Pojawił się cień nadziei dla wkładów natychmiastowych Fujifilm FP-100C

Wielu fotografów zszokowała informacjia, że Fujifilm zaprzestaje produkcji wkładów natychmiastowych FP-100C przeznaczonych do Polaroidów serii 100 oraz kaset do średnioformatowych aparatów analogowych. Czy jest jeszcze szansa, że powrócą?

© Jessica Elenstar / savepackfilm.net

Niedawno pisaliśmy o tym, że Fujifilm zamyka linię produkcyjną wkładów FP-100C. Po tej informacji ich ceny sklepowe nagle skoczyły z 50 złotych na ok. 80. Były one porównywalne z cenami kartridży Impossible Project do innych serii Polaroidów. Skoro już jesteśmy przy tej firmie, to wiedzcie, że Florian Kaps – twórca IP – nie zamierza pozostawić sprawy FP-100C samej sobie.

Koniec ery niektórych materiałów natychmiastowych od Fujifilm. Użytkownicy walczą o kontynuację produkcji

Po tym, jak Polaroid przestał produkować kaset do aparatów natychmiastowych oraz wkładów do średniego formatu prym na rynku tych drugich wiodło…

Kaps odszedł z Impossible w czerwcu 2013 roku i stworzył w Wiedniu zakład Supersense. Jest to firma tworząca wielkoformatowe odbitki polaroidowe z cyfrowych zdjęć. Ten sam pan w przeciągu ostatnich dni zdecydował się na małą wycieczkę do Tokio, żeby spotkać się z zarządem Fujifilm. Celem jego rozmów było utrzymanie w produkcji FP-100C — najpopularniejszych rozrywanych wkładów natychmiastowych na świecie.

Przedsiębiorca jest wpierany przez tysiące fotografów z całego świata, którzy chcą z powrotem zobaczyć na półkach tańsze FP-100C oraz marzą o tym, by wkłady były dalej produkowane. Stworzyli nawet stronę Save Packfilm, która ma na celi odnalezienie alternatywy dla polaroidów Fujifilm.

Pod petycją na Change.org podpisało się już ponad 15 tysięcy fotografów. Jeśli macie chwilkę – podpiszcie petycje i ocalmy razem Fujifilm FP-100C, ostatnią linię profesjonalnych wkładów natychmiastowych na świecie.

Zobacz również: Oto prosty pomysł na świąteczny karnecik, który umili prezent Waszym najbliższym [zrób to sam]

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji Każdy może być fotografem. Ale czy jesteś artystą? 11 kl./s i wielki bałagan - kulisy sesji Reprezentacji Polski w Rugby Wystawa Pawła Klareckiego - „W otchłani krajobrazu” Więzienie za opublikowanie zdjęcia dziecka w internecie? Witajcie we Francji Aparat, miasto i kawa - cykl spotkań Olympusa z miłośnikami fotografii Chris Jackson pokazuje fotografię dzieciom w ramach Lesotho Photo Project Corephotonic stworzy podwójny moduł fotograficzny do smartfów z 5-krotnym zoomem optycznym Karty SD 5.0 umożliwią kręcenie w rozdzielczości 8K Kalendarz workshopx: terminy zgłoszeń wybranych konkursów fotografii dokumentalnej, 15.03.2016 - 15.04.2016 Promocja Tamrona – kup i wypróbuj obiektywy z linii SP Koniec ery niektórych materiałów natychmiastowych od Fujifilm. Użytkownicy walczą o kontynuację produkcji Darmowy przegląd i wymiana migawki w wadliwych egzemplarzach Nikona D750 Znamy polskie ceny Sony A6300, A68 i nowych obiektywów serii G Master Zobacz prace finalistów programu uniwersyteckiego SWPA 2016. Polak wśród wyróżnionych Konferencja naukowa „Manipulacja w fotografii” Leica łączy siły z Huawei. Razem chcą „odrodzić świat wizualny" Charytatywny album World Street Photography, czyli jak nieść pomoc przez fotografię Powrót Michała Buddabara w wystawie „Bezmoc” Muzeum Współczesne we Wrocławiu zaprezentuje prace Pawła Frenczaka na wystawie „noir – somewhere – nowhere” Associated Press wycofuje prace Daniela Ochoa de Olza z World Press Photo. Przyznano nową nagrodę w kategorii „Ludzie” Jakimi aparatmi powstały zwycięskie fotografie World Press Photo 2016? Natura z perspektywy, której sam nie zobaczysz. Oto najlepsze fotografie świata wykonane pod wodą Konurs „Sfotografuj wiersz – zwierszuj fotografię” odmieni Wrocław

Popularne w tym tygodniu:

Nikon Asia oskarżony o seksizm za wybór samych mężczyzn do promocji D850 Legendarny Kodak Ektachrome powraca! Sprzedaż zacznie się w przyszłym roku Fotoreporter ”Wyborczej” stanie przed sądem. Grozi mu grzywna i zakaz stadionowy Zmartwychwstanie Polaroida. Przed wami aparat Polaroid OneStep 2 oraz nowe filmy Sprawa małpiego selfie w końcu doczekała się rozwiązania. Po dwóch latach zapadł wyrok DJI wypożyczy drona Mavic Pro za darmo, jeśli będziesz chciał wziąć udział w konkursie National Geographic Siedemnastu policjantów na jednego. Fotoreporter opowiada o swoim zatrzymaniu "Spojrzenie” na człowieka w różnych relacjach kulturowych. Rusza 7. Opolski Festiwal Fotografii Netflix wykupił prawa do filmu o końcu filmu "Kodachrome" "Ciało otwiera się wolno aż do serca“ wystawa fotografii Ilony Szwarc w Galerii Instytutu Fotografii Fort Marka Tenba coraz popularniejsza w Polsce. Właśnie ruszyła ich nowa strona