Wachlarz emocji w projekcie studentów Rochester Institute of Technology

Życie przynosi nam ogromną ilość wydarzeń i związanych z nimi odczuć. Studenci Rochester Institute of Technology stworzyli projekt fotograficzny uwieczniający takie chwile z ich otoczenia.

© A Visual Year / Vimeo

Światło, Ruch, Emocje oraz Kontakt. Takie tytuły zostały nadane kategoriom , na jakie podzielono fotografie studentów. Widzimy historię ludzi, miejsc, wydarzeń. Zatrzymane momenty przekazują nam więcej informacji, niż jakiekolwiek słowa. W przeciągu niecałych dwóch minut doświadczmy prawie setki opowieści, każdej zaledwie przez sekundę. Zarówno te wyjątkowe i radosne, jak i te nieprzyjemne i smutne.

70 studentów oraz 7 edytorów, pod okiem swoich wykładowców, przygotowało tę emocjonalna huśtawkę, zapominając na chwilę o pogoni za idealnym kadrem lub perfekcyjną ostrością. Najważniejsza była historia.

Tego typu prace wzbudzają nie tylko emocje związane ze swoją tematyką. Pozwalają także, nam fotografom, zastanowić się przez chwilę, co tak naprawdę jest najważniejsze w naszej pracy. Momenty - zamknięte w kadrach, zatrzymane, ale trwałe na lata.

Udostępnienie całości projektu zaplanowano na koniec maja 2016. Oprócz przygotowanego zwiastuna, możecie obejrzeć część prac i posłuchać komentarzy na profilu A Visual Year.

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

7. edycja warsztatów Profi Post Photo Tournee z House of Retouching startuje we wrześniu Fotograf uwiecznił smugę tęczy zostawioną przez samolot Gigapikselowy aparat od Google posłuży do fotografowania dzieł sztuki Grzegorz Dembiński przygotowuje album poświęcony uczestnikom Przystanku Woodstock W przyszłym tygodniu startuje pierwsza w Polsce wystawa Sebastiao Salgado Podczas 16. aukcji Fotografii Kolekcjonerskiej sprzedano zdjęcia za prawie 300 000 złotych Miesiąc Fotografii w Krakowie 2016 rozpoczął się pod hasłem „Kryzys? Jaki kryzys?!" Corel AfterShot Pro 3 ma być 4x szybszy od Lightrooma Sony sprzedaje mniej aparatów, ale zarabia więcej. Czy to koniec spadków w branży fotograficznej? Fotografowie w drodze tematem jubileuszowego Fotofestiwalu w Łodzi 80% ludzi uważa, że robi doskonałe zdjęcia - trendy fotograficzne na 2016 rok W Instagramie zobaczymy nowe logo i interfejs Sztuka wymaga poświęceń – fotograf przypadkowo podpalił zabytkową stację benzynową 24-latek zniszczył 126-letnią rzeźbę podczas robienia selfie Steve McCurry i skandal z manipulacją przy postprodukcji fotografii Odszedł wybitny fotograf mody - Nicholas Javed Kalendarz workshopx: terminy zgłoszeń wybranych konkursów fotografii dokumentalnej, 15.05.2016 - 15.06.2016 Wrażenia po Grand Press Photo 2016 i najciekawsze zdjęcia #FotoUBER Wrocławską Renomę wypełniły prace młodego pokolenia fotografów mody FotoUBER #1 - fotograficzne wiadomości na maj 2016 Nowe, ciekawe aparaty na horyzoncie Trzęsienie ziemi w Kumamoto spowolni dostawy aparatów Nikona oraz innych producentów Niedługo zobaczymy nowy program do edycji plików RAW – ON1 Photo RAW Wro Fashion Foto vol. 3 niebawem zagości we Wrocławiu

Popularne w tym tygodniu:

Harvard opublikował swój kurs fotografii za darmo w Internecie Aparat to nie tylko dobry obrazek na wysokiej czułości! Oto interaktywna mapka, która pomoże znaleźć najlepsze i najchętniej fotografowane miejsca na świecie W tym roku firma Canon świętuje 30-lecie systemu EOS 420 zdjęć z 100-megapikselowej kamery przemysłowej Phase One połączone w jeden obraz nowego kampusu Apple Legendarna firma Hasselblad ląduje w rękach DJI Nowości QNAP na targach CES - NASy z Thunderbolt 3 i nagrywarką Blu-ray Stylowe, piękne i droższe - oto dwie nowe wersje flagowców Fujifilm X-T2 i X-Pro2 Interesująca koncepcja fotograficznego samochodu przyszłości z własnym dronem Lily miał zrewolucjonizować rynek dronów. Skończył, zanim wszedł do produkcji Kodak Ektachrome: odrodzenie legendarnego slajdu