Najciekawsze zdjęcia konkursu Lensculture Street Photo Awards 2015. Polacy wśród nagrodzonych

Najciekawsze zdjęcia konkursu Lensculture Street Photo Awards 2015. Polacy wśród nagrodzonych

Zdjęcia autorów ze 115 krajów zostały poddane ocenie ekspertów w dziedzienie fotografii, który mieli niezły orzech do zgryzienia. Jednak po długotrwałych obradach wyłonili najlepszych fotografów ulicznych z różnych zakątków świata. Wśród nich znelźli się m.in. Joanna Mrówka oraz Kilimanjaro Błażejewski.
Zdjęcia autorów ze 115 krajów zostały poddane ocenie ekspertów w dziedzienie fotografii, który mieli niezły orzech do zgryzienia. Jednak po długotrwałych obradach wyłonili najlepszych fotografów ulicznych z różnych zakątków świata. Wśród nich znelźli się m.in. Joanna Mrówka oraz Kilimanjaro Błażejewski.
Źródło zdjęć: © ©LensCulture / [LensCulture](https://www.lensculture.com/)
Marcin Watemborski
27.10.2015 14:27, aktualizacja: 27.10.2015 15:27

LencCulture zaprezentowało zdjęcia 31 laureatów tegorocznej edycji LensCulture Street Photo Awards. Fotografowie pokazali prawdziwe znaczenie fotografii ulicznej, która rozwija się w zawrotnym tempie zyskując coraz bardziej na popularności. Wśród zwycięzców pojawili się również Polacy!

