Sztuka wymaga poświęceń – fotograf przypadkowo podpalił zabytkową stację benzynową

Chwila nieuwagi przy rejestrowaniu ruchu płonącej wełny stalowej wystarczy do tego, żeby stało się nieszczęście. Swoją drogą – jeśli połączymy gorące iskry i dużo starego drewna pochodzącego z zabytkowej stacji benzynowej to nie może się dobrze skończyć.

9 kwietnia 2016 roku ogień pochłonął Monroe Station, zabytkową, chronioną stację benzynową na Florydzie. Strażacy starali się ugasić pożar, jednak nie udało im się ocalić budynku, który całkowicie spłonął.


Big Cypress National Preserve ogłosiło, że po podjęciu śledztwa przez policję, podejrzany szybko trafił na komisariat. Fotograf był pierwszą osoba, którą zainteresowali się policjanci, jak również – pierwszym podejrzanym.

Mężczyzna przyznał się do wkroczenia na teren Monroe Station z dwoma innymi fotografami oraz wspięcia się na dach w celu zrobienia zdjęcia malowanego światłem przy wykorzystaniu iskier z płonącej wełny stalowej. Na Instagramie pojawiły się zdjęcia z całego zajścia.


Oprócz tego, pojawiły się również zdjęcia spalonej stacji benzynowej.


Mimo zdjęć, zgodności terminów pobytu fotografów na miejscu zdarzenia i przyznania się do wkroczenia na teren stacji, nikomu nie postawiono jeszcze jasnych zarzutów, a śledztwo trwa.

Zobacz również: Malowanie światłem - poradnik II

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji Steve McCurry i skandal z manipulacją przy postprodukcji fotografii Odszedł wybitny fotograf mody - Nicholas Javed Kalendarz workshopx: terminy zgłoszeń wybranych konkursów fotografii dokumentalnej, 15.05.2016 - 15.06.2016 Wrażenia po Grand Press Photo 2016 i najciekawsze zdjęcia #FotoUBER Wrocławską Renomę wypełniły prace młodego pokolenia fotografów mody FotoUBER #1 - fotograficzne wiadomości na maj 2016 Nowe, ciekawe aparaty na horyzoncie Trzęsienie ziemi w Kumamoto spowolni dostawy aparatów Nikona oraz innych producentów Niedługo zobaczymy nowy program do edycji plików RAW – ON1 Photo RAW Wro Fashion Foto vol. 3 niebawem zagości we Wrocławiu Mikrokalibracja obiektywów w Nikonie jest dziecinnie prosta Czy darmowi fotografowie naprawdę psują rynek? Oto zwycięzcy konkursu Sony World Photography Awards 2016 Konkurs fotograficzny Canon – New Cosmos of Photography 2016 Huawei wyjaśnia wkład Leiki w projektowanie podwójnego modułu aparatu w P9 TIPA przyznała po raz 26. nagrody stowarzyszenia dziennikarzy fotograficznych Przyznano Nagrody Pulitzera 2016 w kategoriach dziennikarstwa wizualnego Znamy wyniki La Grande PHOTO International Photography Awards 2016 Ruszają warsztaty fotografii podróżniczej z Marcinem Dobasem i Jakubem Kaźmierczykiem. Zniżka dla naszych czytelników! Wygraj ekskluzywne warsztaty fotograficzne z Marcinem Tyszką! Czy Hasselblad wejdzie na rynek prosumentów? Czy Kodak Alaris zamknie główną linię produkcyjną w Wielkiej Brytanii? Samotnie na Atlantyku po raz trzeci - Aleksander Doba podejmuje nowe wyzwanie

Popularne w tym tygodniu:

Ukradł zdjęcie i dodał wulgarny napis na pośladku. Zapłaci za to 7 tysięcy złotych Corel wypuszcza PaintShop Pro 2018, który obiecuje dużo zmian i nadal będzie dostępny w pudełku Aurora HDR 2018 w końcu na pecety! Zobaczcie, co wyjątkowego będzie w programie GoPro finansowo staje na nogi. Fusion VR i HERO6 jeszcze w tym roku Fotografia nośnikiem historii. Rozmowa z Jakubem Szymczukiem i Jakubem Kuzą