Zdjęcie rodzinne z piorunem w tle. Zobaczcie, jak powstało

Skromna, uśmiechnięta rodzinka stojąca na tle krajobrazu z ogromną chmurą oraz potężnym piorunem uderzającym o ziemię. To wygląda, jak klasyczny przykład fotomontażu. A jednak, to prawdziwe zdjęcie.

© Kelly DeLay / www.kellydelay.com

Kelly DeLay 1 lipca 2009 roku sfotografował chmury i w ten sposób rozpoczął pięcioletni cykl clouds365. Każdego dnia Kelly robił przynajmniej jedno zdjęci lub video dokumentujące obłoki na niebie.

Ostatnim zdjęciem serii miało być zdjęcie rodzinne, które byłoby swoistym podziękowaniem złożonym rodzinie za wsparcie podczas tych 1825 dni projektu. I miało to być zdjęcie wyjątkowe.

Kelly DeLay wraz z rodziną wyruszył w trwającą 8 godzin podróż z Teksasu do Oklahomy, tylko po to, aby spotkać się oko w oko z nadciągającą burzą.

Gdy znaleźli się na miejscu, tuż przed zbliżającą się burzą, którą zapowiadały ciemne, nisko wiszące chmury, Kelly rozstawił swój sprzęt, upozował rodzinę i… czekał.

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

I się doczekał. Rodzina DeLay może teraz pochwalić się jednym z najbardziej niezwykłych zdjęć familijnych na świecie. On, ona i dzieciaki. Aha! i wielki piorun w tle.

Pewnie jesteście ciekawi, jak powstało to niezwykłe zdjęcia. Otóż po znalezieniu odpowiedniego miejsca i ustawieniu kadru z rodziną, fotograf zamocował na statywie swojego Canona EOS 5D Mark III z obiektywem na ogniskowej 16 mm i przysłonie f/6.3 . Aparat wykonywał co 3 sekundy zdjęcia o czasie otwarcia migawki 0,6 s. Prezentowana fotografia została wykonana, jako druga w serii. Tutaj możecie obejrzeć zdjęcia w większych rozmiarach.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Zdjęcia www Sieci #14, czyli subiektywny przegląd ciekawych zdjęć tygodnia O zdrowie trzeba zabiegać - startuje konkurs fotograficzny PZU VIII Fotospacer po zaułkach Śródmieścia Południowego 1. edycja Warsztatów Filmowych Samyang, czyli coś dla filmowców i nie tylko Prix de la Photographie Paris 2014. Polacy wśród nagrodzonych Pentax XG-1 z 52-krotnym zoomem już za miesiąc Najlepsze zdjęcia wykonane z… dronów! "Zawód: fryzjer", dokument o zatrzymanych w czasie zakładach fryzjerskich Radka Polaka Poznajcie ludzi, którzy produkują nasze smartfony w Chinach Zdjęcie z 1920 roku pierwszym selfie w historii? This is now! Zobacz co akurat dzieje się na Instagramie w stolicach świata Photoshopowe wpadki miesiąca [czerwiec] Zdjęcia www Sieci #12, czyli subiektywny przegląd ciekawych zdjęć tygodnia Polak nagrodzony w prestiżowym konkursie za zdjęcie wykonane 135 m pod ziemią w Wieliczce Magiczne ujęcia dla Nikona. Bez Photoshopa! Świetne zdjęcia prasowe naszych sąsiadów. Oto Belarus Press Photo 2014 Zgłoś swoją inspirację lub temat Pierwsze kolorowe zdjęcia Ameryki? Rozdajemy obiektyw Tamron AF 16-300mm F/3.5-6.3 Di II VC PZD! SNAPSHOOT, czyli fotografia bez fotografii Apple zabija Aperture i iPhoto, wprowadzając aplikację Zdjęcia Co się stanie, gdy jeden portret przerobi 25 grafików z różnych krajów? 3000 zdjęć Marilyn Monroe trafi do Wrocławia za ponad 6 mln złotych Samsung Galaxy Tab S okiem fotografa

Popularne w tym tygodniu:

Z okładki National Geographic trafiła do aresztu. Oto historia „Afgańskiej dziewczyny” Koniec Digart.pl. Onet zamyka legendarny polski serwis dla artystów Zostań fotoedytorem serwisów Grupy Wirtualna Polska Znamy ceny i dostępność obiektywów Sigma Art 24-70 mm f/2.8 oraz Sigma Art 14 mm f/1.8 Legendy w Berlinie – przed nami wystawa zdjęć Helmuta Newtona, Mario Testino oraz Jeana Pigozzi Eastreet 4 – rozpoczął się nabór do czwartej edycji projektu o fotografii dokumentalnej i ulicznej VSCO Mobile Presets 01 (MP1) - 58 mobilnych filtrów symulujących analogowy efekt Ruszył konkurs na najlepsze zdjęcie natychmiastowe wykonane aparatem instax Pokaż swoje zdjęcia w ramach 7. Opolskiego Festiwalu Fotografii