Koniec ery niektórych materiałów natychmiastowych od Fujifilm. Użytkownicy walczą o kontynuację produkcji

Po tym, jak Polaroid przestał produkować kaset do aparatów natychmiastowych oraz wkładów do średniego formatu prym na rynku tych drugich wiodło Fujifilm. Niestety wszystko, co dobre kiedyś musi się skończyć.

© Pao Laroid / Shutterstock.com

Wkłady do aparatów natychmiastowych serii 100 (oraz 82 itp.) - FP-100C - były również stosowane w przystawkach natychmiastowych do aparatów średnioformatowych. Ten materiał stał się pełnoprawnym zastępstwem dla wkładów Polaroida, które zostały wycofane, ze względu na szkodliwość.

Fujifilm ogłasza wzrosty cen na materiały analogowe

Po roku sukcesów Kodak odbił sobie wiele strat, w głównej mierze dzięki wsparciu filmowców z Hollywood. Ale nie zapominajmy, że to nie jedyna firma na…

Japońska spółka Fujifilm ogłosiła, że zaprzestanie produkcji wkładów FP-100C, dążąc tym samym do zabicia fotografii natychmiastowej wyższej jakości niż ta dawana przez wkłady Impossible Project oraz o innej estetyce niż Instax.

Jednocześnie Fuji zapewnia, że będzie będzie kontynuowało rozwój swoich innych materiałów światłoczułych. Jestem bardzo ciekawy jak rozwinie się cała sytuacja – zwłaszcza, że ceny filmów Fuji znacznie wzrosły oraz są produkowane w mniejszej ilości.

Tymczasem, tuż po ogłoszeniu decyzji firmy Fujifilm, wierni użytkownicy filmów FP-100C postanowili powalczyć o kontynuację produkcji tych materiałów. W serwisie change.org ruszyła właśnie petycja kierowana do Fujifilm, ale także Impossible Project i Lomography. Po 24 godzinach petycję podpisało ponad 5500 osób, w chwili pisania tego tekstu na liczniku było już prawie 7300 osób. Mamy nadzieję, że uda się zmienić decyzje producenta lub chociaż przejąć produkcję filmów przez np. Impossible Project — firmę, która ma w tym już doświadczenie i możliwości.

Zobacz również: Wiszące instaxy, czyli jak udekorować pokój zdjęciami [zrób to sam]

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Darmowy przegląd i wymiana migawki w wadliwych egzemplarzach Nikona D750 Znamy polskie ceny Sony A6300, A68 i nowych obiektywów serii G Master Zobacz prace finalistów programu uniwersyteckiego SWPA 2016. Polak wśród wyróżnionych Konferencja naukowa „Manipulacja w fotografii” Leica łączy siły z Huawei. Razem chcą „odrodzić świat wizualny" Charytatywny album World Street Photography, czyli jak nieść pomoc przez fotografię Powrót Michała Buddabara w wystawie „Bezmoc” Muzeum Współczesne we Wrocławiu zaprezentuje prace Pawła Frenczaka na wystawie „noir – somewhere – nowhere” Associated Press wycofuje prace Daniela Ochoa de Olza z World Press Photo. Przyznano nową nagrodę w kategorii „Ludzie” Jakimi aparatmi powstały zwycięskie fotografie World Press Photo 2016? Natura z perspektywy, której sam nie zobaczysz. Oto najlepsze fotografie świata wykonane pod wodą Konurs „Sfotografuj wiersz – zwierszuj fotografię” odmieni Wrocław Dlaczego zdjęcie Warrena Richardsona zostało fotografią roku World Press Photo 2016? Znamy wyniki World Press Photo 2015. Oto najlepsze fotografie prasowe minionego roku 3-osiowa stabilizacja i czujniki AF na matrycy do smartfonów. Takie rzeczy to tylko w Sony Fotografowanie telefonem może być sztuką – poznajcie zwycięzców Mobile Photography Awards 2015 10. urodziny Domu Spotkań z Historią i wystawa fotograficzna Uwaga na ostatnią aktualizację Creative Cloud dla Mac Google zamyka Picasę na rzecz Google Photos Instagram planuje wprowadzenie znaczącej aktualizacji. Co będzie następne? Warsztaty Camera Adventure z Jackiem Boneckim Nagrodzone prace w konkursie LensCulture Exposure Awards 2015. Dominika Gęsicka wśród finalistów Aktualizacja oprogramowania do wersji 4.00 w Fujifilm X-E2 zmienia go w X-E2S Aktualizacja Instagrama pozwala na prowadzenie jednocześnie wielu kont

Popularne w tym tygodniu:

Harvard opublikował swój kurs fotografii za darmo w Internecie Aparat to nie tylko dobry obrazek na wysokiej czułości! Oto interaktywna mapka, która pomoże znaleźć najlepsze i najchętniej fotografowane miejsca na świecie W tym roku firma Canon świętuje 30-lecie systemu EOS 420 zdjęć z 100-megapikselowej kamery przemysłowej Phase One połączone w jeden obraz nowego kampusu Apple Legendarna firma Hasselblad ląduje w rękach DJI Nowości QNAP na targach CES - NASy z Thunderbolt 3 i nagrywarką Blu-ray Stylowe, piękne i droższe - oto dwie nowe wersje flagowców Fujifilm X-T2 i X-Pro2 Interesująca koncepcja fotograficznego samochodu przyszłości z własnym dronem Lily miał zrewolucjonizować rynek dronów. Skończył, zanim wszedł do produkcji Kodak Ektachrome: odrodzenie legendarnego slajdu