Odszedł wybitny fotograf mody - Nicholas Javed

W miniony piątek odszedł od nas w tragicznych okolicznościach wybitny fotograf portretowy oraz modowy – Nicholas Javed. Był uznany nie tylko na rynku polskim, ale i międzynarodowym. Jego twórczość podziwiały i wciąż podziwiają tysiące entuzjastów.

Nicholas Javed urodził się 3 grudnia 1984 roku. Fotografii nauczył się sam. Z czasem trwania jego kariery oprócz bycia fotografem, stał się nauczycielem, mentorem. Na jego warsztaty z chęcią uczęszczały setki pasjonatów, dzięki jego charakterystycznemu stylowi oraz pasji.


Miłość fotograficzna Nicholasa zrodziła się w 2005 roku na kanwie jego licznych podróży po całej Europie. Rozpoczynał swoją przygodę od krajobrazu po to, by później ukierunkować ją w mistyczną, szokującą i piękną fotografię mody, która odzwierciedlała nie tylko piękno fizyczne modelki i stylizacji, ale emanowała głębokimi emocjami.

Prace Javeda są wysoce melancholijne i zmuszają do przemyśleń na temat przemijania fizyczności. Jego dopracowane kompozycje bardzo szybko spotkały się z uznaniem. Publikował m.in. w Vogue Italy oraz Deamingless Magazine.

Rok 2010 był dla niego przełomowy. Wtedy w centrum jego zainteresowań pojawiła się tematyka kobiet. Wierny fotografii portretowej, postanowił opowiadać każdorazowo indywidualną historię każdej z modelek. Wszystkie były delikatne, ale pewne siebie – pełne dyskretnej kokieterii oraz gracji.

Od tamtego czasu Nicholas publikował m.in. w: Dark Beauty Magazine, Fashion World Magazine, Solis Magazine, Professional Photographer, The Stylisto, Impress Magazine, Visual Artistry Magazine oraz pojawił się na łamach Best of Vogue.

6 maja 2016 roku, podczas wyprawy na Barbados, 31-letni fotograf tragicznie zmarł. Łączymy się w bólu z rodziną oraz przyjaciółmi Nicholasa.

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji Steve McCurry i skandal z manipulacją przy postprodukcji fotografii Kalendarz workshopx: terminy zgłoszeń wybranych konkursów fotografii dokumentalnej, 15.05.2016 - 15.06.2016 Wrażenia po Grand Press Photo 2016 i najciekawsze zdjęcia #FotoUBER Wrocławską Renomę wypełniły prace młodego pokolenia fotografów mody FotoUBER #1 - fotograficzne wiadomości na maj 2016 Nowe, ciekawe aparaty na horyzoncie Trzęsienie ziemi w Kumamoto spowolni dostawy aparatów Nikona oraz innych producentów Niedługo zobaczymy nowy program do edycji plików RAW – ON1 Photo RAW Wro Fashion Foto vol. 3 niebawem zagości we Wrocławiu Mikrokalibracja obiektywów w Nikonie jest dziecinnie prosta Czy darmowi fotografowie naprawdę psują rynek? Oto zwycięzcy konkursu Sony World Photography Awards 2016 Konkurs fotograficzny Canon – New Cosmos of Photography 2016 Huawei wyjaśnia wkład Leiki w projektowanie podwójnego modułu aparatu w P9 TIPA przyznała po raz 26. nagrody stowarzyszenia dziennikarzy fotograficznych Przyznano Nagrody Pulitzera 2016 w kategoriach dziennikarstwa wizualnego Znamy wyniki La Grande PHOTO International Photography Awards 2016 Ruszają warsztaty fotografii podróżniczej z Marcinem Dobasem i Jakubem Kaźmierczykiem. Zniżka dla naszych czytelników! Wygraj ekskluzywne warsztaty fotograficzne z Marcinem Tyszką! Czy Hasselblad wejdzie na rynek prosumentów? Czy Kodak Alaris zamknie główną linię produkcyjną w Wielkiej Brytanii? Samotnie na Atlantyku po raz trzeci - Aleksander Doba podejmuje nowe wyzwanie NASA udostępniła za darmo prawie 3 miliony zdjęć z kosmosu

Popularne w tym tygodniu:

Lightroom w końcu będzie szybszy! Adobe wysłuchało próśb użytkowników Nikon potwierdza oficjalnie: będzie zaawansowany bezlusterkowiec Nikon patentuje obiektyw 35 mm f/2 do aparatów z zakrzywioną matrycą Krakowskie Muzeum Historii Fotografii zmieni się i to na lepsze! Zdjęcia mistrza Kieleckiej Szkoły Krajobrazu – Pawła Pierścińskiego – już niedługo na wystawie Uwaga na przegrzewające się baterie Nikona Problemów z migawkami Nikona D750 ciąg dalszy. Firma wzywa do następnych napraw Marka Bowens przestaje istnieć – to już potwierdzona informacja Zostań redaktorem WP Fotoblogia - poszukujemy współpracownika Bowens w likwidacji. Koniec legendarnej marki? Znamy stanowisko polskiego dystrybutora Bieszczadzka przygoda - warsztaty fotograficzne z testami obiektywów Irix "Warsaw On Air" - album fotografii lotniczych Warszawy Macieja Margasa cenną pamiątką dla księcia Williama i księżnej Kate