Jak działa aparat Impossible I-1?

Jak działa aparat Impossible I‑1?

Jak działa aparat Impossible I-1?
Źródło zdjęć: © © Impossible / [YouTube](https://www.youtube.com/watch?v=cZTD62e566U)
Marcin Watemborski
23.05.2016 14:44, aktualizacja: 23.05.2016 16:44

Firma Impossible Project nie tylko wskrzesiła ładunki do legendarnych aparatów natychmiastowych marki Polaroid, ale również pracuje nad rozwojem tej dziedziny fotografii. Ich wkładem jest m.in. stworzenie współczesnej wersji popularnych aparatów natychmiastowych.

Firma Impossible Project wypuściła film, w którym Oskar Smołokowski – prezes firmy – wyjaśnia na czym polega magia fotografii natychmiastowej oraz aparatu Impossible I-1. Jej chwilowość i tworzenie jednorazowej, niepowtarzalnej odbitki stanowi sedno tej sztuki. Obecnie ten typ fotografii jest głównie kierowany do artystów wizualnych, którzy wykorzystują ją jako środek wyrazu w swojej sztuce.

Główną zaletą Impossible I-1 jest możliwość kontrolowania parametrów ekspozycji. Jest to firmy ukłonem w stronę świadomych fotografów, którzy potrzebują tego jako narzędzia do uwolnienia swojej kreatywności. Jest to możliwe przy wykorzystaniu łączności Bluetooth oraz specjalnej aplikacji na iOS. Jak mówi Smołokowski: „Chodzi o to, by dawać kreatywne narzędzie kreatywnym ludziom”.

Impossible I-1: the instant camera that continues the Polaroid legacy

Z drugiej strony, aparat daje możliwość dobierania czasu i przysłony w pełni automatycznie, co sprawia, że działa jak każda inna „małpka”. Na kanale YouTube Impossible Project pojawiły się już wideoporadniki, które wyjaśniają jak należy korzystać z aparatu.

I-1 jest ładowany za pomocą kabla, który podłącza się do wtyczki sieciowej. Wymaga on ładowania przez co najmniej 2 godziny przed planowanym użyciem. Po tym można załadować film, wysuwa się czarna kartka i aparat jest gotowy do użycia.

How to Take Your First Photo with the I-1 Analog Instant Camera

W Impossible I-1 zastosowano bardzo prosty sposób kadrowania, który odbywa się za pomocą zewnętrznego wizjera. Niestety nie wiadomo nic na temat korekty paralaksy przy bliskim ostrzeniu. Po wciśnięciu spustu migawki do połowy uruchamia się system autofokusa. Jeśli macie „ciężką rękę”, możecie wyłączyć aparat i poćwiczyć używanie wrażliwego spustu migawki, dzięki czemu nie zmarnujecie drogiej klatki (jeden wkład IP kosztuje ok. 80 złotych). Układ AF działa najlepiej, kiedy obiekt, na którym ostrzycie, znajduje się w środku kadru.

How to Frame and Focus with the I-1 Analog Instant Camera

Poniżej możecie zobaczyć prezentację poszczególnych cech Impossible I-1 oraz poznać kilka prostych wskazówek na temat używania. Dobrym rozwiązaniem jest umiejscowienie diody informującej o poziomie naładowania baterii – znajduje się ona przy wylocie zdjęcia. Kiedy świeci ciągle na czerwono – bateria jest naładowana, jeśli zaczyna powoli migać – bateria jest zbyt słaba, by wykonać zdjęcie z fleszem, kiedy miganie przyspiesza – akumulator niebawem padnie, a urządzenie się wyłączy.

Additional Features of the I-1 Analog Instant Camera

Innym sposobem na sprawdzenie poziomu naładowania jest wyłączenie aparatu i wciśnięcie spustu migawki – ilość diod świecących się kolejno na ledowym fleszu informuje o stanie akumulatora. Jeśli jesteśmy przy informacjach wyświetlanych przez flesz – przy włączeniu aparatu kilka diod mignie – ich ilość odpowiada ilości klatek, które zostały do zrobienia, np. jeśli mrugną 4/8 diody – zostały wam 4 zdjęcia.

Dodatkowym akcesorium, które otrzymamy w zestawie jest pasek na rękę, którzy możemy przymocować za pomocą dwóch wkretów.

Impossible I-1 możecie kupić na stronie Impossible Project w cenie 350 dolarów (ok. 1400 złotych). Trzeba przyznać, że cena jest dość wysoka i podkreśla ona, że nie jest to aparat dla wszystkich.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)