"Pohib" Tadeusza Rolke - wystawa prekursora fotoreportażu w Zamościu

„Pohib” – takim tytułem została opatrzona wystawa prac Tadeusza Rolke. Miłośnicy fotografii i kobiecego piękna poczują się jak w domu.

© Tadeusz Rolke

Tadeusz Rolke, jeden z najlepszych polskich fotografów, swoją przygodę rozpoczął w latach 50. Wyznaczał ścieżki dla polskiej fotografii dokumentalnej i reportażowej. Poruszał tematykę m. in. warunków życia Romów oraz pokazał artystyczne życie stolicy. Publikował w tygodnikach „Świat”, „Stolica”, fotografował dla „Przekroju". Przebywając na emigracji od lat 70 współpracował z pismami - „Stern”, „Zeit” czy też „Der Spiegel”.

Wiecznie młody Tadeusz Rolke [inspiracja]

Autor zdjęcia ikony polskich lat 60., wnikliwy obserwator rzeczywistości, stylowy i dowcipny fotograf mody: przypominamy sylwetkę jednego z „naszych…

Nazwa wystawy ma kilkanaście znaczeń. Najczęściej służy podkreśleniu fascynacji jakimś zjawiskiem np. coś ma pohib. Tadeusz Rolke zamknął w tym słowie swoją wizję piękna, atrakcyjności i magii, związaną przede wszystkim z uchwyceniem kobiecego piękna.

Premiera „Pohibu” miała miejsce w roku 2014. Wystawa obejmuje różne okresy twórczości dokumentalisty. Najstarsze fotografie zostały zrobione jeszcze w latach 60, najnowsze — kilka lat temu.
1 lipca 2016 Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na ponowną ekspozycję w Galerii Fotografii Ratusz.

Wernisaż odbędzie się 1 lipca 2016 roku o godzinie 17:00 w Galerii Fotografii Ratusz w Zamościu.

Ekspozycję można odwiedzać w dniach 01.07.2016 — 02.08.2016 w Galerii Fotografii Ratusz, Rynek Wielki 13 w Zamość.

Zobacz również: Interaktywne galerie w Lightroomie - szybko, prosto i przyjemnie

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji Capture One Pro 9.2 - obsługa nowych aparatów i kilka mniejszych udogodnień Nikon D5 - aktualizacja oprogramowania, czyli dłuższe filmy, redukcja migotania i drobne poprawki AF Korzystasz z nieoficjalnego oprogramowania do aparatów Sony? Przygotuj się na utratę gwarancji Content-Aware Crop i Face-aware liquify, czyli nowe funkcje w Adobe Photoshop CC Karol Krukowski zachęca fotografów do omawiania ich prac na YouTube Oto wtyczka do Lightrooma, która umożliwia wgrywanie zdjęcia bezpośrednio na Instagram Wystawa cyklu Marcina Watemborskiego - "epitafium /nad grobem/" - zagości we Wrocławiu Kto drugi do pełnej klatki? VSCO Film Essentials to nowy pakiet presetów do Lightrooma w cenie 59 dolarów Nikon po raz kolejny w tarapatach: komunkacja przez Wi-Fi nie działa z urządzeniami Apple Wyniki konkursu na naturalny portret z House of Retouching Dlaczego użytkownicy nie trawią nowego VSCO? Stylowy aparat Instax mini 70 w nowych kolorach: czerwonym, czarnym i złotym MeFoto – nowa marka kolorowych statywów Canon EOS 5D Mark IV na horyzoncie. Oto wszystko, co o nim wiemy Zeiss ExoLens - wysokiej jakości adaptery do iPhone już w sprzedaży Prace Bruce'a Gildena zawitają w Leica Gallery Warsaw już niedługo Guided Upright - nowa funkcja w Lightroomie i Camera Raw, która pomaga korygować prerspektywę Czy dzięki algorytmowi MIT zobaczymy jak wygląda czarna dziura? Pocisk przelatujący przez 5 żarówek uchwycony z prędkością 62 000 klatek na sekundę Znany fotoreporter, David Gilkey, został zastrzelony w Afganistanie Wyprzedaż odbitek agencji Magnum potrwa tylko do piątku Czy w DxO OpticsPro 11 są najlepsze algorytmy odszumiania na rynku?

Popularne w tym tygodniu:

Zenit powraca i planuje pełnoklatkowego bezlusterkowca! Ukradł zdjęcie i dodał wulgarny napis na pośladku. Zapłaci za to 7 tysięcy złotych Corel wypuszcza PaintShop Pro 2018, który obiecuje dużo zmian i nadal będzie dostępny w pudełku Aurora HDR 2018 w końcu na pecety! Zobaczcie, co wyjątkowego będzie w programie Fotografia nośnikiem historii. Rozmowa z Jakubem Szymczukiem i Jakubem Kuzą