Maciej Jeziorek opowiada o Indiach w albumie "317 days to Mars"

Maciej Jeziorek, fotograf agencji Napo Images, wydał właśnie swój najnowszy album pod tytułem „317 days to Mars” poświęcony w całości Indiom. Zobaczcie, co zawiera książka.

© Maciej Jeziorek / www.maciejjeziorek.com

Maciej Jeziorek urodził się w Warszawie. Tam też ukończył teologię oraz fotografię. Jego życiowa droga poszła w tę drugą stronę. W 2012 roku otrzymał stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, co pozwoliło mu na realizację swoich projektów.

Jednym z nich jest materiał dotyczący Indii. Są one jednym z najszybciej rozwijających się demokratycznych państw na świecie.

5 listopada 2013 roku władze Indii wysłały rakietę w kierunku Marsa. Po ponad trzystu dniach dotarła ona w końcu na jego orbitę. „317 days to Mars” to historia o braku kontekstów oraz o tworzeniu nowych odniesień osadzonych w poczuciu utraty realizmu.

Według Macieja podróż na obcą planetę to paralela zderzenia z rzeczywistością subkontynentu. Można to odnieść do poczucia obcości i alienacji, które odczuwają obywatele europejskich państw wychodząc na ulice indyjskich miast. Wydaje się być to oczywiste, ze względu na zderzenie z obcą kulturą. Mimo tego przewidywalność spotkań zawsze jest tak samo dezorientująca.

W albumie Maciej intensyfikuje doznanie wyobcowania poprzez specyficzny układ książki. Warto zwrócić uwagę na zaskoczenie pojawiające się na twarzach przemijających postaci oraz sytuacje zapisane na kartach fotografii.

Zobacz również: Dlaczego zdjęcia i filmy z miejsc konfliktu nie robią już na nas wrażenia? Mówi Wojciech Grzędziński

„317 days to Mars” zostało wydane w ograniczonej ilości 450 sztuk. 128-stronnicowy album w miękkiej oprawie uraczy miłośników eseju fotograficznego 121 kolorowymi zdjęciami z New Dehli (2013–2015).

O samym projekcie możecie przeczytać na stronie Macieja oraz stronie samego projektu.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji Ultra szeroki, jasny zoom już niedługo na rynku - Tokina prezentuje AT-X PRO SD 14-20mm f/2 (IF) DX Wyciekły pierwsze zdjęcia Fujifilm X-Pro 2 Dołącz do naszej fotoekspedycji do Indii i Nepalu z Pawłem Łącznym i Fujifilm „Z ojca na syna” - prezentujemy Wam kalendarz Lavazza 2016 Planujesz kupić średni format? Hasselblady przecenione w USA nawet o 50% "Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy" nagrane analogowo – czy nadchodzi czas odrodzenia Kodaka? Nowy Adobe Lightroom 2.1 jest już dostepny dla urządzeń z iOS LensCulture Visual Storytelling Awards 2015 – Agnieszka Sosnowska nagrodzona Wyciekły kolejne zdjęcia Nikona D5 Znamy laureatów VI Słupskiego Przeglądu Fotografii Samsung patentuje smartfona z wymiennymi obiektywami Zobacz pierwsze zdjęcia z pełnej klatki Pentaxa Jestem Nikon D5. Pojawiły się pierwsze zdjęcia nowej lustrzanki Nowa konkurencja dla Lightrooma na rynku – Alien Skin Software przedstawia Exposure X iOS 9.2 pozwala na łatwiejszy import zdjęć z aparatu i karty SD do iPhone'a Błędy w nowej wersji Photoshopa CC Młodzi artyści zaprezentują się na Festiwalu Sztuki im. Wojciecha Zamecznika - FORMA Obrazy 8K w aparatach Panasonic. Czy to ma sens? Nowa seria stylowych toreb Camrock City Grey Kulisy powstawania sesji zdjęciowej do filmu „Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy" Potrzebujecie przenośnej mgły na zdjęciach? Teraz to możliwe Niecodzienna odsłona Pałacu Kultury i Nauki w albumie Jacka Foty - spotkanie autorskie Kalendarz workshopx: terminy zgłoszeń wybranych konkursów fotografii dokumentalnej, 15.12.2015 - 15.01.2016

Popularne w tym tygodniu:

Zenit powraca i planuje pełnoklatkowego bezlusterkowca! Corel wypuszcza PaintShop Pro 2018, który obiecuje dużo zmian i nadal będzie dostępny w pudełku Aurora HDR 2018 w końcu na pecety! Zobaczcie, co wyjątkowego będzie w programie Fotografia nośnikiem historii. Rozmowa z Jakubem Szymczukiem i Jakubem Kuzą