Szybsza selekcja serii zdjęć dzięki układaniu w stosy w Adobe Lightroom [wideoporadnik]

Jeśli robisz dużo zdjęć seryjnych, HDR'ów czy panoram, doskonale wiesz, że ich późniejsze przeglądanie i segregowanie to droga przez mękę. Jak sobie z tym poradzić w zaledwie kilka minut?

Odkąd Lightroom udostępnił składanie HDR'ów i panoram, dużo chętniej je robię. Podobnie przy zdjęciach wnętrz - tu HDR jest wręcz konieczny, żeby uzyskać jak najwyższą jakość zdjęć. Problem pojawia się w momencie, gdy przychodzi nam wybrać zdjęcia do obróbki. Każdorazowe przechodzenie przez wszystkie zdjęcia serii HDR'ów jest po prostu czasochłonne. Nieco inaczej wygląda sprawa wygląda przy panoramach czy krótkich seriach, ale tu, opisywana funkcja również może się przydać.

Bohaterem dzisiejszego poradnika jest funkcja automatycznego układania zdjęć w stos. Lightroom umożliwia wybrać odstęp czasu między kolejnymi ujęciami i zgrupować fotografie. Dzięki temu, jesteśmy w stanie bardzo szybko je przejrzeć i wybrać te, które obrobimy. Jak to zrobić? Tego dowiecie się z dzisiejszego wideoporadnika!

Zobacz również: Sposoby użycia narzędzia "Wypełnij" w Adobe Photoshop

Zobacz więcej artykułów z serii: Postprodukcja (wideoporadniki)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Inspirujące pomysły na ciekawe zdjęcia zimą Dostałem swój pierwszy aparat. Co warto wiedzieć na początku? [poradnik] Fotografowanie w zimie - praktyczne rady, jak dbać o sprzęt i swoje zdjęcia Jak uzyskać na zdjęciach piękny bokeh? Wystarczy 5 minut [poradnik] Nowa lustrzanka do 2000 zł - na które aparaty warto zwrócić uwagę? 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić [poradnik] 5 najlepszych filmujących aparatów dla początkujących 3 utwory bez lampy, czyli jak zabrać się za fotografię koncertową Gamut – sramut, czyli historia o kredkach w fotografii Co oznaczają numery i litery umieszczone na obiektywie? Oto najważniejsze, co powinieneś wiedzieć o przygotowaniu zdjęć do internetu [wideoporadnik] Jak usunąć tłum ze zdjęcia? Mądra archiwizacja danych uchroni Cię od bolesnej straty Twojego fotograficznego dorobku [poradnik] Drogie portale, kochane wydawnictwa, najszanowniejsi Internauci, podpisujcie zdjęcia! Dlaczego pokazywanie swoich zdjęć jest tak istotne dla naszej twórczości? Ponad 50 najciekawszych cytatów o fotografii i fotografach Histogram - wszystko, co powinieneś wiedzieć o tym tajemniczym wykresie [poradnik] Nie da ci ojciec, nie da ci matka tego, co da ci średnia klatka Jak powstało konkursowe zdjęcie z winem wlewanym do kieliszka? Zobaczcie w jaki sposób zrobić je samemu w domu 10 rzeczy, które musisz wiedzieć o umowie fotografa! Efekt „sklepienia” sposobem na ciekawe zdjęcia Selekcja materiału zdjęciowego ma znaczenie - poradnik 7 kroków do dobrej kompozycji [poradnik]

Popularne w tym tygodniu:

8 darmowych filmów instruktażowych, dzięki którym nauczycie się retuszu zdjęć beauty