Tracy Johnson ma dar śpiewnia, ale także przyciągania i fotografowania kolibrów

Wiele osób traktuje Instagram jako swój dziennik, wrzucając zdjęcia z koncertów i imprez, czy choćby wypadu na kawę ze znajomymi. Z drugiej strony – są ludzie, którzy prowadzą swoje media społecznościowe tematycznie. Jedną z nich jest Tracy Johnson.

Tracy Johnson jest wokalistką z Kaliforni, która kryje malutki sekret. Tak, „malutki” to dobre określenie. Nie tylko jest ona utalentowaną piosenkarką, ale również potrafi przyciągnąć do siebie urocze kolibry.


Ile razy koliber wylądował na waszych rekach? Pewnie tyle samo razy, co wygraliście główną nagrodę w Lotto, nie? Tak myślałem. Nie mam pojęcia, czy to syreni śpiew Tracy, czy karmienie kolibrów z ręki, ale na pewno jest coś, co sprawia, że ptaszki uwielbiają spędzać czas w ogrodzie piosenkarki.

Kolibry są trudne do fotografowania. Najlepsze co mogę doradzić, to bycie cierpliwym. Weźcie obiektyw 70–300 mm i kręćcie się w okolicy, gdzie pojawia się wasz obiekt do fotografowania. Jeśli będziecie go obserwowali dokładnie to zauważycie, że na pewno ma swoje ulubione miejsce. Przygotujcie się do spędzania wielu godzin na świeżym powietrzu i czekania. Zwierzęta muszą się do was przyzwyczaić.

Tracy Johnson


Więcej zdjęć możecie zobaczyć na Instagramie autorki zdjęć.


Zobacz również: Dwa spojrzenia na fotografowanie ludzi, czyli studyjne portrety i zdjęcia na ulicy [wideoporadnik]
Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Sebastian Janicki tłumaczy, jak dostrzec niedostrzegalne Turecka incepcja Aydina Büyüktasa Kreatywny przekręt: 6 fotografów, 1 model - zobacz zaskakujący rezultat sesji Uroczy dziecięcy świat w oczach Iwony Podlasińskiej Niepokojące wizje paraliżu sennego na zdjęciach Nicolasa Bruno Portrety twardzieli z największego, nowozelandzkiego gangu Mroźny reportaż z najzimniejszego miejsca na świecie, gdzie temperatura sięga -71.2 C Portret telefonem? Dlaczego nie! – prezentujemy fragment projektu „i like my i” Łukasza Gawrońskiego Filmowcy wprowadzili „Incepcję” do prawdziwego świata za pomocą drona Rene Koster mówi o sensie fotografowania: „Chodzi o ten moment, w którym wiesz, że wszystko składa się w całość” Inspiracje dokumentalne #14 Artysta przekształca znane widoki w scenki z bajek Disneya Wspomnienie powojennej architektury Berlina w projekcie Malte Brandenburga Joanna Rogala: „Tworząc, dążę do tego, by widz poczuł to samo, co ja. Tylko i aż.” Czy w Paryżu można być samemu? „Yssah”, czyli jakucki rytuał oczyszczenia w obiektywie Ayar Kuo Fotografia jako odskocznia od korporacyjnej codzienności, czyli krajobrazy Pawła Pardały Vincent Munier pokazuje czym jest arktyczne piękno „Americana” Garroda Kirkwooda to minimalistyczny obraz wyluzowanej Kalifornii Lux Noctis - teatralne "portrety krajobrazów" oświetlone światłem z drona Świat widziany do góry łapami w projekcie Sereny Hodson To co nas zmienia - „Rytuały Przejścia" Przemysława Pokryckiego Konkurs fotograficzny BZ WBK Press Foto 2016 - nasza fotorelacja z gali wręczenia nagród Oto najlepsze zdjęcia konkursu BZ WBK Press Foto 2016. Nasi autorzy wśród laureatów!

Popularne w tym tygodniu:

Nowy projekt Andriusa Burby. Tym razem na warsztat weszły psy, które sfotografował z dołu Polacy zdominowali konkurs Fine Art Photography Awards Na tym niesamowitym zdjęciu zobaczycie Ziemię widzianą pomiędzy pierścieniami Saturna Szwajcaria podczas zimy wygląda jak kraina z bajek Kupując ”kota w worku”, trafił na tajemnicze negatywy mistrza fotografii Marina Amaral ożywia stare fotografie. Na jej pracach czarno-biały świat wygląda, jak z bajki Tomasz Margol dostrzega to, co dla innych niedostrzegalne. Oto jego tajemniczy świat Nowe zdjęcia NASA pokazują piękno świateł na Ziemi. Zrobiliśmy również zbliżenie na Polskę Kolorowe zdjęcia z II wojny światowej rzucają nowe światło na historię świata Stacje metra, które wyglądają jak wrota do innego wymiaru Mark Mawson zamienia ciecze w piękne kolorowe kwiaty Bruno Roseti odwiedził i sfotografował fascynujące życie plemienia Luo