Inspirujące fotografie, które zamieniają życie w bajkowy sen fotografa

Surrealistyczne obrazy, bajkowe krajobrazy i mistyczne przygody w wymyślonym przez fotografa świecie. Przypominające sen. Tak nierealne i tak niemożliwe, a jednocześnie wzbudzające nieuświadomioną tęsknotę. Za czym? Może za możliwością latania z balonem z gumy Donald?

© Marcus Møller Bitsch / www.marcusmb.com

Solidną dawkę surrealizmu serwuje nam w swoich pracach Marcus Møller Bitsch – zaledwie 20-letni fotograf z Danii, który na swoje prace przelał chyba całe swoje magiczne wspomnienia z dzieciństwa.

Marcus wychował się blisko natury. Ciekawy świata i jego tajemnic lubił obserwować przyrodę, a jego młodemu życiu zawsze towarzyszył szkicownik. W końcu to poprzez kreatywność najlepiej wyraża się swoją osobowość, prawda?

Swoją przygodę z fotografią Marcus rozpoczął gdy przygniótł go nadmiar czasu. Trzy lata temu młody fotograf doznał kontuzji kolana, która unieruchomiła go na długie tygodnie. Zaczął zgłębiać wtedy tajniki fotografii, a zainteresowanie przerodziło się w prawdziwą pasję.

Marcus swój projekt rozpoczął z chęci odkrywania świata fotografii i opowiadania historii za pomocą aparatu. Chciał zrobić coś, co będzie wykraczało poza ramy codziennego dnia – coś specjalnego, co pozwoli mu kontynuować jego świeżą pasję. A po przygodach z innymi formami kreatywnego wyrażania siebie fotografia okazała się być tym, co najbardziej inspiruje Marcusa.

Zobacz również: Co jest kluczem do dobrego portretu? Opowiada Szymon Szcześniak

Marcus specjalizuje się w fotografii modowej i koncepcyjnych autoportretach. Teraz pracuje nad książka, w której zawrze swoje dotychczasowe przygody z fotografią, realizację marzeń i przeprowadzkę na drugi kraniec globu – do Australii.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Georgia Metaxas dokumentuje refleksyjne przemiany u fryzjera Przebudzenie uśpionej seksualności i proste przyjemności państwa Whitesnow Z aparatem po śmietnikach, czyli o powstawaniu fotoreportażu dla tygodnika „Polityka” Fotografia nieśmiertelna Z aparatem od kanapy do kanapy, czyli dokument o couchsurfingu Niesamowite krajobrazy Szkocji uchwycone iPhone’m Duchy przeszłości postsowieckiego Petersburga Ravshaniya – artystka, która poderwała przedmioty do lotu W świecie jedzenia. Wielkie przygody mini-bohaterów Damaszek tuż przed wybuchem Arabskiej Wiosny. Zdjęcia Filipa Klimaszewskiego Jak robi lis? Czyli dzikie lisy Roeselien Raimond Twarze znanych fotografów, czyli kto jest po drugiej stronie aparatu Codzienne życie z lotu ptaka Oto jak dzieci z inżyniera zrobiły fotografa Dwójka młodych ludzi, pies, stary samochód i piękna fotografia drogi Zdjęcia www Sieci #11, czyli subiektywny przegląd ciekawych zdjęć tygodnia Człowieku, oglądaj zdjęcia! Z aparatem pod wodą, czyli pomysł na fotograficzne wakacje Clark Little i jego wielkie fale Koczownicy, pustelnicy, samotnicy... Przenikliwe portrety osób, które uciekły od cywilizacji Sandro Giordano i jego portrety osób, które pozują... jakby upadły Sztuczne światła, które zmieniają naturalne krajobrazy w sceny SF Majestatyczne pociągi Powrót do przyszłości z Iriną Werning

Popularne w tym tygodniu:

Sonda Cassini jest w kosmosie już od 20 lat. Oto najlepsze zdjęcia Saturna, które zarejestrowała ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Portretowanie z mocą natury. Fotografka wykonała zdjęcia obiektywem z... wody "Hello, Is This Planet Earth" - zachwycające zdjęcia z orbity Ziemi Kolorowa fotografia ma już 110 lat. Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze autochromy Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Łukasz Bożycki jedynym Polakiem nagrodzonym na prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej ASFERICO 2017 Oto najbardziej urocze zdjęcia psów w konkursie The Kennel Club Dog Photographer of the Year Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Jan Kempenaers sfotografował opuszczone obiekty w dawnej Jugosławii. Wyglądają jak statki obcej cywilizacji Czy rozwój technologii fotograficznej osiągnął już swój szczyt? Czy wymyślimy coś nowego? Najpiękniejsze sceny myśliwskie i zdjęcia przyrody w konkursie im. Włodzimierza Puchalskiego