Roemers zwiedził 22 ogromne metropolie na całym świecie celem pokazania jak zmienia się tempo życia oraz tego, jak wielki wpływ na tryb życia zwykłych ludzi ma stale rosnąca populacja.
Roemers zwiedził 22 ogromne metropolie na całym świecie celem pokazania jak zmienia się tempo życia oraz tego, jak wielki wpływ na tryb życia zwykłych ludzi ma stale rosnąca populacja.© I Miejsce w kategorii Seria © Martin Roemers "Metropolis" / [LensCulture](https://www.lensculture.com/)
Problem przeludnienia występuje w wielu miejscach na ziemi - można to zaobserwować zwłaszcza w krajach azjatyckich, gdzie niejednokrotnie nie można spokojnie przejść ulicą.
Problem przeludnienia występuje w wielu miejscach na ziemi - można to zaobserwować zwłaszcza w krajach azjatyckich, gdzie niejednokrotnie nie można spokojnie przejść ulicą.© I Miejsce w kategorii Seria © Martin Roemers "Metropolis" / [LensCulture](https://www.lensculture.com/)
Targi są najlepszym miejscem do ukazania szaleńczego tempa życia, gdzie ludzie zwyczajnie nie mają czasu, by się zatrzymać i chociaż przez chwilę zastanowić się nad problemem, który ich dotyczy. Społeczeństwo zatraca się w pędzie za karierą i próbą przetrwania nie patrząc na swoje najbliższe otoczenie.
Targi są najlepszym miejscem do ukazania szaleńczego tempa życia, gdzie ludzie zwyczajnie nie mają czasu, by się zatrzymać i chociaż przez chwilę zastanowić się nad problemem, który ich dotyczy. Społeczeństwo zatraca się w pędzie za karierą i próbą przetrwania nie patrząc na swoje najbliższe otoczenie.© I Miejsce w kategorii Seria © Martin Roemers "Metropolis" / [LensCulture](https://www.lensculture.com/)
Prace Joanny Mrówki koncentrują się na koncepcji bressonowskiego decydującego momentu. Fotografka podróżując po świecie uwiecznia chwile, które na długo zapadają w pamięć.
Prace Joanny Mrówki koncentrują się na koncepcji bressonowskiego decydującego momentu. Fotografka podróżując po świecie uwiecznia chwile, które na długo zapadają w pamięć.© II Miejsce w kategorii Seria © Joanna Mrówka / [LensCulture](https://www.lensculture.com/)
Mijający się na ulicach ludzie, bardzo często z innych klas społecznych, zapominają o tym, że są częścią społeczeństwa. Temat poruszony przez Mrówkę, jakim jest ignorancja i "znieczulica" społeczna jest problemem cywilizacyjnym naszych czasów.
Mijający się na ulicach ludzie, bardzo często z innych klas społecznych, zapominają o tym, że są częścią społeczeństwa. Temat poruszony przez Mrówkę, jakim jest ignorancja i "znieczulica" społeczna jest problemem cywilizacyjnym naszych czasów.© II Miejsce w kategorii Seria © Joanna Mrówka / [LensCulture](https://www.lensculture.com/)
Kontrastowe zachowania ukazane przez fotografkę zwracają uwagę na priorytety, które ludzie osiągają w różnych chwilach swojego życia - ich wewnętrzną przemianę.
Kontrastowe zachowania ukazane przez fotografkę zwracają uwagę na priorytety, które ludzie osiągają w różnych chwilach swojego życia - ich wewnętrzną przemianę.© II Miejsce w kategorii Seria ©Joanna Mrówka / [LensCulture](https://www.lensculture.com/)
Temat, którego podjął się Ofir Barak, dotyczy Mea Shearim - jednej z dzielnic Jerozolimy zamieszkanej przez ortodoksyjnych Żydów. Mieszkańcy są ubrani w tradycyjne stroje, trzymających się kanonów Tory oraz na co dzień używają języka Jidysz.
Temat, którego podjął się Ofir Barak, dotyczy Mea Shearim - jednej z dzielnic Jerozolimy zamieszkanej przez ortodoksyjnych Żydów. Mieszkańcy są ubrani w tradycyjne stroje, trzymających się kanonów Tory oraz na co dzień używają języka Jidysz.© III Miejsce w kategorii Seria © Ofir Barak "Mea Shearim" / [LensCulture](https://www.lensculture.com/)
Barak ukazuje w swoich zdjęciach codzienne życie i zwyczaje mieszkańców z perspektywy pierwszej osoby - będąc najbliżej jak się da.
Barak ukazuje w swoich zdjęciach codzienne życie i zwyczaje mieszkańców z perspektywy pierwszej osoby - będąc najbliżej jak się da.© III Miejsce w kategorii Seria © Ofir Barak "Mea Shearim" / [LensCulture](https://www.lensculture.com/)
Po roku tworzenia materiału i częściowym poznaniu zachowań panujących w tym niesamowitym miejscu Ofir Barak zaobserwował liczne odstępstwa od normy i rozpoczął fotografowanie zdarzeń osadzonych w kontekście tamtejszej kultury.
Po roku tworzenia materiału i częściowym poznaniu zachowań panujących w tym niesamowitym miejscu Ofir Barak zaobserwował liczne odstępstwa od normy i rozpoczął fotografowanie zdarzeń osadzonych w kontekście tamtejszej kultury.© III Miejsce w kategorii Seria © Ofir Barak "Mea Shearim" / [LensCulture](https://www.lensculture.com/)
Sagi Kortler mówi o sobie: "Robię zdjęcia intuicyjnie, ponieważ czuję potrzebę uwiecznienia chwili. Nie planuję moich zdjęć - pozwalam życiu tworzyć sytuacje."
Sagi Kortler mówi o sobie: "Robię zdjęcia intuicyjnie, ponieważ czuję potrzebę uwiecznienia chwili. Nie planuję moich zdjęć - pozwalam życiu tworzyć sytuacje."© I Miejsce w kategorii Zdjęcie Pojedyncze © Sagi Kortler / [LensCulture](https://www.lensculture.com/)

Fotografia przedstawia niesamowity metaforyczny moment, którego sednem jest zwrócenie uwagi na problem, jaki stanowi podział kulturowy.

