Uwaga na ostatnią aktualizację Creative Cloud dla Mac

Błąd w ostatniej wersji oprogramowania Adobe Creative Cloud kasuje katalog na dysku twardym na komputerach Mac.

Uwaga na najnowszą wersję Creative Cloud (3.5.0.206) na komputery Mac, która usuwa niepowiązane dane bez ostrzeżenia. Błąd w oprogramowaniu odkryli użytkownicy serwisu do przechowywania danych Backblaze, których dane były kasowane przez oprogramowanie Adobe.

Creative Cloud kasuje dane w pierwszym folderze katalogu głównego według kryterium alfabetycznego. Dla użytkowników Backblaze ten katalog był związany z serwsem i nazywa się bzvol. Jeżeli macie jakiś folder, który jest wyżej alfabetycznie to właśnie on będzie zagrożony.

Użytkownicy Backblaze umieścili filmik na którym rzeczywiście można zauważyć, że podczas instalacji Creative Cloud usuwa pliki.

Żeby udowodnić, że Creative Cloud kasuje dane z pierwszego katalogu użytkownicy Backblaze zamieścili też filmik, na którym widać jak oprogramowanie kasuje dane z katalogu adobedontkillme.

Adobe wycofało ostatnią aktualizację Creative Cloud i pracuje nad rozwiązaniem problemu. Użytkownicy, którzy już zainstalowali wersję 3.5.0.206 powinni stworzyć katalog, który będzie miał nazwę na początku wyszukiwania alfabetycznego. Ten katalog powinien uchronić dane w innych folderach.

Zobacz również: 5 najczęstszych błędów przy pracy w Adobe Photoshop

Źródło: Petapixel.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji Google zamyka Picasę na rzecz Google Photos Instagram planuje wprowadzenie znaczącej aktualizacji. Co będzie następne? Warsztaty Camera Adventure z Jackiem Boneckim Nagrodzone prace w konkursie LensCulture Exposure Awards 2015. Dominika Gęsicka wśród finalistów Aktualizacja oprogramowania do wersji 4.00 w Fujifilm X-E2 zmienia go w X-E2S Aktualizacja Instagrama pozwala na prowadzenie jednocześnie wielu kont Zobacz zdjęcia, które wygrały w National Geographic Kids Photo Contest 2015 Nowa matryca Panasonic ma 100 razy lepszą dynamikę, niż tradycyjny sensor CMOS Kalendarz workshopx: terminy zgłoszeń wybranych konkursów fotografii dokumentalnej, 15.02.2016 - 15.03.2016 Znamy wyróżnionych w Sony World Photography Awards 2016 za wybitny wkład w fotografię Czy na tyle nowego iPhone'a znajdziemy 2 aparaty? 16-letni syn Davida Beckhama odpowiedzialny za nową kampanię Burberry Nikon przyznał nagrodę nieudolnie przerobionemu zdjęciu. Internauci pokazali na co ich stać Jeśli kochacie pandy, ta Leica jest dla was „Należał do Twojego ojca...”, czyli miecz świetlny Yongnuo YN360 Adobe Portfolio - stwórz swoje portfolio w kilka minut z Adobe Fujifilm ogłasza wzrosty cen na materiały analogowe Sigma udowadnia odporność swoich nowych filtrów Konkurs fotograficzny „Metamorfozy Łodzi w czterech porach roku” Na Targach Film Video Foto 2016 Fotografka pozywa Twittera za nieusunięcie zdjęć, mimo licznych próśb „Antybohaterzy naszych ekosystemów” - fotograf opowiada o wymierających sępach Dlaczego świat potrzebuje fotografów wojennych Kłopoty GoPro: firma zwalnia 7 proc. pracowników i przygotowuje się do zmian

Popularne w tym tygodniu:

Ukradł zdjęcie i dodał wulgarny napis na pośladku. Zapłaci za to 7 tysięcy złotych NASA wykorzysta odrzutowce, by zrobić zdjęcia całkowitego zaćmienia Słońca Corel wypuszcza PaintShop Pro 2018, który obiecuje dużo zmian i nadal będzie dostępny w pudełku Najbardziej znany portret Alberta Einsteina sprzedany za grube pieniądze Leica idzie pod młotek. Czy Zeiss zostanie posiadaczem 45 proc. udziałów legendarnej marki? Pracownicy Bowensa nie dostaną wynagrodzenia za sierpień, muszą pracować za darmo GoPro finansowo staje na nogi. Fusion VR i HERO6 jeszcze w tym roku Aurora HDR 2018 w końcu na pecety! Zobaczcie, co wyjątkowego będzie w programie