Hipnotyzujące kinografiki 4K uchwycone z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Na pewno widzieliście niesamowite zdjęcia, w których posiadaniu jest NASA. Ziemia, gwiazdy i różne niesamowite zjawiska kosmiczne to to, co dostarczono nam z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Armand Dijcks poszedł o krok dalej i stworzył kinografiki w rozdzielczości 4K na podstawie tych wspaniałych obrazów.

Kinografiki Armanda Dijcksa są spokojnie płynącymi obrazami, które zahipnotyzują niejednego widza. Zostały one stworzone przy użyciu narzędzia o nazwie Flixel, które w prosty sposób pozwoli wam na zrobienie własnych cinemagraphów.

Kinografiki, czyli jak tchnąć życie w zdjęcia — aktualizacja [wideoporadnik]

Kinografiki to ostatnio bardzo popularny typ fotografii. Wbrew pozorom nie wymagają nadzwyczajnych umiejętności obsługi Photoshopa. Od czego zacząć?

Zanim Dijcks wziął się za kinografiki, miał doświadczenie w robieniu filmów poklatkowych z kosmosu, więc doskonale wiedział na co musi się nastawić i jak się przygotować. Autor wyznaje, że największym problemem było przekopanie się przez setki tysięcy plików RAW, żeby stworzyć sensowny time-lapse.

Fotograf tłumaczy, że nie każdy time-lapse nadaje się do stworzenia kinografiki. Trzeba uwzględnić w nim zmianę światła na Ziemi oraz wszystko, co rozprasza wzrok widza.

Do stworzenia swoich ruchomych obrazów Dijcks wykorzystał specjalnie wyselekcjonowane zdjęcia, usunął z nich gorące i martwe piksele, po czym poskładał wszystko w Final Cut Pro X, gdzie również dokonał lekkiego kadrowania oraz korekcji kolorów. Ostatnim elementem było spowolnienie time-lapse'a tak, aby tworzył płynny ruch i pętle na potrzeby kinografiki.

Zobacz również: Cytaty fotografów, które warto znać

Jeśli podobają wam się kinografiki Armanda – odwiedźcie koniecznie jego stronę internetową.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Sebastian Janicki tłumaczy, jak dostrzec niedostrzegalne Turecka incepcja Aydina Büyüktasa Kreatywny przekręt: 6 fotografów, 1 model - zobacz zaskakujący rezultat sesji Uroczy dziecięcy świat w oczach Iwony Podlasińskiej Niepokojące wizje paraliżu sennego na zdjęciach Nicolasa Bruno Portrety twardzieli z największego, nowozelandzkiego gangu Mroźny reportaż z najzimniejszego miejsca na świecie, gdzie temperatura sięga -71.2 C Portret telefonem? Dlaczego nie! – prezentujemy fragment projektu „i like my i” Łukasza Gawrońskiego Katarzyna Nizinkiewicz: „Szczęśliwie nie jestem zawodowym fotografem i mogę swobodnie robić to, co chcę" Eric Paré tworzy niezapomniane obrazy malując światłem tło za modelkami Tracy Johnson ma dar śpiewnia, ale także przyciągania i fotografowania kolibrów Kimmo Metsäranta prezentuje nową odsłonę zimnej Finlandii Filmowcy wprowadzili „Incepcję” do prawdziwego świata za pomocą drona Rene Koster mówi o sensie fotografowania: „Chodzi o ten moment, w którym wiesz, że wszystko składa się w całość” Inspiracje dokumentalne #14 Artysta przekształca znane widoki w scenki z bajek Disneya Wspomnienie powojennej architektury Berlina w projekcie Malte Brandenburga Joanna Rogala: „Tworząc, dążę do tego, by widz poczuł to samo, co ja. Tylko i aż.” Czy w Paryżu można być samemu? „Yssah”, czyli jakucki rytuał oczyszczenia w obiektywie Ayar Kuo Fotografia jako odskocznia od korporacyjnej codzienności, czyli krajobrazy Pawła Pardały Vincent Munier pokazuje czym jest arktyczne piękno „Americana” Garroda Kirkwooda to minimalistyczny obraz wyluzowanej Kalifornii Lux Noctis - teatralne "portrety krajobrazów" oświetlone światłem z drona

Popularne w tym tygodniu:

Nowy projekt Andriusa Burby. Tym razem na warsztat weszły psy, które sfotografował z dołu Polacy zdominowali konkurs Fine Art Photography Awards Na tym niesamowitym zdjęciu zobaczycie Ziemię widzianą pomiędzy pierścieniami Saturna Szwajcaria podczas zimy wygląda jak kraina z bajek Kupując ”kota w worku”, trafił na tajemnicze negatywy mistrza fotografii Marina Amaral ożywia stare fotografie. Na jej pracach czarno-biały świat wygląda, jak z bajki Tomasz Margol dostrzega to, co dla innych niedostrzegalne. Oto jego tajemniczy świat Nowe zdjęcia NASA pokazują piękno świateł na Ziemi. Zrobiliśmy również zbliżenie na Polskę Kolorowe zdjęcia z II wojny światowej rzucają nowe światło na historię świata Stacje metra, które wyglądają jak wrota do innego wymiaru Mark Mawson zamienia ciecze w piękne kolorowe kwiaty Bruno Roseti odwiedził i sfotografował fascynujące życie plemienia Luo