Zeiss Mirotar 1000 mm f/5.6 wystawiony na sprzedaż

Jeśli jesteście zwolennikami astrofotografii – musicie wiedzieć, że na eBayu pojawiło się prawdziwe cudeńko. Zobaczcie sami, o czym mówię.

© Robert Camera / eBay

Na pewno wiecie, że Carl Zeiss to jedna z najlepszych na świecie marek optycznych. Renoma firma urosła do tak wysokiej rangi, że NASA poprosiło ich o stworzenie obiektywu do ich najnowszego teleskopu.

Szkła Zeissa są przeważnie dość drogie, ale cena jest usprawiedliwiona jakością produkowanego obrazka. Jeśli jesteście znieść kwotę, którą przyjdzie wam zapłacić za szkła tej marki – czas otworzyć portfele, bo na eBayu pojawił się jeden z najrzadszych obiektywów tej firmy – Carl Zeiss Mirotar 1000 mm f/5.6.

Sprzedawca o dobrej reputacji – Robert Camera – przetestował szkło i zapewnia, że jest w pełni sprawne. Obiektyw powstał w latach 60 i jest jednym z 28 wyprodukowanych w historii. Ogniskowa 1000 mm opatrzona została przysłoną kontrolowaną w przedziale f/5.6–11.

Słoik ostrzy od 11m i waży zaledwie 16kg. Strzelanie zdjęć z ręki raczej odpada. Dodatkowo – smutna wiadomość dla posiadaczy Canona lub Sony – Mirotar został przerobiony pod mocowanie Nikon F.

Zobacz również: Jak korygować wady obiektywu w Adobe Lightroom?

Robert Camera informuje, że obiektyw ma znaczne ślady użytkowania, ale to chyba nic dziwnego – po 50-tce wszyscy wyglądamy trochę gorzej. Kosztuje zaledwie ok. 117 150 złotych – jak widać doświadczenie ma swoją cenę.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Teksty, których nigdy nie powinieneś usłyszeć od profesjonalnego fotografa Ubersnap umożliwia drukowanie GIF-ów Zobaczcie krajobraz Marsa w 360 stopniach dzięki Curiosity Historia fotografii w 5 minut Smartfony z podwójnymi obiektywami standardem w 2017 roku? Bruce Gilden „Face" - fascynująca, ale trudna lektura dla fanów fotografii PicsArt ogłasza konkurs fotograficzny nawiązujący do słynnego zdjęcia w konkursie Nikona Selfie? Dlaczego nie! Zobaczcie zabawny musical o kulturze mediów społecznościowych Chłopiec z aparatem zamiast głowy Dlaczego DxO nie testuje matryc X-Trans? Przyszłość jest bliżej niż myślicie – oto Eyeborg, człowiek z kamerą zamiast oka Właściciel uwiecznia przygody psa podczas wspaniałych podróży Dlaczego zdjęcie ziemniaka sprzedano za 1 mln euro? Tak wygląda projekcja "Nienawistnej ósemki" na taśmie 70 mm Sąd stwierdził, że małpa nie może mieć praw do własnego selfie Piękno renesansowego obrazu uchwycone na noworocznym zdjęciu Sposób na realizm w filmie „Zjawa”? Nagranie go całkowicie przy świetle zastanym Pewien Irlandczyk opanował sztukę robienia selfie ze zwierzętami do perfekcji Zrób to sam: Osłonka do fotograficznego monitora za 20 zł Jak działa mechanizm lustra w nowych Canonach? Nowy algorytm MIT zbada jak bardzo Twoje zdjęcia zapadają w pamięć Powietrzne malowanie światłem z... drona Automatyzacja w fotografii, czyli nowy poziom malowania światłem Firma Canon stworzyła piękną miniaturkę modelu EOS 5DS z dwoma obiektywami

Popularne w tym tygodniu:

Poznajcie ludzi, którzy sfotografowali się ze swoimi podobiznami sprzed… kilkuset lat Nowy Zenit będzie bazować na pełnoklatkowym bezlusterkowcu Leica? Zobaczcie film oświetlony tylko... dronami Stary motor Harley-Davidson, podróże i ciemnia. Oto mobilne studio mokrego kolodionu Powstała mapa praw regulujących loty dronami Profesjonalny portret prosto z budki fotograficznej. To współczesne spojrzenie na dawny trend