Przebudzenie uśpionej seksualności i proste przyjemności państwa Whitesnow

Jakby nierealne i plastikowe. Dosyć dziwne, ale na pewno interesujące. Kolorystycznie niezwykłe, a i ideowo ciekawe – takie są dzieła Sonii i Marka Whitesnow.

© Sonia & Mark Whitesnow / www.sonia-mark.com

Licorice

Para urodziła się i mieszka w miasteczku Kirow w Rosji. Kirow położone nad rzeką Wiatką, otoczone jest tundrą i puszystym, białym śniegiem. Sonia i Mark mają wyższe biologiczne i psychologiczne wykształcenie, ale los skierował ich drogę w kierunku fotografii. Z bardzo ciekawym skutkiem.

Mint-candy

Nierealne zdjęcia państwa Whitesnow są połączeniem fotografii i obróbki cyfrowej. Seria Simple Joy opowiada o dziecięcym przywiązaniu do małych, prostych radości. Każde dziecko i nastolatek celebruje swoje cenne, dla niego, rytuały. Czy są to lody w parku, „wychowanie” lalki, czy cukierek od babci. Ale jednocześnie, każdy z nich chciałby móc zajrzeć w te niezwykle tajemnicze, drobne atrakcje jakich zaznają dorośli. Cała idea serii opiera się na przebudzeniu uśpionej seksualności. O tym, co się dzieje z nastolatkiem w tym czasie i jak bardzo jest ciekaw samego siebie.

Namagashi

Obrazy Sonii i Marka oprawiane są z wykorzystaniem opatentowanej technologii Diasec. Jest to technologia, która pozwala na wyjątkowe wydobycie kolorów i głębi z obrazu lub fotografii. Za pomocą specjalnego żelu, fotografia jest przyklejana obrazem do tafli szkła akrylowego. Zespolona z tym materiałem „na amen” i wzmocniona od tyłu płytą kompozytową, staje się odporna na warunki atmosferyczne, promieniowanie UV i inne czynniki szkodliwe dla dzieła. Andreas Gursky oprawił w ten sposób swoją fotografie „99 Cent II Diptychon" która jest naprawdopodobniej najdroższą fotografią świata – w 2007 roku została sprzedana na aukcji za prawie 3,5 miliona dolarów.

Marmalade
Pear

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

Sweet #1
Sweet #2
Vanilla
Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Z aparatem po śmietnikach, czyli o powstawaniu fotoreportażu dla tygodnika „Polityka” Fotografia nieśmiertelna Z aparatem od kanapy do kanapy, czyli dokument o couchsurfingu Niesamowite krajobrazy Szkocji uchwycone iPhone’m Duchy przeszłości postsowieckiego Petersburga Ravshaniya – artystka, która poderwała przedmioty do lotu W świecie jedzenia. Wielkie przygody mini-bohaterów Damaszek tuż przed wybuchem Arabskiej Wiosny. Zdjęcia Filipa Klimaszewskiego Jak robi lis? Czyli dzikie lisy Roeselien Raimond Twarze znanych fotografów, czyli kto jest po drugiej stronie aparatu Codzienne życie z lotu ptaka Oto jak dzieci z inżyniera zrobiły fotografa Dwójka młodych ludzi, pies, stary samochód i piękna fotografia drogi Zdjęcia www Sieci #11, czyli subiektywny przegląd ciekawych zdjęć tygodnia Człowieku, oglądaj zdjęcia! Z aparatem pod wodą, czyli pomysł na fotograficzne wakacje Clark Little i jego wielkie fale Koczownicy, pustelnicy, samotnicy... Przenikliwe portrety osób, które uciekły od cywilizacji Sandro Giordano i jego portrety osób, które pozują... jakby upadły Sztuczne światła, które zmieniają naturalne krajobrazy w sceny SF Majestatyczne pociągi Powrót do przyszłości z Iriną Werning Wszystkie kolory Antarktydy Piękno zaklęte w porcelanie – lalki Mariny Bychkovej ożywają w obiektywie

Popularne w tym tygodniu:

Sonda Cassini jest w kosmosie już od 20 lat. Oto najlepsze zdjęcia Saturna, które zarejestrowała ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Portretowanie z mocą natury. Fotografka wykonała zdjęcia obiektywem z... wody "Hello, Is This Planet Earth" - zachwycające zdjęcia z orbity Ziemi Kolorowa fotografia ma już 110 lat. Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze autochromy Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Łukasz Bożycki jedynym Polakiem nagrodzonym na prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej ASFERICO 2017 Oto najbardziej urocze zdjęcia psów w konkursie The Kennel Club Dog Photographer of the Year Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Jan Kempenaers sfotografował opuszczone obiekty w dawnej Jugosławii. Wyglądają jak statki obcej cywilizacji Czy rozwój technologii fotograficznej osiągnął już swój szczyt? Czy wymyślimy coś nowego? Najpiękniejsze sceny myśliwskie i zdjęcia przyrody w konkursie im. Włodzimierza Puchalskiego