PicsArt ogłasza konkurs fotograficzny nawiązujący do słynnego zdjęcia w konkursie Nikona

W zeszłym tygodniu miała miejsce nieprzyjemna sytuacja. Konkurs Nikona wygrało zdjęcia, które było jawnym oszustwem. PicsArt w odpowiedzi na to ogłosił własny konkurs. Zobaczcie szczegóły tego przedsięwzięcia.

© Chay Yu Wei

Fotograf Yu Wei został nagrodzony przez firmę Nikon za zdjęcie, które cechowało się idealnym wyczuciem czasu oraz staranną kompozycją. Oczywiście nie obeszło się bez problemów. Fotografia okazała się być manipulacją, na dodatek sam pomysł został zaczerpnięty z innego dzieła.

Artysta utrzymywał, że miał dużo szczęścia, dzięki czemu udało mi się ująć samolot w locie, który zamknął w ramach drabiny. Internauci szybko zauważyli, że była to nieudolna sklejka i odpowiedzieli na tą akcję tworząc memy z różnymi dziwnymi przedmiotami zamiast oryginalnego samolotu. Po tym, gdy cała akcja nabrała rozgłosu i zaczęła się internetowa nagonka na twórcę kolażu, ten przyznał się do błędu oraz przeprosił na swoim Instagramie.

Do całego zamieszania przyłączyła się ekipa odpowiadająca za aplikację PicsArt, dzięki której stworzony został nagrodzony obraz. Poszli oni jednak o krok dalej – ze względu na rozgłos ogłosili konkurs na zdjęcia zawierające wklejone samoloty. Wygląda to na całkiem dobrze zaplanowaną akcję marketingową.

Zgłoszenia możecie przesyłać do 14 lutego 2016 roku. Zwycięskie prace zostaną opublikowane w aplikacji. Główny laureat konkursu otrzyma aparat Nikon 1 J5, wart około 2000 złotych. Prace muszą być opatrzone hashtagriem #MadeWithPicsArt.

Poniżej prezentujemy wam przegląd kilku prac, które weszły do konkursu:

Zobacz również: Nikon D7100

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Teksty, których nigdy nie powinieneś usłyszeć od profesjonalnego fotografa Bruce Gilden „Face" - fascynująca, ale trudna lektura dla fanów fotografii Selfie? Dlaczego nie! Zobaczcie zabawny musical o kulturze mediów społecznościowych Chłopiec z aparatem zamiast głowy Dlaczego DxO nie testuje matryc X-Trans? Przyszłość jest bliżej niż myślicie – oto Eyeborg, człowiek z kamerą zamiast oka Właściciel uwiecznia przygody psa podczas wspaniałych podróży Dlaczego zdjęcie ziemniaka sprzedano za 1 mln euro? Tak wygląda projekcja "Nienawistnej ósemki" na taśmie 70 mm Sąd stwierdził, że małpa nie może mieć praw do własnego selfie Piękno renesansowego obrazu uchwycone na noworocznym zdjęciu Sposób na realizm w filmie „Zjawa”? Nagranie go całkowicie przy świetle zastanym Pewien Irlandczyk opanował sztukę robienia selfie ze zwierzętami do perfekcji Zrób to sam: Osłonka do fotograficznego monitora za 20 zł Jak działa mechanizm lustra w nowych Canonach? Nowy algorytm MIT zbada jak bardzo Twoje zdjęcia zapadają w pamięć Powietrzne malowanie światłem z... drona Automatyzacja w fotografii, czyli nowy poziom malowania światłem Firma Canon stworzyła piękną miniaturkę modelu EOS 5DS z dwoma obiektywami Nieszczęśliwe wypadki aparatów: Sony w lawie Fotografowanie w Internecie kontra rzeczywistość Ewolucja aparatów wyjaśniona w 11 portretach BBC fotografuje i nagrywa filmy... sztucznym pingwinem Oto pomysł jak połączyć fotograficzną teorię z praktyką

Popularne w tym tygodniu:

Fotograf tłumaczy, dlaczego nie należy ufać zdjęciom w social mediach Nie liczy się sprzęt tylko umiejętności Jak wykonano świetną reklamę Gatorade, gdzie kropelki wody układają się w kształt ruszającego się człowieka? Nowa strona, która zdradzi, w jaki sposób zdjęcie było naprawdę obrabiane Znane marki odzieżowe pozwane przez fotografa za bezprawne wykorzystanie zdjęcia Tupaca Shakura Skarb w śmieciach: fotograf znalazł Tamrona 90 mm f/2.8 Tak wygląda teleobiektyw 1000 mm do Sony A6500 za 300 zł Właśnie minęło 20 lat od przesłania pierwszego zdjęcia przez telefon Uwierzycie, że te szczeniaki to rekruci służb specjalnych? Urocze zdjęcia Aparat ze sklepu charytatywnego skrywał w sobie tajemnicę. Zobaczcie co było na rolce