Pocisk przelatujący przez 5 żarówek uchwycony z prędkością 62 000 klatek na sekundę

Pewnie nie byłoby nic specjalnego w strzelaniu do żarówek, gdyby nie to, że teraz możemy zobaczyć dokładnie jak wygląda to zdarzenie. Kto z was widział kiedykolwiek jak dokładnie leci pocisk? Na pewno nikt! Kamery z wysokim klatkażem pozwalają uchwycić i spowolnić najszybszy ruch.

Współczesne kamery potrafią zarejestrować najdrobniejsze detale w tym bardzo szybki ruch, dzięki czemu możemy zobaczyć dokładnie to, co wcześniej było niewidzialne. Pocisk, który kolejno rozbija 5 żarówek to jedna z tych rzeczy, których ludzkie oko nie jest w stanie zobaczyć.

Taras Kulakow oraz Roman Atwood ujęli to zdarzenie w krótkim filmiku. Kamera kręciła z prędkością 62 000 klatek na sekundę! W wideo możemy zobaczyć po kolei przygotowanie do nagrania samej sceny oraz realizację. W normalnym tempie żarówki po prostu się rozbijają – normalna rzecz, natomiast w zwolnionym tempie widać jak pękają po kolei, wypadają z nich żarniki oraz jak ucieka światło.

Słynny strzał Edgertona. Jak powstało to zdjęcie?

Kula przecinająca na pół kartę do gry – niesamowicie szybki ruch zamrożony w pojedynczym kadrze. Jak powstała słynna fotografia Harolda Edgertona?

Fotografowanie z dużą prędkością i chęć poznania zjawisk niedostrzegalnych przez ludzkie oko były już znacznie wcześniej. W 1964 roku Harold E. Edgerton sfotografował jabłko umieszczone na stelażu na tle niebieskiego materiału. Ze spustem karabinu została sprzężona lampa błyskowa, która zarejestrowała moment przelotu kuli przez owoc. Było to zdjęcie, które zmieniło historię fotografii.

Zobacz również: Cytaty fotografów, które warto znać

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji Wystawa cyklu Marcina Watemborskiego - "epitafium /nad grobem/" - zagości we Wrocławiu Znany fotoreporter, David Gilkey, został zastrzelony w Afganistanie Wyprzedaż odbitek agencji Magnum potrwa tylko do piątku Czy w DxO OpticsPro 11 są najlepsze algorytmy odszumiania na rynku? Metalens to zwiastun rewolucji w produkcji soczewek Instagram wprowadził kolejne wielkie zmiany - wchodzi dobór treści do użytkownika Niedługo zobaczymy nową wersję VSCO na Androida oraz iOS Darmowa wymiana akumulatorów dla niektórych posiadaczy Nikona D500 Zobaczcie najlepsze zdjęcia zgłoszone w konkursie Environmental Photographer of the Year 2016 Instagram prezentuje opcje dla profesjonalistów, w tym posty sponsorowane Nikon na poważnie myśli o bezlusterkowcu z dużą matrycą “Nibyland” Adama Lacha zostanie zaprezentowany w ramach "Kolekcji Wrzesińskich” Rozpoczął się nabór zgłoszeń do Sony World Photography Awards 2017 Obrazy życia i śmierci w filmie dokumentalnym o Jasonie Howe Od teraz przyjdzie nam płacić za śluby i sesje fotograficzne w Tatrach Steve McCurry komentuje: „Obecnie opowiadam historie obrazem”. Fotograf odniósł się do zarzutów w sprawie fotomanipulacji Kupując obiektywy marki Samyang otrzymacie 5-letnią gwarancję Content-Aware Crop - nowa funkcja, dzięki której Photoshop dorobi kawałek tła za nas Photoshopowy skandal Steve'a McCurry'ego nabiera tempa 7. edycja warsztatów Profi Post Photo Tournee z House of Retouching startuje we wrześniu LandcsapePro prezentuje nowy sposób edycji zdjęć krajobrazowych Peter Lindbergh autorem zdjęć do kalendarza Pirelli 2017 Nikon tnie koszty na całym świecie. Co z tego wyniknie?

Popularne w tym tygodniu:

Sony na drugim miejscu wśród pełnoklatkowych aparatów z wymienną optyką Syryjski fotograf ryzykował swoje życie, by uratować chłopca Canon wprowadza C-Log do EOS-a 5D Mark IV, filmowcy będą zachwyceni Nikon pozywa Zeissa. O co poszło? Pokaż swoją starą torbę fotograficzną, a my damy ci nową. I dajemy!