Sztuka wymaga poświęceń – fotograf przypadkowo podpalił zabytkową stację benzynową

Chwila nieuwagi przy rejestrowaniu ruchu płonącej wełny stalowej wystarczy do tego, żeby stało się nieszczęście. Swoją drogą – jeśli połączymy gorące iskry i dużo starego drewna pochodzącego z zabytkowej stacji benzynowej to nie może się dobrze skończyć.

9 kwietnia 2016 roku ogień pochłonął Monroe Station, zabytkową, chronioną stację benzynową na Florydzie. Strażacy starali się ugasić pożar, jednak nie udało im się ocalić budynku, który całkowicie spłonął.


Big Cypress National Preserve ogłosiło, że po podjęciu śledztwa przez policję, podejrzany szybko trafił na komisariat. Fotograf był pierwszą osoba, którą zainteresowali się policjanci, jak również – pierwszym podejrzanym.

Mężczyzna przyznał się do wkroczenia na teren Monroe Station z dwoma innymi fotografami oraz wspięcia się na dach w celu zrobienia zdjęcia malowanego światłem przy wykorzystaniu iskier z płonącej wełny stalowej. Na Instagramie pojawiły się zdjęcia z całego zajścia.


Oprócz tego, pojawiły się również zdjęcia spalonej stacji benzynowej.


Mimo zdjęć, zgodności terminów pobytu fotografów na miejscu zdarzenia i przyznania się do wkroczenia na teren stacji, nikomu nie postawiono jeszcze jasnych zarzutów, a śledztwo trwa.

Zobacz również: Malowanie światłem - poradnik

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Steve McCurry i skandal z manipulacją przy postprodukcji fotografii Odszedł wybitny fotograf mody - Nicholas Javed Kalendarz workshopx: terminy zgłoszeń wybranych konkursów fotografii dokumentalnej, 15.05.2016 - 15.06.2016 Wrażenia po Grand Press Photo 2016 i najciekawsze zdjęcia #FotoUBER Wrocławską Renomę wypełniły prace młodego pokolenia fotografów mody FotoUBER #1 - fotograficzne wiadomości na maj 2016 Nowe, ciekawe aparaty na horyzoncie Trzęsienie ziemi w Kumamoto spowolni dostawy aparatów Nikona oraz innych producentów Niedługo zobaczymy nowy program do edycji plików RAW – ON1 Photo RAW Wro Fashion Foto vol. 3 niebawem zagości we Wrocławiu Mikrokalibracja obiektywów w Nikonie jest dziecinnie prosta Czy darmowi fotografowie naprawdę psują rynek? Oto zwycięzcy konkursu Sony World Photography Awards 2016 Konkurs fotograficzny Canon – New Cosmos of Photography 2016 Huawei wyjaśnia wkład Leiki w projektowanie podwójnego modułu aparatu w P9 TIPA przyznała po raz 26. nagrody stowarzyszenia dziennikarzy fotograficznych Przyznano Nagrody Pulitzera 2016 w kategoriach dziennikarstwa wizualnego Znamy wyniki La Grande PHOTO International Photography Awards 2016 Ruszają warsztaty fotografii podróżniczej z Marcinem Dobasem i Jakubem Kaźmierczykiem. Zniżka dla naszych czytelników! Wygraj ekskluzywne warsztaty fotograficzne z Marcinem Tyszką! Czy Hasselblad wejdzie na rynek prosumentów? Czy Kodak Alaris zamknie główną linię produkcyjną w Wielkiej Brytanii? Samotnie na Atlantyku po raz trzeci - Aleksander Doba podejmuje nowe wyzwanie NASA udostępniła za darmo prawie 3 miliony zdjęć z kosmosu

Popularne w tym tygodniu:

Harvard opublikował swój kurs fotografii za darmo w Internecie Aparat to nie tylko dobry obrazek na wysokiej czułości! Oto interaktywna mapka, która pomoże znaleźć najlepsze i najchętniej fotografowane miejsca na świecie W tym roku firma Canon świętuje 30-lecie systemu EOS 420 zdjęć z 100-megapikselowej kamery przemysłowej Phase One połączone w jeden obraz nowego kampusu Apple Legendarna firma Hasselblad ląduje w rękach DJI Nowości QNAP na targach CES - NASy z Thunderbolt 3 i nagrywarką Blu-ray Stylowe, piękne i droższe - oto dwie nowe wersje flagowców Fujifilm X-T2 i X-Pro2 Interesująca koncepcja fotograficznego samochodu przyszłości z własnym dronem Lily miał zrewolucjonizować rynek dronów. Skończył, zanim wszedł do produkcji Kodak Ektachrome: odrodzenie legendarnego slajdu