Hipnotyzujące kinografiki 4K uchwycone z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Na pewno widzieliście niesamowite zdjęcia, w których posiadaniu jest NASA. Ziemia, gwiazdy i różne niesamowite zjawiska kosmiczne to to, co dostarczono nam z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Armand Dijcks poszedł o krok dalej i stworzył kinografiki w rozdzielczości 4K na podstawie tych wspaniałych obrazów.

Kinografiki Armanda Dijcksa są spokojnie płynącymi obrazami, które zahipnotyzują niejednego widza. Zostały one stworzone przy użyciu narzędzia o nazwie Flixel, które w prosty sposób pozwoli wam na zrobienie własnych cinemagraphów.

Kinografiki, czyli jak tchnąć życie w zdjęcia — aktualizacja [wideoporadnik]

Kinografiki to ostatnio bardzo popularny typ fotografii. Wbrew pozorom nie wymagają nadzwyczajnych umiejętności obsługi Photoshopa. Od czego zacząć?

Zanim Dijcks wziął się za kinografiki, miał doświadczenie w robieniu filmów poklatkowych z kosmosu, więc doskonale wiedział na co musi się nastawić i jak się przygotować. Autor wyznaje, że największym problemem było przekopanie się przez setki tysięcy plików RAW, żeby stworzyć sensowny time-lapse.

Fotograf tłumaczy, że nie każdy time-lapse nadaje się do stworzenia kinografiki. Trzeba uwzględnić w nim zmianę światła na Ziemi oraz wszystko, co rozprasza wzrok widza.

Do stworzenia swoich ruchomych obrazów Dijcks wykorzystał specjalnie wyselekcjonowane zdjęcia, usunął z nich gorące i martwe piksele, po czym poskładał wszystko w Final Cut Pro X, gdzie również dokonał lekkiego kadrowania oraz korekcji kolorów. Ostatnim elementem było spowolnienie time-lapse'a tak, aby tworzył płynny ruch i pętle na potrzeby kinografiki.

Zobacz również: Co jest kluczem do dobrego portretu? Opowiada Szymon Szcześniak

Jeśli podobają wam się kinografiki Armanda – odwiedźcie koniecznie jego stronę internetową.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Fotografia mody i ochrona środowiska, czyli afrykańskie portrety modelek ubranych w śmieci Królewski retusz z Krakowa Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Niepokojące wizje paraliżu sennego na zdjęciach Nicolasa Bruno Surrealistyczne autoportrety Flory Borsi, czyli zwierzęcy zew i kobieca delikatność w jednym Dziewczyna Mikaela wciąż ucieka przed aparatem, ale mimo to wygląda świetnie Sebastian Janicki tłumaczy, jak dostrzec niedostrzegalne Turecka incepcja Aydina Büyüktasa Kreatywny przekręt: 6 fotografów, 1 model - zobacz zaskakujący rezultat sesji Uroczy dziecięcy świat w oczach Iwony Podlasińskiej Portrety twardzieli z największego, nowozelandzkiego gangu Mroźny reportaż z najzimniejszego miejsca na świecie, gdzie temperatura sięga -71.2 C Portret telefonem? Dlaczego nie! – prezentujemy fragment projektu „i like my i” Łukasza Gawrońskiego Katarzyna Nizinkiewicz: „Szczęśliwie nie jestem zawodowym fotografem i mogę swobodnie robić to, co chcę" Eric Paré tworzy niezapomniane obrazy malując światłem tło za modelkami Tracy Johnson ma dar śpiewnia, ale także przyciągania i fotografowania kolibrów Kimmo Metsäranta prezentuje nową odsłonę zimnej Finlandii Filmowcy wprowadzili „Incepcję” do prawdziwego świata za pomocą drona Rene Koster mówi o sensie fotografowania: „Chodzi o ten moment, w którym wiesz, że wszystko składa się w całość” Inspiracje dokumentalne #14 Artysta przekształca znane widoki w scenki z bajek Disneya Wspomnienie powojennej architektury Berlina w projekcie Malte Brandenburga Joanna Rogala: „Tworząc, dążę do tego, by widz poczuł to samo, co ja. Tylko i aż.”

Popularne w tym tygodniu:

Królewski retusz z Krakowa Śpiące kaszaloty spermacetowe uchwycone w otchłani morza. Fantastyczne zdjęcia pełne głębi Izabela Urbaniak dokumentuje beztroskie chwile spędzone z dziećmi - bez smartfonów i komputera Tak wyglądają nowoczesne zdjęcia rodzinne! Ojciec wkleja zdjęcie swojego syna w bajkowe scenerie Dzikie zwierzęta wcale nie są takie straszne. Oto najzabawniejsze zdjęcia z konkursu Comedy Wildlife Photography Award Liczy się spotkanie i to co z niego wynika, a nie tylko zdjęcia. Tomek Liboska pokazuje historie ludzi z Górnego Śląska To gorsze niż śmierć. Trudna historia ofiar ataków kwasem w Wietnamie Fotografia mody i ochrona środowiska, czyli afrykańskie portrety modelek ubranych w śmieci Dronestagram 2017, czyli zdjęcia z bardzo wysokiego poziomu Od jednego opuszczonego domu w górach do drugiego. Z aparatem wielkoformatowym Fran Mart pokazał piękno szkockiej natury z bardzo bliska Dwóch Polaków wśród zwycięzców prestiżowego konkursu Magnum Photography Awards 2017