Prawie 150 000 podpisów pod petycją o zatrzymanie chronologicznego Instagrama

Instagram przechodzi co chwilę wielkie zmiany – podwójne logowanie, nowy licznik wyświetleń pod filmami i inne. Teraz władze Facebooka, do których należy Instagram, chcą wprowadzić kolejną zmianę – achronologiczne wpisy oparte na zainteresowaniach użytkowników. Wielu z nich przeciwstawia się temu pomysłowi.

Facebook zmienia absolutnie politykę Instagrama. Wielu użytkowników wścieka się na myśl, że ich ulubiona platforma wizualno-społecznościowa nie będzie już taka sama. Szczerze mówią mnie, jako gościa od zarządzania social mediami, też niezmiernie to wkurza. A co robi zły lud? Buntuje się! I to właśnie zrobili userzy. Powstała petycja, której celem jest przeciwdziałanie wprowadzeniu facebookowego stylu wyświetlania aktualności.

Instagram upodabnia się do Facebooka i testuje algorytm do strumienia postów

Instagram powoli się zmienia. W ostatnim czasie jego przedstawiciele poinformowali o testowaniu nowego algorytmu, który będzie decydował jak będą się…


Petycję na Change.org
stworzyła Sarah Heard. Kampania w przeciągu 24 godzin przyciągnęła bez problemu 70 tysięcy zwolenników. Organizatorzy wprowadzili również hashtag #keepinstagramchronological, którym pokazują swój bunt.

Jeśli na Insta zostanie wprowadzona nowa polityka oznacza to,

że zdjęcia w waszym strumieniu będą wyświetlane nie w kolejności w jakiej zostały opublikowane, a według algorytmu Instagrama, liczącego to, co może was interesować na podstawie lajków i obserwowań.

Wydaje mi się, że może to skutkować wprowadzeniem płatnych postów na Instagramie tuż obok reklam. Innymi słowy jeśli będziecie chcieli upewnić się, ze użytkownicy zobaczą wasz post – będziecie musieli opróżnić kieszenie.

Zdecydowanie nie popieram nowego pomysłu władz platformy i zachęcam do podpisania petycji.

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji Zobaczcie zwycięskie i wyróznione prace Memorial María Luisa International Mountain and Nature Photo Contest. Polacy pojawili się w finale! Aktualizacje pakietu Adobe CC 2015.5, Lightroom 6.5 i Capture One 9.1 - co wnoszą nowości? Po modelkach plus-size przyszedł czas także na panów Każdy może być fotografem. Ale czy jesteś artystą? Jak i czym zostało wykonane to zdjęcie? Zgadnij i wygraj warsztaty z Jakubem Kaźmierczykiem Ponad 80 tys. zdjęć pokazujących szczęście zgłoszono do konkursu Hamdan International Photography Awards. Oto najlepsze z nich Instagram upodabnia się do Facebooka i testuje algorytm do strumienia postów Znamy zdobywcę Poland National Award w ramach Sony World Photography Awards 2016 Pojawił się cień nadziei dla wkładów natychmiastowych Fujifilm FP-100C 11 kl./s i wielki bałagan - kulisy sesji Reprezentacji Polski w Rugby Wystawa Pawła Klareckiego - „W otchłani krajobrazu” Więzienie za opublikowanie zdjęcia dziecka w internecie? Witajcie we Francji Aparat, miasto i kawa - cykl spotkań Olympusa z miłośnikami fotografii Chris Jackson pokazuje fotografię dzieciom w ramach Lesotho Photo Project Corephotonic stworzy podwójny moduł fotograficzny do smartfów z 5-krotnym zoomem optycznym Karty SD 5.0 umożliwią kręcenie w rozdzielczości 8K Kalendarz workshopx: terminy zgłoszeń wybranych konkursów fotografii dokumentalnej, 15.03.2016 - 15.04.2016 Promocja Tamrona – kup i wypróbuj obiektywy z linii SP Koniec ery niektórych materiałów natychmiastowych od Fujifilm. Użytkownicy walczą o kontynuację produkcji Darmowy przegląd i wymiana migawki w wadliwych egzemplarzach Nikona D750 Znamy polskie ceny Sony A6300, A68 i nowych obiektywów serii G Master Zobacz prace finalistów programu uniwersyteckiego SWPA 2016. Polak wśród wyróżnionych Konferencja naukowa „Manipulacja w fotografii”

Popularne w tym tygodniu:

Nikon Asia oskarżony o seksizm za wybór samych mężczyzn do promocji D850 Legendarny Kodak Ektachrome powraca! Sprzedaż zacznie się w przyszłym roku Fotoreporter ”Wyborczej” stanie przed sądem. Grozi mu grzywna i zakaz stadionowy Zmartwychwstanie Polaroida. Przed wami aparat Polaroid OneStep 2 oraz nowe filmy Sprawa małpiego selfie w końcu doczekała się rozwiązania. Po dwóch latach zapadł wyrok "Spojrzenie” na człowieka w różnych relacjach kulturowych. Rusza 7. Opolski Festiwal Fotografii Siedemnastu policjantów na jednego. Fotoreporter opowiada o swoim zatrzymaniu Netflix wykupił prawa do filmu o końcu filmu "Kodachrome" "Ciało otwiera się wolno aż do serca“ wystawa fotografii Ilony Szwarc w Galerii Instytutu Fotografii Fort Yashica pokazała obiektywy do smartfonów, ale zapowiada coś jeszcze: "aparat bez precedensu" Marka Tenba coraz popularniejsza w Polsce. Właśnie ruszyła ich nowa strona