Darmowy przegląd i wymiana migawki w wadliwych egzemplarzach Nikona D750

W lipcu zeszłego roku firma Nikon poinformowała o niepoprawnym funkcjonowaniu migawki w niektórych egzemplarzach lustrzanki Nikon D750. Problem polegał na powstawaniu zacienionego fragmentu zdjęcia.

© KB

Firma Nikon w swoim oświadczeniu informuje, że wszystkie modele korpusu Nikon D750 wyprodukowane między październikiem 2014, a czerwcem 2015 kwalifikują się do bezpłatnego przeglądu oraz wymiany migawki.

Oficjalna metoda, aby sprawdzić czy Twój Nikon D750 jest wadliwy

Japoński producent udostępnił specjalną stronę, na której można wpisać numer seryjny swojego aparatu Nikon D750 i sprawdzić czy ma usterkę. W…

Problem w tych aparatach polega na wadliwie działającej migawce, która rzuca cień na matrycę światłoczułą tworzą ciemniejszy obszar na zdjęciu.

W celu zidentyfikowania, czy wasz model kwalifikuje się do bezpłatnego przeglądu oraz wymiany wadliwie skonstruowanej części musicie podać numer seryjny waszego korpusu na stronie internetowej producenta. Nikon go zweryfikuje i stwierdzi, czy wasz sprzęt należy do wadliwej serii.

Po potwierdzeniu wady dostaniecie instrukcję mówiącą o tym, co i jak dokładnie należy zrobić dalej. W pierwszej kolejności — należy zgłosić się do najbliższego centrum serwisowego Nikona. Migawka zostanie wymieniona bezpłatnie, nawet jeśli okres gwarancyjny już się skończył.

Od końca produkcji wadliwej serii minęło trochę czasu. Nie jest to pierwszy masowy problem, który pojawił się w modelach prezentowanych przez firmę Nikon. Nie można na to przymknąć oka — nie zapominajmy, że Nikon D750 nie należy do lustrzanek dla początkujących.

Zobacz również: Wideotest Nikona D4

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji Znamy polskie ceny Sony A6300, A68 i nowych obiektywów serii G Master Zobacz prace finalistów programu uniwersyteckiego SWPA 2016. Polak wśród wyróżnionych Konferencja naukowa „Manipulacja w fotografii” Leica łączy siły z Huawei. Razem chcą „odrodzić świat wizualny" Charytatywny album World Street Photography, czyli jak nieść pomoc przez fotografię Powrót Michała Buddabara w wystawie „Bezmoc” Muzeum Współczesne we Wrocławiu zaprezentuje prace Pawła Frenczaka na wystawie „noir – somewhere – nowhere” Associated Press wycofuje prace Daniela Ochoa de Olza z World Press Photo. Przyznano nową nagrodę w kategorii „Ludzie” Jakimi aparatmi powstały zwycięskie fotografie World Press Photo 2016? Natura z perspektywy, której sam nie zobaczysz. Oto najlepsze fotografie świata wykonane pod wodą Konurs „Sfotografuj wiersz – zwierszuj fotografię” odmieni Wrocław Dlaczego zdjęcie Warrena Richardsona zostało fotografią roku World Press Photo 2016? Znamy wyniki World Press Photo 2015. Oto najlepsze fotografie prasowe minionego roku 3-osiowa stabilizacja i czujniki AF na matrycy do smartfonów. Takie rzeczy to tylko w Sony Fotografowanie telefonem może być sztuką – poznajcie zwycięzców Mobile Photography Awards 2015 10. urodziny Domu Spotkań z Historią i wystawa fotograficzna Uwaga na ostatnią aktualizację Creative Cloud dla Mac Google zamyka Picasę na rzecz Google Photos Instagram planuje wprowadzenie znaczącej aktualizacji. Co będzie następne? Warsztaty Camera Adventure z Jackiem Boneckim Nagrodzone prace w konkursie LensCulture Exposure Awards 2015. Dominika Gęsicka wśród finalistów Aktualizacja oprogramowania do wersji 4.00 w Fujifilm X-E2 zmienia go w X-E2S Aktualizacja Instagrama pozwala na prowadzenie jednocześnie wielu kont

Popularne w tym tygodniu:

Nikon Asia oskarżony o seksizm za wybór samych mężczyzn do promocji D850 Legendarny Kodak Ektachrome powraca! Sprzedaż zacznie się w przyszłym roku Fotoreporter ”Wyborczej” stanie przed sądem. Grozi mu grzywna i zakaz stadionowy Zmartwychwstanie Polaroida. Przed wami aparat Polaroid OneStep 2 oraz nowe filmy Sprawa małpiego selfie w końcu doczekała się rozwiązania. Po dwóch latach zapadł wyrok DJI wypożyczy drona Mavic Pro za darmo, jeśli będziesz chciał wziąć udział w konkursie National Geographic Siedemnastu policjantów na jednego. Fotoreporter opowiada o swoim zatrzymaniu "Spojrzenie” na człowieka w różnych relacjach kulturowych. Rusza 7. Opolski Festiwal Fotografii Netflix wykupił prawa do filmu o końcu filmu "Kodachrome" "Ciało otwiera się wolno aż do serca“ wystawa fotografii Ilony Szwarc w Galerii Instytutu Fotografii Fort Marka Tenba coraz popularniejsza w Polsce. Właśnie ruszyła ich nowa strona