Alfano jest włoskim fotografem, który od 18. roku życia rozpoczął swoją przygodę ze zdjęciami. W swoich pracach koncentruje się na dokumentowaniu chwil. Dzięki pasji i unikatowemu spojrzeniu rozpoczął współpracę z lokalną prasą oraz agencjami.
Alfano jest włoskim fotografem, który od 18. roku życia rozpoczął swoją przygodę ze zdjęciami. W swoich pracach koncentruje się na dokumentowaniu chwil. Dzięki pasji i unikatowemu spojrzeniu rozpoczął współpracę z lokalną prasą oraz agencjami.© II Miejsce w kategorii Zdjęcie Pojedyncze © Andrea Alfano "Stabat Mater Dolorosa: The Sorrows of Mary" / [LensCulture](https://www.lensculture.com/)
Jody Miller na co dzień zajmuje się fotografią artystyczną. Dzięki swojemu wyczuciu estetyki potrafi komponować piękne obrazy bogate w treść. W jej pracach dominują bardzo kinowe kadry opowiadające historie ich bohaterów.
Jody Miller na co dzień zajmuje się fotografią artystyczną. Dzięki swojemu wyczuciu estetyki potrafi komponować piękne obrazy bogate w treść. W jej pracach dominują bardzo kinowe kadry opowiadające historie ich bohaterów.© III Miejsce w kategorii Zdjęcie Pojedyncze © Jody Miller "Radio" / [LensCulture](https://www.lensculture.com/)
Valdoire w swoich pracach koncentruje się na kompozycji i na kadrach ciętych światłem. Lekka i przystępna forma jego prac sprawiła, że został doceniony przez jury.
Valdoire w swoich pracach koncentruje się na kompozycji i na kadrach ciętych światłem. Lekka i przystępna forma jego prac sprawiła, że został doceniony przez jury.© Finaliści w kategorii Seria © Aurélien Voldoire "From One Moment to Other" / [LensCulture](https://www.lensculture.com/)
Cykl Renshawa koncentruje się na bliskiej obserwacji codziennego życia ulicznego w Stanach Zjednoczonych. Fotograf, dzięki przełamaniu strachu przed obcymi ludźmi uwiecznił niesamowite momenty.
Cykl Renshawa koncentruje się na bliskiej obserwacji codziennego życia ulicznego w Stanach Zjednoczonych. Fotograf, dzięki przełamaniu strachu przed obcymi ludźmi uwiecznił niesamowite momenty.© Finaliści w kategorii Seria © Denny Renshaw "Street" / [LensCulture](https://www.lensculture.com/)
Seria Bragdona opiera się na bliskich portretach mieszkańców Wielkiej Brytanii. Zebrał on w swoich zdjęciach bardzo charakterystyczne postaci i zamknął je w stylistyce bazującej na dziełach Martina Parra.
Seria Bragdona opiera się na bliskich portretach mieszkańców Wielkiej Brytanii. Zebrał on w swoich zdjęciach bardzo charakterystyczne postaci i zamknął je w stylistyce bazującej na dziełach Martina Parra.© Finaliści w kategorii Seria © Gareth Bragdon "Breathing Mannequins" / [LensCulture](https://www.lensculture.com/)
Zdjęcia stworzone przez Gergely'ego Szatmariego stanowią jaskrawy obraz amerykańskiego społeczeństwa postrzegany przez pryzmat "ponurej niedzieli", jak określa to sam autor.
Zdjęcia stworzone przez Gergely'ego Szatmariego stanowią jaskrawy obraz amerykańskiego społeczeństwa postrzegany przez pryzmat "ponurej niedzieli", jak określa to sam autor.© Finaliści w kategorii Seria © Gergely Szatmari "The American Idler" / [LensCulture](https://www.lensculture.com/)
Fotografie autorstwa Steina nawiązują swoją charakterystyką do klasycznych zdjęć ulicznych z lat 50. i 60. Głębokie czernie i bezpośrednie spojrzenia bohaterów przenikają odbiorcę, podobnie jak w fotografiach Eliota Erwitta.
