Piękno renesansowego obrazu uchwycone na noworocznym zdjęciu

Pewien fotograf – Joel Goodman – spędzał Sylwestra w środkowym Manchasterze. Podczas tego zrobił zdjęcie, które bardzo szybko obiegło internet zyskując miano idealnego obrazu. Zobaczcie co było tak niezwykłego w tej fotografii.

© Joel Goodman

Niesamowita klatka, ustrzelona przez wolnego strzelca – Joela Goodmana – w pierwszej kolejności pojawiła się w galerii Manchaster Evening News i od razu została dostrzeżona przez Rolanda Hughesa z BBC na Twitterze.

Zdjęcie w swojej kompozycji i treści przypomina renesansowe dzieła – policja powala człowieka z pierwszego planu na ziemię, tłum kieruje swój wzrok na całą akcję, na ziemi leży jegomość w błękitach dostojnie sięgając po pobliskie piwo.

Post Hughesa został udostępniony ponad 25 tysięcy razy, a sugestia, że zdjęcie wygląda jak piękny obraz zainspirowała kilka osób do zmienienia go w takowy.

W kwestii estetycznej nie ma nic dziwnego, żę obraz przypada ludziom do gustu. Kompozycja opiera się na spirali Fibonacciego, podobnie jak dziełą Leonardo Da Vinci, które dążyły do równowagi oraz odwzorowania piękna natury.

Niektórzy jako swoją inspirację wybrali dżentelmena w błękicie i znaleźli dla niego adekwatne miejsce np. w „Stworzeniu Adama” autorstwa Michała Anioła z 1511 roku.

Znalazło się dla niego miejsce również w „Kąpieli w Asnieres” pędzla George'a Suerata.

Goodman komentując zdjęcie dla Manchester Evening News twierdzi, że łatwiej jest fotografować ludzi szczęśliwych, którzy pozują do zdjęcia z uśmiechem na twarzy niż pokazywać to, co dzieje się naprawdę, czyli pijanych i wściekłych osobników.

Pojawiam się tylko wtedy, kiedy Bóg jest gotowy powierzyć komuś wciśnięcie migawki.

Fotograf mówi, że czuje się zaszczycony tym, że jego zdjęcie zostało porównane do renesansowych artystów, ale w dużej mierze to kwestia przypadku, bo znalazł się we właściwym miejscu, we właściwym czasie.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Teksty, których nigdy nie powinieneś usłyszeć od profesjonalnego fotografa Sposób na realizm w filmie „Zjawa”? Nagranie go całkowicie przy świetle zastanym Pewien Irlandczyk opanował sztukę robienia selfie ze zwierzętami do perfekcji Zrób to sam: Osłonka do fotograficznego monitora za 20 zł Jak działa mechanizm lustra w nowych Canonach? Nowy algorytm MIT zbada jak bardzo Twoje zdjęcia zapadają w pamięć Powietrzne malowanie światłem z... drona Automatyzacja w fotografii, czyli nowy poziom malowania światłem Firma Canon stworzyła piękną miniaturkę modelu EOS 5DS z dwoma obiektywami Nieszczęśliwe wypadki aparatów: Sony w lawie Fotografowanie w Internecie kontra rzeczywistość Ewolucja aparatów wyjaśniona w 11 portretach BBC fotografuje i nagrywa filmy... sztucznym pingwinem Oto pomysł jak połączyć fotograficzną teorię z praktyką Zobacz kolorowe zdjęcia Paryża sprzed 100 lat "Jesteś piękna", czyli projekt socjologiczny Shei Glover 12 000 zwierząt sfotografowanych w projekcie „Photo Ark" JPEGmini - czy można zmniejszyć zdjęcie JPEG o 80% i zachować jego jakość? Jeśli nie potraficie zostawić ukochanego aparatu w domu, mamy dla Was rozwiazanie Pulse - wszystko, czego potrzebujesz do pełnej obsługi aparatu ze smartfona Canon chciał kupić Sigmę. Dlaczego został odrzucony? Niezwykle rzadki obiektyw Fisheye Nikkor 10 mm f/5.6 OP do kupienia na aukcji Tookapic.com, czyli jedno zdjęcie dziennie, codziennie. Kreatywne narzędzie dla fotografów Fotografia to nie tylko obraz - to również wspomnienia i dźwięk

Popularne w tym tygodniu:

Autorka wiarlowego zdjęcia impali i gepardów ujawnia prawdę o jego powstaniu Poznajcie historię "Śniadania na szczycie drapacza chmur" - jednego z najbardziej znanych zdjęć na świecie LAB-BOX - wywołaj swój film nawet w słoneczny dzień na zewnątrz Jakie aparaty wykorzystano do wykonania zwycięskich zdjęć World Press Photo? I co to oznacza? IKEA w świecie fotografii – oto, jak znana marka przypomina o istocie światła Jest sposób, aby mieć aparaty Fujifilm z matrycami, które fotografują tylko w czerni i bieli Jak działa Smooth Trans Focus w nowym obiektywie Sony 100 mm f/2.8 G Master? Stereo-Nikkor 35 mm f/3.5 - unikatowy obiektyw 3D dostępny na eBayu za jedyne 25 tys. dolarów Oto StyleShoots – robot do robienia zdjęć. Czy zastąpi żywego fotografa? Selfie - lubimy je robić, ale nie lubimy ich oglądać Fujifilm odświeża temat organicznych matryc. Czym są, dlaczego mają być lepsze i kiedy je zobaczymy? Na podstawie okładek NY Times widać, jak fotografia zyskiwała na popularności