„The Lost Rolls” - fotoreporter Ron Haviv wywołał ponad 200 zapomnianych rolek filmu

Fotoreporter Ron Haviv, przed stworzeniem agencji fotograficznej VII, fotografował przez lata liczne międzynarodowe konflikty zbrojne. Podczas wykonywania zleceń oraz osobistych projektów często miał na ramieniu drugi albo nawet trzeci aparat. Zobaczcie, co było na zapomnianych rolkach.

The Lost Rolls

2001 rok był przełomem dla Rona Haviva – wtedy porzucił prawie kompletnie pracę fotoreportera i zajął się kwestiami organizacyjnymi zleceń zakładając jedną z czołowych agencji prasowych na świecie – VII.

Zanim jednak do tego doszło wyjeżdżał w różne części świata, gdzie zajmował się dokumentowaniem konfliktów zbrojnych oraz opowiadaniem historii zwykłych ludzi. Podczas wykonywania zleceń oraz realizowania własnych projektów nosił ze sobą zapasowy aparat, lub nawet dwa. Przeważnie był zadowolony z efektów, które osiągał używając pierwszego aparatu, więc rolki z zapasów często zwijał i rzucał w kąt.

Niedawno Haviv zdecydował się wrócić do porzuconych rolek i znalazł ich ponad 200. Niektóre z nich pamiętają czasy jego początków, ponad 25 lat temu. W związku z tym założyciel agencji VII wydał kolekcję odbitek w albumie zatytułowanym „The Lost Rolls”.

Najbardziej zaskakującą rzeczą dla mnie przy tym projekcie jest to, że nie jestem w stanie ponownie postawić się w roli, w której byłem wcześniej. Nie znam już tego świata, który widzę na negatywach. Na odbitkach widzę wiele miejsc, których nie znam, nie pamiętam i nie wiem co się tam działo. Nie pamiętam też kto był na zdjęciach.

Opis na albumie mówi, że film fotograficzny nie był doskonały, a nawet pojawiały się całe wadliwe serie, ale mimo tego był piękny. Przez warunki atmosferyczne, w których były naświetlane klatki z „porzuconych rolek”, wilgoć, czas oraz inne rzeczy – film zamienił się w niepowtarzalne jednorazowe dzieło sztuki, które z czasem nabrało nowego wyrazu.

Album Rona Haviva „The Lost Rolls” możecie kupić na Blurbie za 45$.

Zobacz również: Tomasz Lazar opowiada o swojej podróży do Aokigahara - japońskiego lasu samobójców

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji Kalendarz workshopx: terminy zgłoszeń wybranych konkursów fotografii dokumentalnej, 15.01.2016 - 15.02.2016 Zobacz 9 swoich najlepszych zdjęć na Instagramie w 2015 roku Wypróbuj najnowsze obiektywy Tamron SP w czasie dni otwartych w całej Polsce Maciej Jeziorek opowiada o Indiach w albumie "317 days to Mars" Oto zwycięzcy konkursu fotograficznego 2015 National Geographic Zobaczcie najlepsze ujęcia z GoPro nagrane w 2015 roku Ultra szeroki, jasny zoom już niedługo na rynku - Tokina prezentuje AT-X PRO SD 14-20mm f/2 (IF) DX Wyciekły pierwsze zdjęcia Fujifilm X-Pro 2 Dołącz do naszej fotoekspedycji do Indii i Nepalu z Pawłem Łącznym i Fujifilm „Z ojca na syna” - prezentujemy Wam kalendarz Lavazza 2016 Planujesz kupić średni format? Hasselblady przecenione w USA nawet o 50% "Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy" nagrane analogowo – czy nadchodzi czas odrodzenia Kodaka? Nowy Adobe Lightroom 2.1 jest już dostepny dla urządzeń z iOS LensCulture Visual Storytelling Awards 2015 – Agnieszka Sosnowska nagrodzona Wyciekły kolejne zdjęcia Nikona D5 Znamy laureatów VI Słupskiego Przeglądu Fotografii Samsung patentuje smartfona z wymiennymi obiektywami Zobacz pierwsze zdjęcia z pełnej klatki Pentaxa Jestem Nikon D5. Pojawiły się pierwsze zdjęcia nowej lustrzanki Nowa konkurencja dla Lightrooma na rynku – Alien Skin Software przedstawia Exposure X iOS 9.2 pozwala na łatwiejszy import zdjęć z aparatu i karty SD do iPhone'a Błędy w nowej wersji Photoshopa CC Młodzi artyści zaprezentują się na Festiwalu Sztuki im. Wojciecha Zamecznika - FORMA

Popularne w tym tygodniu:

Lightroom w końcu będzie szybszy! Adobe wysłuchało próśb użytkowników Nikon potwierdza oficjalnie: będzie zaawansowany bezlusterkowiec Zaawansowany bezlusterkowiec Nikona jednak powstanie? Krakowskie Muzeum Historii Fotografii zmieni się i to na lepsze! Zdjęcia mistrza Kieleckiej Szkoły Krajobrazu – Pawła Pierścińskiego – już niedługo na wystawie Uwaga na przegrzewające się baterie Nikona Problemów z migawkami Nikona D750 ciąg dalszy. Firma wzywa do następnych napraw Marka Bowens przestaje istnieć – to już potwierdzona informacja Zostań redaktorem WP Fotoblogia - poszukujemy współpracownika Bowens w likwidacji. Koniec legendarnej marki? Znamy stanowisko polskiego dystrybutora Bieszczadzka przygoda - warsztaty fotograficzne z testami obiektywów Irix "Warsaw On Air" - album fotografii lotniczych Warszawy Macieja Margasa cenną pamiątką dla księcia Williama i księżnej Kate