Wachlarz emocji w projekcie studentów Rochester Institute of Technology

Życie przynosi nam ogromną ilość wydarzeń i związanych z nimi odczuć. Studenci Rochester Institute of Technology stworzyli projekt fotograficzny uwieczniający takie chwile z ich otoczenia.

© A Visual Year / Vimeo

Światło, Ruch, Emocje oraz Kontakt. Takie tytuły zostały nadane kategoriom , na jakie podzielono fotografie studentów. Widzimy historię ludzi, miejsc, wydarzeń. Zatrzymane momenty przekazują nam więcej informacji, niż jakiekolwiek słowa. W przeciągu niecałych dwóch minut doświadczmy prawie setki opowieści, każdej zaledwie przez sekundę. Zarówno te wyjątkowe i radosne, jak i te nieprzyjemne i smutne.

70 studentów oraz 7 edytorów, pod okiem swoich wykładowców, przygotowało tę emocjonalna huśtawkę, zapominając na chwilę o pogoni za idealnym kadrem lub perfekcyjną ostrością. Najważniejsza była historia.

Tego typu prace wzbudzają nie tylko emocje związane ze swoją tematyką. Pozwalają także, nam fotografom, zastanowić się przez chwilę, co tak naprawdę jest najważniejsze w naszej pracy. Momenty - zamknięte w kadrach, zatrzymane, ale trwałe na lata.

Udostępnienie całości projektu zaplanowano na koniec maja 2016. Oprócz przygotowanego zwiastuna, możecie obejrzeć część prac i posłuchać komentarzy na profilu A Visual Year.

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji 7. edycja warsztatów Profi Post Photo Tournee z House of Retouching startuje we wrześniu Fotograf uwiecznił smugę tęczy zostawioną przez samolot Gigapikselowy aparat od Google posłuży do fotografowania dzieł sztuki Grzegorz Dembiński przygotowuje album poświęcony uczestnikom Przystanku Woodstock W przyszłym tygodniu startuje pierwsza w Polsce wystawa Sebastiao Salgado Podczas 16. aukcji Fotografii Kolekcjonerskiej sprzedano zdjęcia za prawie 300 000 złotych Miesiąc Fotografii w Krakowie 2016 rozpoczął się pod hasłem „Kryzys? Jaki kryzys?!" Corel AfterShot Pro 3 ma być 4x szybszy od Lightrooma Sony sprzedaje mniej aparatów, ale zarabia więcej. Czy to koniec spadków w branży fotograficznej? Fotografowie w drodze tematem jubileuszowego Fotofestiwalu w Łodzi 80% ludzi uważa, że robi doskonałe zdjęcia - trendy fotograficzne na 2016 rok W Instagramie zobaczymy nowe logo i interfejs Sztuka wymaga poświęceń – fotograf przypadkowo podpalił zabytkową stację benzynową 24-latek zniszczył 126-letnią rzeźbę podczas robienia selfie Steve McCurry i skandal z manipulacją przy postprodukcji fotografii Odszedł wybitny fotograf mody - Nicholas Javed Kalendarz workshopx: terminy zgłoszeń wybranych konkursów fotografii dokumentalnej, 15.05.2016 - 15.06.2016 Wrażenia po Grand Press Photo 2016 i najciekawsze zdjęcia #FotoUBER Wrocławską Renomę wypełniły prace młodego pokolenia fotografów mody FotoUBER #1 - fotograficzne wiadomości na maj 2016 Nowe, ciekawe aparaty na horyzoncie Trzęsienie ziemi w Kumamoto spowolni dostawy aparatów Nikona oraz innych producentów Niedługo zobaczymy nowy program do edycji plików RAW – ON1 Photo RAW

Popularne w tym tygodniu:

Lightroom w końcu będzie szybszy! Adobe wysłuchało próśb użytkowników Nikon potwierdza oficjalnie: będzie zaawansowany bezlusterkowiec Nikon patentuje obiektyw 35 mm f/2 do aparatów z zakrzywioną matrycą Krakowskie Muzeum Historii Fotografii zmieni się i to na lepsze! Zdjęcia mistrza Kieleckiej Szkoły Krajobrazu – Pawła Pierścińskiego – już niedługo na wystawie Uwaga na przegrzewające się baterie Nikona Problemów z migawkami Nikona D750 ciąg dalszy. Firma wzywa do następnych napraw Marka Bowens przestaje istnieć – to już potwierdzona informacja Zostań redaktorem WP Fotoblogia - poszukujemy współpracownika Bowens w likwidacji. Koniec legendarnej marki? Znamy stanowisko polskiego dystrybutora Bieszczadzka przygoda - warsztaty fotograficzne z testami obiektywów Irix "Warsaw On Air" - album fotografii lotniczych Warszawy Macieja Margasa cenną pamiątką dla księcia Williama i księżnej Kate