4-wymiarowy portret zarejestrowany dzięki 53 kamerom GoPro

Używając jednego aparatu możecie zrobić 2-wymiarowe, statyczne zdjęcie. Jeśli pójdziemy krok dalej i wykorzystamy wiele takich aparatów otrzymamy portret 3-wymiarowy. A gdyby dodać do tego jeszcze ruch? Zobaczcie efekt pracy Tima Macmillana.

© Timeslice Films / timeslicefilms.com

Tim Macmillan, założyciel firmy Timeslice Films poszedł o krok dalej w tworzeniu tradycyjnych portretów. Do zarejestrowania swojej twarzy użył 53 kamer GoPro, z których ruch został scalony przy pomocy specjalnego oprogramowania.

Efektem działań Macmillana jest 4-wymiarowy portret – możecie obejrzeć twarz modela z każdej strony, dodatkowo obserwując ruch, który nagrał. Zobaczcie poniżej jak wygląda to niesamowite ruchome zdjęcie. Przyjrzyjcie się jego szczegółowości zatrzymując obraz i przybliżając.

Timeslice informuje, że rig z kamerami to „pierwsza na świecie, kompletnie zsynchronizowana konstrukcja do tworzenia 4-wymiarowych skanów”. Efekt został osiągnięty dzięki wykorzystaniu 53 kamer GoPro Hero3+ Black Edition, które połączono używajac „eksperymentalnej technologii przechwytywania obrazu”.

Firma pracuje nad rozwinięciem technologii 4D umożliwiającej tworzenie „wypukłych” filmów 360-stopni.

Zobacz również: Jak rozpocząć pracę z tabletem graficznym?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Teksty, których nigdy nie powinieneś usłyszeć od profesjonalnego fotografa Polaroidy, czyli fotograficzne wspomnienia w krótkiej animacji „Lost Property” Na tym dysku można zapisać 360 TB zdjęć na prawie 14 miliardów lat Zeiss Mirotar 1000 mm f/5.6 wystawiony na sprzedaż Ubersnap umożliwia drukowanie GIF-ów Zobaczcie krajobraz Marsa w 360 stopniach dzięki Curiosity Historia fotografii w 5 minut Smartfony z podwójnymi obiektywami standardem w 2017 roku? Bruce Gilden „Face" - fascynująca, ale trudna lektura dla fanów fotografii PicsArt ogłasza konkurs fotograficzny nawiązujący do słynnego zdjęcia w konkursie Nikona Selfie? Dlaczego nie! Zobaczcie zabawny musical o kulturze mediów społecznościowych Chłopiec z aparatem zamiast głowy Dlaczego DxO nie testuje matryc X-Trans? Przyszłość jest bliżej niż myślicie – oto Eyeborg, człowiek z kamerą zamiast oka Właściciel uwiecznia przygody psa podczas wspaniałych podróży Dlaczego zdjęcie ziemniaka sprzedano za 1 mln euro? Tak wygląda projekcja "Nienawistnej ósemki" na taśmie 70 mm Sąd stwierdził, że małpa nie może mieć praw do własnego selfie Piękno renesansowego obrazu uchwycone na noworocznym zdjęciu Sposób na realizm w filmie „Zjawa”? Nagranie go całkowicie przy świetle zastanym Pewien Irlandczyk opanował sztukę robienia selfie ze zwierzętami do perfekcji Zrób to sam: Osłonka do fotograficznego monitora za 20 zł Jak działa mechanizm lustra w nowych Canonach? Nowy algorytm MIT zbada jak bardzo Twoje zdjęcia zapadają w pamięć

Popularne w tym tygodniu:

Fotograf tłumaczy, dlaczego nie należy ufać zdjęciom w social mediach Nie liczy się sprzęt tylko umiejętności Jak wykonano świetną reklamę Gatorade, gdzie kropelki wody układają się w kształt ruszającego się człowieka? Nowa strona, która zdradzi, w jaki sposób zdjęcie było naprawdę obrabiane Znane marki odzieżowe pozwane przez fotografa za bezprawne wykorzystanie zdjęcia Tupaca Shakura Skarb w śmieciach: fotograf znalazł Tamrona 90 mm f/2.8 Tak wygląda teleobiektyw 1000 mm do Sony A6500 za 300 zł Właśnie minęło 20 lat od przesłania pierwszego zdjęcia przez telefon Uwierzycie, że te szczeniaki to rekruci służb specjalnych? Urocze zdjęcia Aparat ze sklepu charytatywnego skrywał w sobie tajemnicę. Zobaczcie co było na rolce