modelek i organizatorów wyłoni zwycięzcę. Tryumfator zostanie wyróżniony nagrodą w postaci sprzętu z asortymentu marki Quantuum.

Prowadzącym zajęcia będzie Łukasz Marciniak, który specjalizuje się w fotografii aktu komercyjnego, fotografii reklamowej i katalogowej. Jego zdjęcia zdobiły okładki najbardziej popularnych magazynów na całym świecie. Zapytany o ilość publikacji, odpowiada, „to nie będzie takie proste do policzenia”.

Do współpracy będą gotowe także dwie modelki:

Agnieszka - pomimo młodego wieku, ma siedmioletnie doświadczenie w pracy przed obiektywem. Współpracowała ze znanymi fotografikami, a jej zdjęcia wielokrotnie były nagradzane w konkursach fotograficznych. Sesje z jej udziałem publikowano na łamach kolorowych magazynów, w katalogach reklamowych. Agnieszka zagrała też w teledyskach, posiada doświadczenie na wybiegu i jest zdobywczynią kilku tytułów miss. Prywatnie jest osobą pełną pozytywnej energii, zaangażowaną we wszystko czego się podejmuje, a pozowanie do zdjęć sprawia jej radość i wciąż doskonali swoje umiejętności.

Olga - karierę modelki rozpoczęła w wieku 14 lat, a od 7 lat współpracuje z najlepszymi fotografami na całym świecie, co zaowocowało zdobyciem ogromnego doświadczenia. Ze względu na liczne podróże i współpracę zagraniczną, od ponad roku nie występowała na warsztatach w Polsce. Przez telefon jest straszną gadułą.

Warsztaty odbędą się w Studiu Bakarum przy ul. Marynarskiej 14, (wjazd od ul. Suwak), czyli nowym miejscu na fotograficznej mapie Warszawy. Powierzchnia ponad 210 m² wyposażona jest m.in. w profesjonalną cykloramę czy garderobę z trzema stanowiskami do wizażu. Ponadto, do dyspozycji gości jest pełny zestaw lamp błyskowych Quantuum wraz z niezbędnym osprzętem oraz wsparciem asystenta. Cena uczestnictwa w warsztatach (2 dni) to 990 PLN brutto.

Zobacz również: Wykonujemy własną nakładkę typu gobo

Więcej informacji o warsztatach wraz ze szczegółowym planem zajęć znaleźć można na stronie organizatora: bakarum.pl.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji „Artist Proofs by Szymon Brodziak” - rusza wystawa fotografii kolekcjonerskiej we Wrocławiu DJI Osmo - obiecująca kamera 4K ze zintegrowanym gimbalem Jasna strona kadru - ruszył konkurs fotograficzny fundacji HumanDoc Niebezpieczne zdjęcie, które kosztowało życie 17-latka Kalendarz workshopx: terminy zgłoszeń wybranych konkursów fotografii dokumentalnej, 15.10. - 15.11.2015 Polacy wśród wyróżnionych w konkursie International Photography Awards 2015 Adobe Photoshop Elements 14 - czy nowa wersja może zastąpić pełnego Photoshopa? Pentax zaprezentował nowy, pełnoklatkowy obiektyw Już 1 października startuje 5. Opolski Festiwal Fotografii! 48 fotoreportaży o współczesnej Polsce i Polakach w jednym albumie Kraków Airport Instameet RED zapowiedział kamerę 4K "dla wszystkich" To My tworzymy świat: 
multimedialny konkurs Canon Nowe, bardzo jasne obiektywy Samyanga do bezlusterkowców Nowa edycja warsztatów fotografii podróżniczej z Marcinem Dobasem Znamy zwycięzców konkursu Insight Astrophotographer of the Year 2015 Ważne, nowe oprogramowanie do Olympusów OM-D E-M1 i E-M5 Mark II Niemiecki "Bild" przez jeden dzień bez zdjęć Sony A7S Mark II - nowy, pełnoklatkowy korpus z ISO 409 600 Zeiss Milvus - nowa linia obiektywów do wymagających matryc Aktualizacja presetów VSCO i promocja na zakup nowych W akcji CashBack Canona dostaniesz nawet 1200 zł przy zakupie nowego aparatu i do 800 zł za obiektyw Canon Cinema RoadShow już we wrześniu

Popularne w tym tygodniu:

Z okładki National Geographic trafiła do aresztu. Oto historia „Afgańskiej dziewczyny” Koniec Digart.pl. Onet zamyka legendarny polski serwis dla artystów Znamy ceny i dostępność obiektywów Sigma Art 24-70 mm f/2.8 oraz Sigma Art 14 mm f/1.8 Zostań fotoedytorem serwisów Grupy Wirtualna Polska Legendy w Berlinie – przed nami wystawa zdjęć Helmuta Newtona, Mario Testino oraz Jeana Pigozzi Michał Janiszewski chce pokazać piękno polskich gór, ale potrzebuje naszego wsparcia Ruszył konkurs na najlepsze zdjęcie natychmiastowe wykonane aparatem instax Pokaż swoje zdjęcia w ramach 7. Opolskiego Festiwalu Fotografii