W Instagramie zobaczymy nowe logo i interfejs

W przeciągu ostatnich kilku miesięcy Instagram znacznie się zmienił – powstał licznik wyświetleń filmów, a posty pojawiają się według algorytmu zainteresowań użytkownika. Nie wspomnę już o irytujących reklamach... Tym razem jednak zmiana jest większa – mamy do czynienia z nowym logo oraz interfejsem.

Używam Instagrama od 3 albo 4 lat. Od zawsze kojarzył mi się z biało-niebieskim interfejsem i jakimś przyjemnym płaskim, minimalistycznym logo. Wszystko było po prostu „okej”. Magia tej aplikacji tkwiła w jej prostocie – bierzesz telefon, robisz zdjęcie, wrzucasz je z tagami i to wszystko. Na dodatek miło się na nią patrzyło – była ładna i nieinwazyjna.

Dzisiaj rano zaktualizowałem appki na telefonie. Wchodzę na Insta i nagle moim oczom ukazało się tęczowe, dziwne logo i piekielnie depresyjny, czarno-biały interfejs. Co do tego pierwszego – to 3 lata temu Paulo del Valle rozpoczął projekt #myinstagramlogo, który miał inspirować setki grafików.

Szczerze mówiąc uwielbiałem stare loga Instagrama. Patrzyłem na nie i bezpośrednio kojarzyły mi się one z aparatem natychmiastowym, co idealnie oddawało ideę powstania samej aplikacji. Z drugiej stronie – nie ma co aż tak narzekać na nowe logo. Jeśli pomyślimy o tym mocniej – jest to fajna inicjatywa samych twórców aplikacji. Jeśli chcecie przyczynić się do zmiany lub rozwoju logo Instagrama – tagujcie swoje prace hashtagiem #myinstagramlogo.

Co do nowego interfejsu – osobiście nie przypadł mi do gustu. Rozumiem kwestie minimalistycznego stylu, ale jestem totalnie przyzwyczajony do niebieskich elementów w Insta. Wtedy aplikacja wydawała się weselsza, a korzystanie z niej sprawiało czystą przyjemność.

Zobacz również: Lightroom Mobile - test

Najnowsza wersja Instagrama jest dostępna dla iOS oraz Androida.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji Sztuka wymaga poświęceń – fotograf przypadkowo podpalił zabytkową stację benzynową 24-latek zniszczył 126-letnią rzeźbę podczas robienia selfie Steve McCurry i skandal z manipulacją przy postprodukcji fotografii Odszedł wybitny fotograf mody - Nicholas Javed Kalendarz workshopx: terminy zgłoszeń wybranych konkursów fotografii dokumentalnej, 15.05.2016 - 15.06.2016 Wrażenia po Grand Press Photo 2016 i najciekawsze zdjęcia #FotoUBER Wrocławską Renomę wypełniły prace młodego pokolenia fotografów mody FotoUBER #1 - fotograficzne wiadomości na maj 2016 Nowe, ciekawe aparaty na horyzoncie Trzęsienie ziemi w Kumamoto spowolni dostawy aparatów Nikona oraz innych producentów Niedługo zobaczymy nowy program do edycji plików RAW – ON1 Photo RAW Wro Fashion Foto vol. 3 niebawem zagości we Wrocławiu Mikrokalibracja obiektywów w Nikonie jest dziecinnie prosta Czy darmowi fotografowie naprawdę psują rynek? Oto zwycięzcy konkursu Sony World Photography Awards 2016 Konkurs fotograficzny Canon – New Cosmos of Photography 2016 Huawei wyjaśnia wkład Leiki w projektowanie podwójnego modułu aparatu w P9 TIPA przyznała po raz 26. nagrody stowarzyszenia dziennikarzy fotograficznych Przyznano Nagrody Pulitzera 2016 w kategoriach dziennikarstwa wizualnego Znamy wyniki La Grande PHOTO International Photography Awards 2016 Ruszają warsztaty fotografii podróżniczej z Marcinem Dobasem i Jakubem Kaźmierczykiem. Zniżka dla naszych czytelników! Wygraj ekskluzywne warsztaty fotograficzne z Marcinem Tyszką! Czy Hasselblad wejdzie na rynek prosumentów?

Popularne w tym tygodniu:

Lightroom w końcu będzie szybszy! Adobe wysłuchało próśb użytkowników Nikon potwierdza oficjalnie: będzie zaawansowany bezlusterkowiec Nikon patentuje obiektyw 35 mm f/2 do aparatów z zakrzywioną matrycą Krakowskie Muzeum Historii Fotografii zmieni się i to na lepsze! Zdjęcia mistrza Kieleckiej Szkoły Krajobrazu – Pawła Pierścińskiego – już niedługo na wystawie Uwaga na przegrzewające się baterie Nikona Problemów z migawkami Nikona D750 ciąg dalszy. Firma wzywa do następnych napraw Marka Bowens przestaje istnieć – to już potwierdzona informacja Zostań redaktorem WP Fotoblogia - poszukujemy współpracownika Bowens w likwidacji. Koniec legendarnej marki? Znamy stanowisko polskiego dystrybutora Bieszczadzka przygoda - warsztaty fotograficzne z testami obiektywów Irix "Warsaw On Air" - album fotografii lotniczych Warszawy Macieja Margasa cenną pamiątką dla księcia Williama i księżnej Kate