LandcsapePro prezentuje nowy sposób edycji zdjęć krajobrazowych

Anthropics Technology zaprezentowała swój program do fotografii krajobrazowej LandcsapePro, który ma uprościć i przyspieszyć obróbkę zdjęć dając jednocześnie nowe narzędzia działające na konkretnych obszarach np. trawy, wody czy nieba.

LandcsapePro to nowa aplikacja do obróbki zdjęć krajobrazowych, oferuje narzędzia pozwalające na zmianę nieba, podciągnięcie wody i zmianę kierunku światła za pomocą jednego kliknięcia. Producent twierdzi, że do korzystania z programu nie jest wymagana żadna wiedza. Innymi słowy — wszystko powinno dziać się intuicyjnie.

LandcsapePro pozwala użytkownikom na zaznaczenie obszarów takich jak trawa, niebo, woda, a oprogramowanie automatycznie zaznacza wybrane partie obrazu. Następnie za pomocą suwaków i filtrów możemy w łatwy sposób wprowadzać zmiany. Symulator głębi ostrości tworzy rozmycie w konkretnej odległości, a inne narzędzia pozwalają na pokazanie dystansu dzięki koloryzacji.

Temperatura barwowa może być ustawiana za pomocą zdefiniowanych presetów, które mają swoje dramatyczne nazwy i przypominają np. zachód słońca czy pogodę burzową. Swoje ustawienia mają też obszary, o których wspominałem, czyli trawa oraz woda. Znajdziemy tu nawet narzędzie do symulowania światła przechodzącego przez gałęzie.

LandcsapePro jest dostępny w dwóch wersjach - Standard za 79,90 dolarów i Studio za 119,90 dolarów. Bogatsza wersja LandcsapePro Studio pozwala na obróbkę RAW-ów i może być stosowana jako wtyczka do programów Adobe Lightroom albo Photoshop. Obecnie obie wersje są w promocji i można je nabyć za połowę ceny.

Zobacz również: Efektywna nawigacja w Adobe Photoshop

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji 7. edycja warsztatów Profi Post Photo Tournee z House of Retouching startuje we wrześniu Peter Lindbergh autorem zdjęć do kalendarza Pirelli 2017 Nikon tnie koszty na całym świecie. Co z tego wyniknie? Canon prezentuje aparat ze 120-megapikselową matrycą Fotograf uwiecznił smugę tęczy zostawioną przez samolot Już jutro startuje wystawa Przemka Chudkiewicza pod tytułem „Ucho” Wachlarz emocji w projekcie studentów Rochester Institute of Technology Gigapikselowy aparat od Google posłuży do fotografowania dzieł sztuki Grzegorz Dembiński przygotowuje album poświęcony uczestnikom Przystanku Woodstock W przyszłym tygodniu startuje pierwsza w Polsce wystawa Sebastiao Salgado Podczas 16. aukcji Fotografii Kolekcjonerskiej sprzedano zdjęcia za prawie 300 000 złotych Miesiąc Fotografii w Krakowie 2016 rozpoczął się pod hasłem „Kryzys? Jaki kryzys?!" Corel AfterShot Pro 3 ma być 4x szybszy od Lightrooma Sony sprzedaje mniej aparatów, ale zarabia więcej. Czy to koniec spadków w branży fotograficznej? Fotografowie w drodze tematem jubileuszowego Fotofestiwalu w Łodzi 80% ludzi uważa, że robi doskonałe zdjęcia - trendy fotograficzne na 2016 rok W Instagramie zobaczymy nowe logo i interfejs Sztuka wymaga poświęceń – fotograf przypadkowo podpalił zabytkową stację benzynową 24-latek zniszczył 126-letnią rzeźbę podczas robienia selfie Steve McCurry i skandal z manipulacją przy postprodukcji fotografii Odszedł wybitny fotograf mody - Nicholas Javed Kalendarz workshopx: terminy zgłoszeń wybranych konkursów fotografii dokumentalnej, 15.05.2016 - 15.06.2016 Wrażenia po Grand Press Photo 2016 i najciekawsze zdjęcia #FotoUBER

Popularne w tym tygodniu:

Z okładki National Geographic trafiła do aresztu. Oto historia „Afgańskiej dziewczyny” Koniec Digart.pl. Onet zamyka legendarny polski serwis dla artystów Zostań fotoedytorem serwisów Grupy Wirtualna Polska Znamy ceny i dostępność obiektywów Sigma Art 24-70 mm f/2.8 oraz Sigma Art 14 mm f/1.8 Legendy w Berlinie – przed nami wystawa zdjęć Helmuta Newtona, Mario Testino oraz Jeana Pigozzi Eastreet 4 – rozpoczął się nabór do czwartej edycji projektu o fotografii dokumentalnej i ulicznej VSCO Mobile Presets 01 (MP1) - 58 mobilnych filtrów symulujących analogowy efekt Ruszył konkurs na najlepsze zdjęcie natychmiastowe wykonane aparatem instax Pokaż swoje zdjęcia w ramach 7. Opolskiego Festiwalu Fotografii