Flickr daje możliwość dodatkowego zarobku przez program licencyjny

Flickr, czyli serwis społecznościowy Yahoo służący do dzielenia się zdjęciami z innymi, teraz będzie udostępniał licencje na wykorzystanie wybranych zdjęć.

© ROMA Photography

Kluczowe słowo w wypadku tej informacje to: "wybrane" zdjęcia i "wybrani" fotografowie. Otóż "wybrani" będą mogli uzyskać dodatkowy dochód za swoją pracę. Serwis będzie przeszukiwał ogromną bazę zdjęć, aby znaleźć wśród nich "oryginalną treść". Nie wiemy jeszcze co się pod tym kryje, ale można też próbować dać się znaleźć, rejestrując się na tej stronie.

Odbiorcami zdjęć mają stać się serwisy informacyjne Yahoo, ale także: The New York Times, BBC, czy Reuters.

Oczywiście nie ma nic za darmo; Flickr będzie pobierał prowizję za pośrednictwo, ale szczegółów nie znamy. Taka prowizja może sięgnąć nawet 50%, jeśli Flickr spróbuje pójść w stronę metod sprawdzonych przez agencje fotograficzne.

Dla tych, którzy liczą na taki zarobek, serwis przewidział aż 1TB pojemności konto do zapełnienia unikalnymi pracami.

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji Wyłoniliśmy zwycięzcę konkursu fotograficznego "Wakacje w moim kadrze" Niesamowita Tasmania w komercyjnym timelapse Analogowy powiew na Twoich zdjęciach, czyli DxO FilmPack 3 zupełnie za darmo! Warszawa teraz i 70 lat temu na jednym zdjęciu Konkurs Fotograficzny Empiku 2014 rozstrzygnięty! Oto relacja z imprezy i nagrodzone prace Sony A7S nowym królem wideo? Nowe ultrazoomy od Canona – PowerShot SX520 HS i PowerShot SX400 IS Warsztaty z Arkadiuszem Branickim, czyli jak fotografować akt Hyperlapse Barcelona GO! Widzieć, nie widząc – historia niewidomego fotografa Wystartowała 4. edycja konkursu Leica Street Photo Zdjęcie rodzinne z piorunem w tle. Zobaczcie, jak powstało Zdjęcia www Sieci #14, czyli subiektywny przegląd ciekawych zdjęć tygodnia O zdrowie trzeba zabiegać - startuje konkurs fotograficzny PZU VIII Fotospacer po zaułkach Śródmieścia Południowego 1. edycja Warsztatów Filmowych Samyang, czyli coś dla filmowców i nie tylko Prix de la Photographie Paris 2014. Polacy wśród nagrodzonych Pentax XG-1 z 52-krotnym zoomem już za miesiąc Najlepsze zdjęcia wykonane z… dronów! "Zawód: fryzjer", dokument o zatrzymanych w czasie zakładach fryzjerskich Radka Polaka Poznajcie ludzi, którzy produkują nasze smartfony w Chinach Zdjęcie z 1920 roku pierwszym selfie w historii? This is now! Zobacz co akurat dzieje się na Instagramie w stolicach świata

Popularne w tym tygodniu:

Z okładki National Geographic trafiła do aresztu. Oto historia „Afgańskiej dziewczyny” Koniec Digart.pl. Onet zamyka legendarny polski serwis dla artystów Znamy ceny i dostępność obiektywów Sigma Art 24-70 mm f/2.8 oraz Sigma Art 14 mm f/1.8 Zostań fotoedytorem serwisów Grupy Wirtualna Polska Legendy w Berlinie – przed nami wystawa zdjęć Helmuta Newtona, Mario Testino oraz Jeana Pigozzi Eastreet 4 – rozpoczął się nabór do czwartej edycji projektu o fotografii dokumentalnej i ulicznej VSCO Mobile Presets 01 (MP1) - 58 mobilnych filtrów symulujących analogowy efekt Ruszył konkurs na najlepsze zdjęcie natychmiastowe wykonane aparatem instax Pokaż swoje zdjęcia w ramach 7. Opolskiego Festiwalu Fotografii