Genaro Bardy sfotografował zatłoczone stolice świata w sposób, jakiego nie widzieliście - bez ludzi

Nowy Jork jest znany jako miasto, które nigdy nie śpi. Ale nie jest to jedyna matropolia, w której życie tętni non stop. Zobaczcie jak wyglądałyby najbardziej znane światowe stolice, gdyby nie było w nich ludzi.

© Genaro Bardy / Instagram

W 2011 roku Nowy Jork został nawiedzony przez huragan Irene. Dało to możliwość paryskiemu fotografowi, Genaro Bardy'emu, uwiecznienia ulic miasta, kiedy jego mieszkańcy zrobili to, co było koniecznie dla zachowania bezpieczeństwa – opuścili je.

Tak narodziła się idea projektu fotograficznego „Desert in the City”, w którym fotograf robi zdjęcia największych miast, z jednym wyjątkiem – fotografuje je bez ludzi. Na całe szczęście przy tym projekcie nie czekał na kolejne klęski żywiołowe.

Zapytałem siebie – jak mogę zrobić zdjęcie pustego miasta? Bez ludzi, bez samochodów, bez turystów i wciąż pokazać je jako pełne miłości… Okazało się, że są chwile w roku, kiedy ulice są totalnie puste, kiedy ludzie zostają w domach lub wyjeżdżają, kiedy nikt nie imprezuje przez całą noc.

Genaro Bardy

Takimi chwilami są Święta Bożego Narodzenia, a konkretnie późne godziny Wigilii oraz wczesne godziny pierwszego dnia Świat. Pierwszym miastem na liście długich ekspozycji Bardy'ego był Paryż. Do sfotografowania stolicy francji autor wykorzystał Sony A7 oraz starego Tamrona 24 mm.

Ostatnia seria zdjęć koncentruję się na 25 fotografiach absolutnie opuszczonego Londynu. Bardy wykonał te zdjęcia podczas 20-kilometrowego spaceru między godziną 23, a 6:30 rano. Ten fragment projektu został wykonany Canonem EOS 6D oraz obiektywem Sigma 24 mm.

Zobacz również: Wideotest Canon 1DX

Podczas robienia zdjęć z bardzo długimi czasami naświetlania przechodzący ludzie nie mają większego znaczenia.

Więcej zdjęc znajdziecie na Instagramie Genaro Bardy'ego.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Mroźny reportaż z najzimniejszego miejsca na świecie, gdzie temperatura sięga -71.2 C Portret telefonem? Dlaczego nie! – prezentujemy fragment projektu „i like my i” Łukasza Gawrońskiego "W fotografii chodzi o pokazanie jakiejś niewidocznej na co dzień, emocjonalnej prawdy" - mówi Gregor Laubsch Greg Murray pokazuje jaka radość tkwi w każdym psie „Nigdy nie chciałam, by moje kadry były oczywiste i przewidywalne” - poznajcie ciepło rodzinne w zdjęciach Moniki Podolskiej-Serek Adobe pokazuje, jak maluje się światłem przy wykorzystaniu najnowszej techniki Oskarowe portrety Marka Seligera „Warszawa była dla mnie ważniejsza niż zdjęcia” - wspomina Tomasz Domagała Wspaniałe piękno i różnorodność świata na zdjęciach finalistów 13. edycji konkursu Smithsonian Magdalena Paszko - mroczne, depresyjne portrety kobiet, które są fuzją dwóch osobowości Hipnotyzujące piękno meczetów w Iranie na zdjęciach z Instagrama Filmowe opowieści zamknięte w nieruchomych kadrach Magdaleny Franczuk Jazz World Photo 2016 - Polacy w finale konkursu fotografii koncertowej Wiktor Franko przypomina: „Sprzęt jest na użytek fotografa, a nie odwrotnie" "Powinniśmy być tym, kim chcemy być" - problem osobowości w projekcie Miguela Vallinasa Moc spojrzenia w kobiecych portretach autorstwa Hannesa Caspara „Choć na moich fotografiach nie ma człowieka, to są one o człowieku" - minimalizm Lili Len Sebastian Janicki tłumaczy, jak dostrzec niedostrzegalne Trzech Polaków finalistami największego konkursu fotografii na świecie Sony World Photography Awards 2016 Białoruski fotograf codziennie budzi się w blasku pięknego słońca odbijającego się od śniegu Art of Invi, czyli koszmar i groteskowy horror w opowieściach Joanny Jankowskiej "Fotografia to oddanie balansu między próbą zrozumienia, a tym, żeby sobie po prostu być" - mówi dokumentalista Jan Cieślikiewicz Rafał Żak opowiada historię samotności w surowych górskich krajobrazach Laurent Baheux ujął charakter Afryki w czarno-białych portretach zwierząt

Popularne w tym tygodniu:

Wzruszająca sesja noworodków, wykonana tuż przed odejściem jednego z nich Tafla lodu na Bajkale to kopalnia fotograficznych okazji dla śmiałków Student zrobił poruszającą do łez reklamę Adidasa. Firma ją zignorowała, ale pokochali ją ludzie Intymne podejście do portretowania kobiet w twórczości Stanisława Surmana Sesja stroju kąpielowego i 61-letnia modelka? Powstały szczere, naturalne i piękne zdjęcia Żona kupiła mężowi aparat, by fotografował ich dzieci. Efekt przerósł jej oczekiwania Czy uwierzycie, że te niesamowite zdjęcia w stylu renesansowych mistrzów, powstały zupełnym przypadkiem? Mroźny reportaż z najzimniejszego miejsca na świecie, gdzie temperatura sięga -71.2 C Artur Rogalski – fotograf, którego nie zatrzyma nic w podróży do świata kreatywności Minimalistyczne krajobrazy Magdy Chudzik na zimne dni Urocze zdjęcia Natalii Żyłowskiej, które pomogły w leczeniu chorego psa Najlepszy czarno-biały burzowy film poklatkowy 4K, jaki widzieliśmy