Fotografie autorstwa Steina nawiązują swoją charakterystyką do klasycznych zdjęć ulicznych z lat 50. i 60. Głębokie czernie i bezpośrednie spojrzenia bohaterów przenikają odbiorcę, podobnie jak w fotografiach Eliota Erwitta.© Finaliści w kategorii Seria © Harvey Stein "Briefly Seen New York Street Life" / [LensCulture](https://www.lensculture.com/)
Autor serii "Close-up & Down" wybrał ciekawy styl fotografowania - robi zdjęcia z żabiej perspektywy starając się być przy tym jak najbliżej fotografowanego obiektu. Wyróżnia go ogromna naturalność.
Autor serii "Close-up & Down" wybrał ciekawy styl fotografowania - robi zdjęcia z żabiej perspektywy starając się być przy tym jak najbliżej fotografowanego obiektu. Wyróżnia go ogromna naturalność.© Finaliści w kategorii Seria © JeanJacques Bernard "Closeup & Down" / [LensCulture](https://www.lensculture.com/)
Materiał Fernandeza koncentruje się na ostrych cięciach światłem oraz minimalistycznej formie. Na jego fotgorafiach bohater zawsze znajduje się w świetle, otoczony geometrycznymi figurami i liniami.
Materiał Fernandeza koncentruje się na ostrych cięciach światłem oraz minimalistycznej formie. Na jego fotgorafiach bohater zawsze znajduje się w świetle, otoczony geometrycznymi figurami i liniami.© Finaliści w kategorii Seria © Jose Luis Barcia Fernandez "En Sombra (In Shadow) / [LensCulture](https://www.lensculture.com/)
Zoppolato w swoich pracach uwiecznia codzienne, lecz dynamiczne sceny z życia zwykłych ludzi. Prozaiczne momenty jak np. podpalanie papierosa wydają się być w jego dziełach niezwykle fascynujące.
Zoppolato w swoich pracach uwiecznia codzienne, lecz dynamiczne sceny z życia zwykłych ludzi. Prozaiczne momenty jak np. podpalanie papierosa wydają się być w jego dziełach niezwykle fascynujące.© Finaliści w kategorii Seria © Lorenzo Zoppolato "A Whisper from Sicily" / [LensCulture](https://www.lensculture.com/)
Wylie zamyka w kwadracie czarno-białe chwile z życia mieszkańców Toronto. Opowiada tym samym historię społeczeństwa oraz podnosi na duchu odbiorcę, który może zauważyć wiele radości i serdeczności w zdjęciach autora.
Wylie zamyka w kwadracie czarno-białe chwile z życia mieszkańców Toronto. Opowiada tym samym historię społeczeństwa oraz podnosi na duchu odbiorcę, który może zauważyć wiele radości i serdeczności w zdjęciach autora.© Finaliści w kategorii Seria © Matthew Wylie "Street Scenes: Toronto" / [LensCulture](https://www.lensculture.com/)
"The Sacred Valley" autorstwa Sandry Pereznieto to osobista i sentymentalna podróż do Peru. Bardzo emocjonalne zdjęcia oddają charakter miejsca, w którym znalazła się fotografka. Od jej prac bije silny ładunek emocjonalny.
"The Sacred Valley" autorstwa Sandry Pereznieto to osobista i sentymentalna podróż do Peru. Bardzo emocjonalne zdjęcia oddają charakter miejsca, w którym znalazła się fotografka. Od jej prac bije silny ładunek emocjonalny.© Finaliści w kategorii Seria © Sandra Pereznieto "The Sacred Valley" / [LensCulture](https://www.lensculture.com/)
Scalone, podobnie jak Fernandez koncentruje się na minimalistycznych kompozycjach. W odróżnieniu jednak od poprzedniego autora, Australijczyk uwiecznia przede wszystkim miejskie krajobrazy, nie sytuacje.
Scalone, podobnie jak Fernandez koncentruje się na minimalistycznych kompozycjach. W odróżnieniu jednak od poprzedniego autora, Australijczyk uwiecznia przede wszystkim miejskie krajobrazy, nie sytuacje.© Finaliści w kategorii Seria © Steve Scalone / [LensCulture](https://www.lensculture.com/)
