Zwykłe krajobrazy wyjątkowo ubarwione... farbą

Wielokrotnie widziane krajobrazy, często fotografowane miejsca mogą znużyć każdego odbiorcę. A gdyby tak coś urozmaicić? Ubarwić historię? Dosłownie!

© Floto+Warner / www.flotowarner.com

Duet fotograficzny Floto+Warner stworzył wielobarwny projekt Colourant, które dodaje trochę koloru do znanych pejzaży.

Jeremy Floto i Cassandra Warner – kreatywne małżeństwo, które od zawsze interesowała rzeźba i krajobraz, połączyło te dwa artystyczne aspekty w jeden różnobarwny projekt Colourant. Przemierzając tereny Nevady i Iowa eksperymentowali z kolorową cieczą i pejzażem.

Tworząc kolorowe rozpryski, kreowali chwilowe rzeźby zawieszone w powietrzu, które uwiecznić mogło tylko szybkie wykonanie fotografii.
Swoje ulotne rzeźby dokumentowali z prędkością 1/3500 sekundy.

Aby uzyskać wyraźny efekt, zdjęcia były wykonywane w bezpośrednim słońcu by kolor jak najbardziej się wyróżniał.

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

„Rzeźby” zostały wykonane z nietoksycznej, kolorowej mieszanki składającej się w 98% z wody.

Floto i Warner próbowali wykonywać swoje chwilowe figury również w przestrzeniach miejskich lub na tle lasu, ale balans koloru i światła nie był zadowalający, a efekty po prostu nijakie.

Colourant jest serią zdjęć opowiadającą o ulotności chwili, o wydarzeniach które następują jako krótki błyski, który jest tylko okruchem w obliczu potęgi całego czasu. Ich fotografie są formą chaotycznej wypowiedzi, która dzięki utrwaleniu na fotografii staje się stałym obiektem artystycznym

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

"Śniadaniowe" portrety muzycznych gwiazd Swell. Osobista historia Mateusza Sarełło opowiedziana zdjęciami Za górami, za lasami… Przenieśmy się do rosyjskiej bajki Zajrzyjmy do samochodów sprzed 40 lat Winylowe kolekcje i ich właściciele Anita Andrzejewska. Z aparatem w podróży Fotograf nauczył się języka chińskiego, aby fotografować... ryż Targ ekscentryczności, czyli paryscy kramarze w obiektywie Kultura jedzenia śmieciowego w rozmiarze XXL Alegorie z malarstwa na fotografiach Alice Bruce Ready, steady, go! Symboliczne dążenie do nowych przestrzeni życiowych Nowoczesne portrety klasycznych rzemieślników, którym grozi wyginięcie Jak powstają efekty specjalne z "Gry o Tron"? Iranian Living Room, czyli z aparatem do irańskich salonów Idealne ciała nagich sportowców w ESPN The Body Issue Shake it baby, czyli trochę wody dla ochłody Zdjęcia www Sieci #13, czyli subiektywny przegląd ciekawych zdjęć tygodni Body art sfotografowane w ultrafiolecie Mieszkając na francuskiej plaży i robiąc zdjęcia Pozując wśród swoich tygodniowych…śmieci! Overview Effect - niesamowite spojrzenie na Ziemię z perspektywy Kosmosu Szczękoczułki, pancerzyki, wielkie oczka, trochę futerka. Piękne makro portrety…owadów Dziewczyny na tych zdjęciach są w interesujący sposób inne Inspirujące fotografie, które zamieniają życie w bajkowy sen fotografa

Popularne w tym tygodniu:

Sonda Cassini jest w kosmosie już od 20 lat. Oto najlepsze zdjęcia Saturna, które zarejestrowała ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Portretowanie z mocą natury. Fotografka wykonała zdjęcia obiektywem z... wody "Hello, Is This Planet Earth" - zachwycające zdjęcia z orbity Ziemi Kolorowa fotografia ma już 110 lat. Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze autochromy Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Oto najbardziej urocze zdjęcia psów w konkursie The Kennel Club Dog Photographer of the Year Łukasz Bożycki jedynym Polakiem nagrodzonym na prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej ASFERICO 2017 Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Jan Kempenaers sfotografował opuszczone obiekty w dawnej Jugosławii. Wyglądają jak statki obcej cywilizacji Malarskie prace Pawła Klareckiego przeniosą was w nowy wymiar fotografii krajobrazowej Czy rozwój technologii fotograficznej osiągnął już swój szczyt? Czy wymyślimy coś nowego?