TIPA przyznała po raz 26. nagrody stowarzyszenia dziennikarzy fotograficznych

Jeżeli jeszcze nie wiecie, to nagrody TIPA są czymś dużym w świecie fotografii. TIPA, to zrzeszenie europejskich magazynów piszących o fotografii, które powstało w 1991. Nagrody są przyznawane produktom, które zostały przetestowane przez wielu dziennikarzy i zdobyły ich uznanie.

© JK

Producenci zabiegają o znaczek TIPA, który mogą umieścić na opakowaniach swoich produktów, co potwierdza uznanie branży dla tych nagród. Sceptycy oczywiście wytykają dużą liczbę kategorii, którymi można obdarować wszystkich liczących się producentów. Tak, czy inaczej nagradzane są najlepsze produkty w danej grupie więc warto na nie zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu.

W 2016 można było zauważyć pewne nowości w kategorii Fotografujących Dronów zwyciężył Yuneec Typhoon Q500 4K, a nie DJI. Najlepszą Kamerką Sportową okazała się Sony HDR-AS50, detronizując ofertę GoPro.

Canon EOS 5Ds i 5DS R — pierwsze wrażenia prosto z premiery

Lustrzanki Canon EOS 5DS i 5DS R były w naszych rękach w czasie polskiej premiery. Oto garść naszych pierwszych spostrzeżeń.

W bardziej tradycyjnych kategoriach nagrody otrzymał Canon i Nikon dzieląc się równo po dwie. Canon otrzymał nagrodę w kategorii Najlepsza Lustrzanka Profesjonalna z Dużą Rozdzielczością dla 5DS oraz Najlepsza Lustrzanka Profesjonalna Foto/Wideo dla 1DX Mark II.

Nikon D5 — pierwsze wrażenia z premiery

Tuż po konferencji w trakcie targów CES 2016 w Las Vegas mieliśmy okazję przetestować Nikona D5 w praktyce. Jak sprawuje się najdroższa lustrzanka…

Nikon natomiast otrzymał nagrodę w kategorii Najlepsza Lustrzanka Reporterska dla D5 oraz Najlepsza Lustrzanka APS-C dla D500. Zaskoczeniem był Pentax, który otrzymał nagrodę za Najlepszą Pełnoklatkową Lustrzankę Ekspercką dla swojego K-1.

Zobacz również: Jak korzystać z narzędzi korekcji obiektywu w Adobe Photoshop?

W bezlusterkowcach przedstawiciele TIPA docenili Fujifilm za X-Pro2 oraz X-T10. Tradycyjnie dobrze wypada Panasonic w kategoriach wideo.

Pentax K-1 — długo oczekiwana lustrzanka z pełną klatką 36,4 Mpix w cenie 2000 euro

Po długich zapowiedziach firma Ricoh w końcu zaprezentowała aparat Pentax K-1 — pierwszą lustrzankę tego producenta z pełnoklatkową matrycą. Aparat…

Cała lista wyróżnionych produktów znajdziecie pod linkiem - www.tipa.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Czy darmowi fotografowie naprawdę psują rynek? Przyznano Nagrody Pulitzera 2016 w kategoriach dziennikarstwa wizualnego Znamy wyniki La Grande PHOTO International Photography Awards 2016 Ruszają warsztaty fotografii podróżniczej z Marcinem Dobasem i Jakubem Kaźmierczykiem. Zniżka dla naszych czytelników! Wygraj ekskluzywne warsztaty fotograficzne z Marcinem Tyszką! Czy Hasselblad wejdzie na rynek prosumentów? Czy Kodak Alaris zamknie główną linię produkcyjną w Wielkiej Brytanii? Samotnie na Atlantyku po raz trzeci - Aleksander Doba podejmuje nowe wyzwanie NASA udostępniła za darmo prawie 3 miliony zdjęć z kosmosu Byliśmy na targach Film Video Foto 2016 Łodzi. Moc była z nami Phil Collins prezentuje odświeżone wersje swoich klasycznych albumów Naukowcy odkryli jak użyć DNA do przechowywania zdjęć Photocrowd - spróbuj sprzedać swoje zdjęcie Odszedł Człowiek, a z nim wielki Artysta - nie żyje Andrzej Bersz Fileship.io – narzędzie, które pomaga egzekwować zapłatę od klientów Czy w Sony a7R III zobaczymy 80-megapikselową matrycę? Rusza Nikon Roadshow 2016. To dobra okazja do przetestowania obiektów Nikkor Spotkajmy się w Łodzi. Mamy dla was 30 wejściówek na XIX Targi Film Video Foto Przegląd darmowych kursów Nik Collection Kalendarz workshopx: terminy zgłoszeń wybranych konkursów fotografii dokumentalnej, 15.04.2016 - 15.05.2016 Olympus na targach w Łodzi: prezentacja sprzętu, spotkania „Przyjdź i zapytaj”, wykłady i warsztaty Aktualizacja Google Photos dla Androida pozwala na niedestrukcyjną edycję zdjęć Canon opublikował patent hybrydowego wizjera w lustrzankach cyfrowych Olympus zaprasza was na kwietniowy spacer i kawkę z fotografami, w tym Jakubem Kaźmierczykiem

Popularne w tym tygodniu:

Harvard opublikował swój kurs fotografii za darmo w Internecie Aparat to nie tylko dobry obrazek na wysokiej czułości! Oto interaktywna mapka, która pomoże znaleźć najlepsze i najchętniej fotografowane miejsca na świecie W tym roku firma Canon świętuje 30-lecie systemu EOS 420 zdjęć z 100-megapikselowej kamery przemysłowej Phase One połączone w jeden obraz nowego kampusu Apple Legendarna firma Hasselblad ląduje w rękach DJI Interesująca koncepcja fotograficznego samochodu przyszłości z własnym dronem Lily miał zrewolucjonizować rynek dronów. Skończył, zanim wszedł do produkcji Kodak Ektachrome: odrodzenie legendarnego slajdu