Cabanero ukazuje historię afrykańskiego miasteczka. Jej fotografie nacechowane są pogodnością. Autorka koncentruje się w głownej mierze na ukazaniu relacji międzyludzkich łączących mieszkańców Addis Ababa.
Cabanero ukazuje historię afrykańskiego miasteczka. Jej fotografie nacechowane są pogodnością. Autorka koncentruje się w głownej mierze na ukazaniu relacji międzyludzkich łączących mieszkańców Addis Ababa.© Finaliści w kategorii Seria © Susana Cabanero "Addis Ababa: The Epiphany" / [LensCulture](https://www.lensculture.com/)
Belhassen w swoim materiale o Marsylii skupia się na energii płynącej os napotykanych osób. Jego obrazy są mocno nasycone oraz radosne. Stanowi to świetną odskocznię od szarej codzienności.
Belhassen w swoim materiale o Marsylii skupia się na energii płynącej os napotykanych osób. Jego obrazy są mocno nasycone oraz radosne. Stanowi to świetną odskocznię od szarej codzienności.© Finaliści w kategorii Seria © Pierre Belhassen "Marseille: Allogene" / [LensCulture](https://www.lensculture.com/)
Stomps wybrał bardzo interesujący temat - postanowił fotografować ludzi przechodzących przez różnego rodzaju drogi, w różnych warunkach. Czy Wam też przychodzi na myśl Abbey Road?
Stomps wybrał bardzo interesujący temat - postanowił fotografować ludzi przechodzących przez różnego rodzaju drogi, w różnych warunkach. Czy Wam też przychodzi na myśl Abbey Road?© Finaliści w kategorii Seria © Poike Stomps "Crossing Europe: As Far As the Eye Can See" / [LensCulture](https://www.lensculture.com/)
Zbiór zdjęć Harvey'a jest mocno zróżnicowany. Fotograf pełni rolę obserwatora podążającego za estetyką obrazowania świata.
Zbiór zdjęć Harvey'a jest mocno zróżnicowany. Fotograf pełni rolę obserwatora podążającego za estetyką obrazowania świata.© Finaliści w kategorii Seria © Ross Harvey "Wonderer/Wanderer" / [LensCulture](https://www.lensculture.com/)
Suzuki, podczas realizacji swojego materiału, fotografuje kolejno napotkane osoby, które zwróciły jego uwagę. Wydaje się, jakby był to dokument opowiadający historię spaceru, lecz nie miejskiego, a kulturowego.
Suzuki, podczas realizacji swojego materiału, fotografuje kolejno napotkane osoby, które zwróciły jego uwagę. Wydaje się, jakby był to dokument opowiadający historię spaceru, lecz nie miejskiego, a kulturowego.© Finaliści w kategorii Seria © Tatsuo Suzuki "Friction/Tokyo Street" / [LensCulture](https://www.lensculture.com/)
Fotografia autorstwa Treratanaboot jest prostą chwilą dopełnioną świetną kompozycją. Pokazuje ona relacje społeczne, oraz zmianę w ich podtrzymywaniu.
Fotografia autorstwa Treratanaboot jest prostą chwilą dopełnioną świetną kompozycją. Pokazuje ona relacje społeczne, oraz zmianę w ich podtrzymywaniu.© Finaliści w kategorii Zdjęcie Pojedyncze © Thanakorn Treratanaboot "Selfie" / [LensCulture](https://www.lensculture.com/)
Fotografia autorstwa Kilimanjaro Błażejewskiego przedstawia gdański zimny poranek. Autor zapytany o to, dlaczego wykonał to zdjęcie, odpowiada: "Nie wiem, nie myślałem o tym. - To był impuls,chwila i strzał!".
Fotografia autorstwa Kilimanjaro Błażejewskiego przedstawia gdański zimny poranek. Autor zapytany o to, dlaczego wykonał to zdjęcie, odpowiada: "Nie wiem, nie myślałem o tym. - To był impuls,chwila i strzał!".© Finaliści w kategorii Zdjęcie Pojedyncze © Kilimanjaro Błażejewski / [LensCulture](https://www.lensculture.com/)

