Prezentownik Fotoblogii - najlepsze pomysł na prezent dla fotografa

Ten artykuł ma 8 stron:

Narzędzia do kalibracji

Dobrze działający obiekty oraz poprawne wyświetlanie barw naszych fotografii na monitorach to jedna z podstaw obróbki zdjęć. A dobry kalibrator może być jednym z podstawowych pomysł na prezent dla fotografa.

X-Rite ColorChecker Passport

X-Rite ColorChecker Passport to narzędzie służące do samodzielnego profilowania aparatów cyfrowych, bez względu na używany edytor plików RAW. Urządzenie wygląda jak niewielka paletka z kolorami, czym właściwie jest. Dzięki specjalnemu, dołączonemu do próbnika programowi, będziecie mogli osiągnąć rzeczywiste odwzorowanie kolorów. X-Rite ColorChecker Passport działa jako samodzielna aplikacja oraz jako wtyczka do Adobe Lightroom.

Profilowanie aparatu przy użyciu X-Rite Color Checker [wideoporadnik]

Zarówno na forum, jak i w komentarzach pod ostatnim poradnikiem pojawiły się pytania o tworzenie profilu aparatu. Dziś pokazuję, jak to zrobić w…

  • Cena: 345 zł

DataColor Spyder5Express

Pasjonaci fotografii w końcu mogą być w pełni szczęśliwi i cieszyć się prawdziwymi, dobrze skalibrowanymi kolorami na monitorach swoich komputerów. DataColor oddaje do ich użytku niewielki, ale bardzo precyzyjny kalibrator Spyder 5 Express. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu urządzenie samo mierzy parametry oraz wprowadza korekty, tworząc właściwy profil barw. Proces zajmuje tylko 5 minut, a zadowolenie fotografa trwa miesiące.

  • Cena: ok 500 zł

X-Rite ColorMunki Photo

Oferta firmy X-Rite to nie tylko kalibrator, ale również roczna subskrypcja pakietu Adobe Creative Cloud Photography. Z tego zestawu ucieszy się niejeden fotograf — dzięki urządzeniu (które dokonuje pomiaru spektrofotometrycznego, a nie go emuluje) oraz specjalnemu oprogramowaniu otrzyma idealnie skalibrowany monitor, na którym będzie mógł korzystać z nieograniczonych możliwości pakietu Adobe.

  • Cena: ok. 1645 zł

DataColor SpyderLensCal

SpyderLensCal to niewielkie urządzenie służące do sprawdzenia działania systemu automatycznego ustawiania ostrości w obiektywie. Dzięki dokładnej podziałce testujący będzie mógł sprawdzić odchylenie punktu ostrości (frontfocus oraz backfocus). Dzięki tym danym bez problemu można wprowadzić korekcję do korpusu i osiągnąć idealnie ostry obraz.

  • Cena: 285 zł

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Zobacz więcej artykułów z serii: Poradniki autorskie

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

7 powodów, dla których warto być fotografem Fotografia makro - praktyczne porady dla początkujących [poradnik] Jak fotografować koty, aby nie dostać przy tym kota [poradnik] Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Inspirujące pomysły na ciekawe zdjęcia zimą Jak uzyskać na zdjęciach piękny bokeh? Wystarczy 5 minut [poradnik] 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić [poradnik] 8 dobrych rad dla początkujących fotografów [poradnik] Karty pamięci - jak odszyfrować ich oznaczenia i którą kartę wybrać? [poradnik] Jeśli nie Photoshop, to co? Alternatywne, darmowe programy do edycji zdjęć Fotografowanie w krajach egzotycznych. Skuteczne rady, jak się przygotować Gdy miłość jednych rodzi nienawiść u innych - historia zdjęcia roku autorstwa Madsa Nissena Naukowe podejście do portretów Namiot bezcieniowy w wannie Metoda na ciekawy portret przy użyciu lustrzanki, jasnego obiektywu i małej blendy Domowe studio fotograficzne, czyli jak zacząć? Co wybrać za 1000 zł? [część 2.] Trzy Tygodnie Mody, trzy europejskie stolice mody, jedna historia fotografii Tomasza Lazara Reklama fotografa w sieci - co warto wiedzieć? Zrób to sam, czyli projekt na nudne popołudnie: Adapter Sony E – Contax RF/Nikon (S) Adobe Lightroom vs. Capture One - sprawdzamy różnice w jakości fotografii Jak sfotografować tancerkę w tańcu z mąką? Praktyczne porady na start [poradnik] Corel After Shot 2 - czy może być alternatywą dla Lightrooma? [wideoporadnik] Po co nam najnowszy Photoshop? Zdjęcie do dowodu domowym sposobem - proste rady w praktycznym wideoporadniku

Popularne w tym tygodniu:

Asystent fotografa, czyli praca dla desperatów Miasto - fotograficzne bogactwo możliwości [poradnik] Powody, dla których warto mieć przy sobie aparat [poradnik] Bezpłatny poradnik opracowany, by pomóc fotografom z zasięgami na Instagramie Idealne zdjęcie na okładkę Zagraniczne zlecenia fotograficzne – czy to się opłaca?