Corel AfterShot Pro 3 ma być 4x szybszy od Lightrooma

Corel zaprezentował aplikację do bezstratnej obróbki i wywoływania plików RAW - AfterShot Pro 3. W nowej wersji znalazło się kilka nowych narzędzi jednak główną zaletą AfterShot Pro 3 ma być szybkość działania, nawet 4 razy lepsza od Lightrooma.

Najnowszej wersja programu do wywoływania i obróbki RAW-ów - AfterShot Pro 3 oferuje zaawansowane narzędzia do odzyskiwania prześwietleń i ciekawą funkcję korekty wad optycznych obiektywów, które użytkownik może dostosować do własnych potrzeb.

Jednak fotografom zależy bardziej na szybkości działania, którą AfterShot Pro 3 ma przewyższać konkurencję. W swoich testach Corel dowodzi, że korzystając z komputera z procesorem Intel Core i7 na Windowsie 10, ich AfterShot Pro 3 wywołał 100 plików RAW do JPEG-ów 4 razy szybciej od Lightrooma CC.

Co więcej AfterShot Pro 3 dawał lepsze rezultaty na różnych aparatach. Niezależnie jakie RAW-y były wywoływane z aparatów Canona, Nikona, Fijifilm, Sony czy Panasonika AfterShot Pro 3 przewyższał Lightrooma CC.

Oczywiście poza szybkością działania, na którą Corel zwraca szczególną uwagę, aplikacja oferuje inne ciekawe narzędzia jak wspomniany już wyżej algorytm do odzyskiwania informacji z prześwietlonych obszarów. Ciekawie zapowiada się funkcja znaków wodnych, które można edytować i dodawać na pojedynczych zdjęciach lub grupach. AfterShot Pro 3 oferuje też zaawansowane narzędzia do retuszu skóry bez potrzeby korzystania z innych aplikacji. Korekcje wad optycznych obiektywów umożliwiają tworzenie i udostępnianie niestandardowych profili, co jest fajnym rozwiązaniem dla fotografów używających rzadkich szkieł.

Zobacz również: Przykładowa obróbka zdjęcia ślubnego

Ciekawym rozwiązaniem jest też system uaktualnień Dynamic and Modular Camera Profile Updates, który pozwala dograć profil aparatu, który dopiero co pojawił się na rynku, a jego profil został opracowany przez inżynierów Corela.

AfterShot Pro 3 kosztuje 259 zł, a użytkownicy poprzedniej wersji muszą zapłacić 60 dolarów za aktualizację.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

7. edycja warsztatów Profi Post Photo Tournee z House of Retouching startuje we wrześniu Sony sprzedaje mniej aparatów, ale zarabia więcej. Czy to koniec spadków w branży fotograficznej? Fotografowie w drodze tematem jubileuszowego Fotofestiwalu w Łodzi 80% ludzi uważa, że robi doskonałe zdjęcia - trendy fotograficzne na 2016 rok W Instagramie zobaczymy nowe logo i interfejs Sztuka wymaga poświęceń – fotograf przypadkowo podpalił zabytkową stację benzynową 24-latek zniszczył 126-letnią rzeźbę podczas robienia selfie Steve McCurry i skandal z manipulacją przy postprodukcji fotografii Odszedł wybitny fotograf mody - Nicholas Javed Kalendarz workshopx: terminy zgłoszeń wybranych konkursów fotografii dokumentalnej, 15.05.2016 - 15.06.2016 Wrażenia po Grand Press Photo 2016 i najciekawsze zdjęcia #FotoUBER Wrocławską Renomę wypełniły prace młodego pokolenia fotografów mody FotoUBER #1 - fotograficzne wiadomości na maj 2016 Nowe, ciekawe aparaty na horyzoncie Trzęsienie ziemi w Kumamoto spowolni dostawy aparatów Nikona oraz innych producentów Niedługo zobaczymy nowy program do edycji plików RAW – ON1 Photo RAW Wro Fashion Foto vol. 3 niebawem zagości we Wrocławiu Mikrokalibracja obiektywów w Nikonie jest dziecinnie prosta Czy darmowi fotografowie naprawdę psują rynek? Oto zwycięzcy konkursu Sony World Photography Awards 2016 Konkurs fotograficzny Canon – New Cosmos of Photography 2016 Huawei wyjaśnia wkład Leiki w projektowanie podwójnego modułu aparatu w P9 TIPA przyznała po raz 26. nagrody stowarzyszenia dziennikarzy fotograficznych Przyznano Nagrody Pulitzera 2016 w kategoriach dziennikarstwa wizualnego

Popularne w tym tygodniu:

W marcu Kraków odwiedzi wystawa „Fashion 50/60 – Szukając Marilyn / Finding Marilyn” Netflix może być przydatny fotografom. Zapowiada się film, który warto zobaczyć Jubileuszowe XX Targi FILM VIDEO FOTO już za dwa miesiące Od teraz na Instagramie możecie udostępnić nawet do 10 zdjęć w jednym poście