Błażejewski w swoich fotografiach poszukuje prawdy na twarzach ludzi, jego dążeniem jest odkrycie maski, którą nosi każdy z nas.

Cięta światłem fotografia wykonana przez van Ophema pokazuje samotną dziewczynkę bawiącą się ze swoim cieniem. Na pewno każdy z nas ma podobne wspomnienie z dzieciństwa. To piękne sentymentalne chwile, do których zawsze warto wracać, by nie zapomnieć, kim się jest.
Cięta światłem fotografia wykonana przez van Ophema pokazuje samotną dziewczynkę bawiącą się ze swoim cieniem. Na pewno każdy z nas ma podobne wspomnienie z dzieciństwa. To piękne sentymentalne chwile, do których zawsze warto wracać, by nie zapomnieć, kim się jest.© Finaliści w kategorii Zdjęcie Pojedyncze © Wim van Ophem "Hello" / [LensCulture](https://www.lensculture.com/)
Sami Ucan z Turcji przedstawia prostą chwilę - mieszkańców wioski podczas zamieci śnieżnej. Na pewno doskonale wiecie, że śnieg na twarzy nie jest najprzyjemniejszą rzeczą na świecie.
Sami Ucan z Turcji przedstawia prostą chwilę - mieszkańców wioski podczas zamieci śnieżnej. Na pewno doskonale wiecie, że śnieg na twarzy nie jest najprzyjemniejszą rzeczą na świecie.© Finaliści w kategorii Zdjęcie Pojedyncze © Sami Ucan "The Joy of Snow" / [LensCulture](https://www.lensculture.com/)
Fotografia Mikhaila Bochkareva, pochodzącego z Rosji prezentuje radosny moment, gdzie ludzie zażywają kompieli słonecznej. Scena wydaje się delikatnie dziwna, ponieważ tylko mężczyźni są na tyle odważni, by się rozebrać, gdzie w opozycji do nich stoi kobieta w zimowym płaszczu.
Fotografia Mikhaila Bochkareva, pochodzącego z Rosji prezentuje radosny moment, gdzie ludzie zażywają kompieli słonecznej. Scena wydaje się delikatnie dziwna, ponieważ tylko mężczyźni są na tyle odważni, by się rozebrać, gdzie w opozycji do nich stoi kobieta w zimowym płaszczu.© Finaliści w kategorii Zdjęcie Pojedyncze © Mikhail Bochkarev "Spring is Coming" / [LensCulture](https://www.lensculture.com/)
Zdjęcie "Dzieci Nocy" to portret dwóch młodych chłopców pochodzących z Durban w RPA. Nie byłoby w nim nic dziwnego, gdyby nie to, że są oni członkami gangu i każdej nocy muszą stawiać czoła wyzwaniom ulic.
Zdjęcie "Dzieci Nocy" to portret dwóch młodych chłopców pochodzących z Durban w RPA. Nie byłoby w nim nic dziwnego, gdyby nie to, że są oni członkami gangu i każdej nocy muszą stawiać czoła wyzwaniom ulic.© Finaliści w kategorii Zdjęcie Pojedyncze © Sander Troelstra "Children of the Night" / [LensCulture](https://www.lensculture.com/)
Zdjęcie Hansena przedstawia trzech marynarzy rozmawiających przed autobusem. Niby wydaje się to być zwykłą chwilą, lecz zwróćcie uwagę na zależność kolorystyczną między chustą marynarza po prawej stronie oraz malowaniem autobusu. koło wydaje się być "czwartym marynarzem".
Zdjęcie Hansena przedstawia trzech marynarzy rozmawiających przed autobusem. Niby wydaje się to być zwykłą chwilą, lecz zwróćcie uwagę na zależność kolorystyczną między chustą marynarza po prawej stronie oraz malowaniem autobusu. koło wydaje się być "czwartym marynarzem".© Finaliści w kategorii Zdjęcie Pojedyncze © Siegfried Hansen "Sailor" / [LensCulture](https://www.lensculture.com/)
Ostatnia wyróżniona fotografia przedstawia niebezpieczną scenę, w której jedna z kobiet wydaje się grozić drugiej. Zabawny tytuł sugeruje kłótnię o mężczyznę. Połączenie elementów warstwy informacyjnej oraz wolnej interpretacji tego obrazu może dostarczyć dobrej rozrywki.
Ostatnia wyróżniona fotografia przedstawia niebezpieczną scenę, w której jedna z kobiet wydaje się grozić drugiej. Zabawny tytuł sugeruje kłótnię o mężczyznę. Połączenie elementów warstwy informacyjnej oraz wolnej interpretacji tego obrazu może dostarczyć dobrej rozrywki.© Finaliści w kategorii Zdjęcie Pojedyncze © Glenn Capers "The Man is Mine" / [LensCulture](https://www.lensculture.com/)

Fotografia i przestrzeń miejska szły ze sobą w parze od chwili pojawienia się przenośnych aparatów fotograficznych Kodaka, co umożliwiło ludziom fotografowanie praktycznie w każdej chwili.

Gorąco zachęcamy Was do spróbowania własnych sił w fotgorafii ulicznej!

Zdjęcia autorów ze 115 krajów zostały poddane ocenie ekspertów w dziedzienie fotografii, który mieli niezły orzech do zgryzienia. Jednak po długotrwałych obradach wyłonili najlepszych fotografów ulicznych z różnych zakątków świata.

Fotografia i przestrzeń miejska szły ze sobą w parze od chwili pojawienia się przenośnych aparatów fotograficznych Kodaka, co umożliwiło ludziom fotografowanie praktycznie w każdej chwili. Urosło to do rangi sztuki dokumentalnej, na bazie której powstały prestiżowe konkursy. Chcemy Wam zaprezentować najlepsze ujęcia laureatów LensCulture Street Photo Awards.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)