W świecie jedzenia. Wielkie przygody mini-bohaterów

„Nie baw się jedzeniem!” Któż nie pamięta tego okrzyku troskliwej mamy, gdy niemrawo grzebaliśmy łyżką w pomidorówce. Brazylijski artysta William Kass matczyne uwagi zlekceważył i postanowił mimo wszystko pobawić się jedzeniem. I nieźle mu to wyszło.

William Kass stworzył miniaturowe, spożywcze światy. W jego rękach zabawa jedzeniem nabrała nowego wymiaru, a sam fotograf na pewno miał niezłą frajdę, ustawiając sceny „z życia” miniaturowych ludzi. I to prawdziwie zajętych, pracowitych mini-ludzi, którzy nie próżnują i mają prawie prawdziwe mini-zawody.

Wśród nachos odbywa się mini-mecz piłkarski, emocje rosną, a atmosfera jest tak samo hot jak papryczki, z których wykonana jest bramka. Pośród kiełków fasoli i niepokojonych grzybków rybak łowi ryby. Miejmy nadzieję, że miniaturowe. Nie chciałabym zobaczyć akcji rodem z książek Verne’a.

Zawodnicy sumo na placku do pizzy, ekipa specjalistów w skafandrach ochronnych ratująca kolegę z pomidorowych niebezpieczeństw, kryjących się w makaronie spaghetti lub akcja rodem z „W samo południe” wśród korniszonów… To nie przelewki.

Nawet mini-ludzie nie samą pracą żyją. Wśród kulinarnych scenerii rozgrywają się „prawdziwe ludzkie” historie, radości i dramaty. Arbuzowy pogrzeb, rodzinny obiad na serze czy wzruszający spacer wśród cukrowego deszczu sprawiają, że utożsamiamy się mini-ludźmi, wraz z nimi przeżywając pierwsze miłości i ostateczne pożegnania.

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

William Kass wykazał się niebywałą fantazją, powołując do życia swoich tycich bohaterów. Aranżując swoje miniaturowe sceny, odwzorowywał realne życie, jednocześnie wprawiając nas w melancholijny nastrój. Czy tam „na górze” jest ktoś, kto ustawia nasze mini-życia?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Niesamowite krajobrazy Szkocji uchwycone iPhone’m Damaszek tuż przed wybuchem Arabskiej Wiosny. Zdjęcia Filipa Klimaszewskiego Jak robi lis? Czyli dzikie lisy Roeselien Raimond Twarze znanych fotografów, czyli kto jest po drugiej stronie aparatu Codzienne życie z lotu ptaka Oto jak dzieci z inżyniera zrobiły fotografa Dwójka młodych ludzi, pies, stary samochód i piękna fotografia drogi Zdjęcia www Sieci #11, czyli subiektywny przegląd ciekawych zdjęć tygodnia Człowieku, oglądaj zdjęcia! Z aparatem pod wodą, czyli pomysł na fotograficzne wakacje Clark Little i jego wielkie fale Koczownicy, pustelnicy, samotnicy... Przenikliwe portrety osób, które uciekły od cywilizacji Sandro Giordano i jego portrety osób, które pozują... jakby upadły Sztuczne światła, które zmieniają naturalne krajobrazy w sceny SF Majestatyczne pociągi Powrót do przyszłości z Iriną Werning Wszystkie kolory Antarktydy Piękno zaklęte w porcelanie – lalki Mariny Bychkovej ożywają w obiektywie Zdjęcia www Sieci #10, czyli subiektywny przegląd ciekawych zdjęć tygodnia Fotografowanie w piekle Dakaru Efekt bullet-time wykonany... 364 aparatami otworkowymi Świat cieni postawiony do góry nogami na zdjęciach Guya Cohena Pomysł na zdjęcia: hipnotyczny urok spiralnych schodów Ari Seth Cohen przedstawia modne... babcie

Popularne w tym tygodniu:

Sonda Cassini jest w kosmosie już od 20 lat. Oto najlepsze zdjęcia Saturna, które zarejestrowała ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Portretowanie z mocą natury. Fotografka wykonała zdjęcia obiektywem z... wody "Hello, Is This Planet Earth" - zachwycające zdjęcia z orbity Ziemi Kolorowa fotografia ma już 110 lat. Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze autochromy Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Łukasz Bożycki jedynym Polakiem nagrodzonym na prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej ASFERICO 2017 Oto najbardziej urocze zdjęcia psów w konkursie The Kennel Club Dog Photographer of the Year Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Jan Kempenaers sfotografował opuszczone obiekty w dawnej Jugosławii. Wyglądają jak statki obcej cywilizacji Czy rozwój technologii fotograficznej osiągnął już swój szczyt? Czy wymyślimy coś nowego? Najpiękniejsze sceny myśliwskie i zdjęcia przyrody w konkursie im. Włodzimierza Puchalskiego