Genaro Bardy sfotografował zatłoczone stolice świata w sposób, jakiego nie widzieliście - bez ludzi

Nowy Jork jest znany jako miasto, które nigdy nie śpi. Ale nie jest to jedyna matropolia, w której życie tętni non stop. Zobaczcie jak wyglądałyby najbardziej znane światowe stolice, gdyby nie było w nich ludzi.

© Genaro Bardy / Instagram

W 2011 roku Nowy Jork został nawiedzony przez huragan Irene. Dało to możliwość paryskiemu fotografowi, Genaro Bardy'emu, uwiecznienia ulic miasta, kiedy jego mieszkańcy zrobili to, co było koniecznie dla zachowania bezpieczeństwa – opuścili je.

Tak narodziła się idea projektu fotograficznego „Desert in the City”, w którym fotograf robi zdjęcia największych miast, z jednym wyjątkiem – fotografuje je bez ludzi. Na całe szczęście przy tym projekcie nie czekał na kolejne klęski żywiołowe.

Zapytałem siebie – jak mogę zrobić zdjęcie pustego miasta? Bez ludzi, bez samochodów, bez turystów i wciąż pokazać je jako pełne miłości… Okazało się, że są chwile w roku, kiedy ulice są totalnie puste, kiedy ludzie zostają w domach lub wyjeżdżają, kiedy nikt nie imprezuje przez całą noc.

Genaro Bardy

Takimi chwilami są Święta Bożego Narodzenia, a konkretnie późne godziny Wigilii oraz wczesne godziny pierwszego dnia Świat. Pierwszym miastem na liście długich ekspozycji Bardy'ego był Paryż. Do sfotografowania stolicy francji autor wykorzystał Sony A7 oraz starego Tamrona 24 mm.

Ostatnia seria zdjęć koncentruję się na 25 fotografiach absolutnie opuszczonego Londynu. Bardy wykonał te zdjęcia podczas 20-kilometrowego spaceru między godziną 23, a 6:30 rano. Ten fragment projektu został wykonany Canonem EOS 6D oraz obiektywem Sigma 24 mm.

Zobacz również: Co jest kluczem do dobrego portretu? Opowiada Szymon Szcześniak

Podczas robienia zdjęć z bardzo długimi czasami naświetlania przechodzący ludzie nie mają większego znaczenia.

Więcej zdjęc znajdziecie na Instagramie Genaro Bardy'ego.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Fotografia mody i ochrona środowiska, czyli afrykańskie portrety modelek ubranych w śmieci Królewski retusz z Krakowa Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Surrealistyczne autoportrety Flory Borsi, czyli zwierzęcy zew i kobieca delikatność w jednym Dziewczyna Mikaela wciąż ucieka przed aparatem, ale mimo to wygląda świetnie Sebastian Janicki tłumaczy, jak dostrzec niedostrzegalne Turecka incepcja Aydina Büyüktasa Kreatywny przekręt: 6 fotografów, 1 model - zobacz zaskakujący rezultat sesji Uroczy dziecięcy świat w oczach Iwony Podlasińskiej Portrety twardzieli z największego, nowozelandzkiego gangu Mroźny reportaż z najzimniejszego miejsca na świecie, gdzie temperatura sięga -71.2 C Portret telefonem? Dlaczego nie! – prezentujemy fragment projektu „i like my i” Łukasza Gawrońskiego "W fotografii chodzi o pokazanie jakiejś niewidocznej na co dzień, emocjonalnej prawdy" - mówi Gregor Laubsch Greg Murray pokazuje jaka radość tkwi w każdym psie „Nigdy nie chciałam, by moje kadry były oczywiste i przewidywalne” - poznajcie ciepło rodzinne w zdjęciach Moniki Podolskiej-Serek Adobe pokazuje, jak maluje się światłem przy wykorzystaniu najnowszej techniki Oskarowe portrety Marka Seligera „Warszawa była dla mnie ważniejsza niż zdjęcia” - wspomina Tomasz Domagała Wspaniałe piękno i różnorodność świata na zdjęciach finalistów 13. edycji konkursu Smithsonian Magdalena Paszko - mroczne, depresyjne portrety kobiet, które są fuzją dwóch osobowości Hipnotyzujące piękno meczetów w Iranie na zdjęciach z Instagrama Filmowe opowieści zamknięte w nieruchomych kadrach Magdaleny Franczuk Jazz World Photo 2016 - Polacy w finale konkursu fotografii koncertowej

Popularne w tym tygodniu:

Królewski retusz z Krakowa Izabela Urbaniak dokumentuje beztroskie chwile spędzone z dziećmi - bez smartfonów i komputera Śpiące kaszaloty spermacetowe uchwycone w otchłani morza. Fantastyczne zdjęcia pełne głębi Tak wyglądają nowoczesne zdjęcia rodzinne! Ojciec wkleja zdjęcie swojego syna w bajkowe scenerie To gorsze niż śmierć. Trudna historia ofiar ataków kwasem w Wietnamie Fotografia mody i ochrona środowiska, czyli afrykańskie portrety modelek ubranych w śmieci Diane Özdama tworzy najbardziej urocze zdjęcia szczurów, jakie widzieliśmy Od jednego opuszczonego domu w górach do drugiego. Z aparatem wielkoformatowym Fran Mart pokazał piękno szkockiej natury z bardzo bliska ”Uwięzieni” to materiał o trudach życia mieszkańców niewielkich klitek w Hongkongu Dwóch Polaków wśród zwycięzców prestiżowego konkursu Magnum Photography Awards 2017 Zdjęcia sprzed 100 lat pokazują, jak wyglądała Antarktyda przed postępującym ociepleniem klimatu