Warsztaty z Arkadiuszem Branickim, czyli jak fotografować akt

Kolejna odsłona cyklu „Mistrzowie fotografii”. Tym razem spotkamy się w sierpniu z Arkadiuszem „Alosza” Branickim, który poprowadzi warsztat „Akt. Plastyka ciała”.

© Arkadiusz „Alosza” Branicki

Arkadiusz Branicki, autor serii „Zodiak”, przedstawi uczestnikom warsztatu zagadnienia związane z aktem artystycznym oraz klasycznym podejściem do ciała.

Uczestnicy warsztatów, które odbędą się 23–24 sierpnia w Studio Huśtawka, poznają rys historyczny fotografii aktu, jej kierunek rozwoju, oraz dobór języka wyrazu.

Nie zabraknie również omówienia stylu pracy fotografa oraz omówienia przygotowań do dnia zdjęciowego. Dzień zdjęciowy przy fotografii aktu, to niezwykle ważna kwestia. Jak pozyskać modelkę, dobrać sprzęt do rodzaju fotografii, jak rozmawiać z modelką, przygotować ją do sesji i uniknąć ewentualnych niezręczności. O tym wszystkim będzie opowiadał prowadzący.

Już za miesiąc, uczestnicy warsztatów będą mieli okazję poznać piękno kobiecego ciała, które nie emanuje podtekstem erotycznym. Kobieta na aktach Branickiego jest elegancka, z klasą i pełna gracji. Nauczą się również jak właściwie wykorzystać zasady fotografii przy tego typu zdjęciach, i jak podchodzić do pracy z aktem, jako fotograf.. Fotografie Branickiego charakteryzuje wysmakowany minimalizm, w którym odnajdą się wielbiciele prostoty i ograniczonej ilości rekwizytów na planie.

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

Warto zajrzeć również na stronę wydarzenia, gdzie znajdziecie dodatkowe informacje.

Termin:
23–24 sierpnia 2014

Miejsce:
Studio Huśtawka
ul. Jana Kazimierza 35/37 lok. 327, Warszawa

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Widzieć, nie widząc – historia niewidomego fotografa Wystartowała 4. edycja konkursu Leica Street Photo Zdjęcie rodzinne z piorunem w tle. Zobaczcie, jak powstało Zdjęcia www Sieci #14, czyli subiektywny przegląd ciekawych zdjęć tygodnia O zdrowie trzeba zabiegać - startuje konkurs fotograficzny PZU VIII Fotospacer po zaułkach Śródmieścia Południowego 1. edycja Warsztatów Filmowych Samyang, czyli coś dla filmowców i nie tylko Prix de la Photographie Paris 2014. Polacy wśród nagrodzonych Pentax XG-1 z 52-krotnym zoomem już za miesiąc Najlepsze zdjęcia wykonane z… dronów! "Zawód: fryzjer", dokument o zatrzymanych w czasie zakładach fryzjerskich Radka Polaka Poznajcie ludzi, którzy produkują nasze smartfony w Chinach Zdjęcie z 1920 roku pierwszym selfie w historii? This is now! Zobacz co akurat dzieje się na Instagramie w stolicach świata Photoshopowe wpadki miesiąca [czerwiec] Zdjęcia www Sieci #12, czyli subiektywny przegląd ciekawych zdjęć tygodnia Polak nagrodzony w prestiżowym konkursie za zdjęcie wykonane 135 m pod ziemią w Wieliczce Magiczne ujęcia dla Nikona. Bez Photoshopa! Świetne zdjęcia prasowe naszych sąsiadów. Oto Belarus Press Photo 2014 Zgłoś swoją inspirację lub temat Pierwsze kolorowe zdjęcia Ameryki? Rozdajemy obiektyw Tamron AF 16-300mm F/3.5-6.3 Di II VC PZD! SNAPSHOOT, czyli fotografia bez fotografii Apple zabija Aperture i iPhoto, wprowadzając aplikację Zdjęcia

Popularne w tym tygodniu:

Ukradł zdjęcie i dodał wulgarny napis na pośladku. Zapłaci za to 7 tysięcy złotych Corel wypuszcza PaintShop Pro 2018, który obiecuje dużo zmian i nadal będzie dostępny w pudełku Aurora HDR 2018 w końcu na pecety! Zobaczcie, co wyjątkowego będzie w programie Pracownicy Bowensa nie dostaną wynagrodzenia za sierpień, muszą pracować za darmo GoPro finansowo staje na nogi. Fusion VR i HERO6 jeszcze w tym roku