Szalik ISHU uchroni przed niechcianymi zdjęciami

Znane osoby mają odwieczny problem – co zrobić, by uchronić się przed niechcianymi zdjęciami. Podobny problem dotyczy zapewne kierowców, którzy kochają... szybko jeździć. Widzieliśmy już podobne rozwiązania, ale nie tak stylowe jak to.

© Ishu / Instagram

„Celebryci” (jak ja nie znoszę tego określenia) często spotykają się z problemem – jak uchronić swoje cudowne twarze od niechcianych zdjęć. Widzieliśmy wiele rozwiązań – woale z błyszczącego tiulu, zasłanianie się kurtkami oraz kilka innych. Żadne z nich jednak nie jest tak szykowne jak ten szal.


Ishu, jak nazywa się akcesorium, odbija światło błyskowe do tego stopnia, że uzyskanie prawidłowej ekspozycji nie jest możliwe – oczywiście przy fotografowaniu przy świetle zastanym nie będzie tego problemu. Podejrzewam, że przy odbiciu wiązki od tylnych ścian – również uzyskamy prawidłowe naświetlenie.

Materiał i sam szalik zostały stworzone prze Saifa Siddiqui, który przypadkiem zniszczył grupowe zdjęcie przez światło z nadjeżdżającego motocykla. Kilka lat później materiał spotkał się ze sporym uznaniem wśród ludzi znanych z czerwonego dywanu.


Nie da się ukryć, że cena gadżetu jest adekwatna do osób noszących go – kosztuje od 268 dolarów do 478. Jeśli serio jesteście nim zainteresowani – możecie złożyć swoje zamówienie za pośrednictwem strony internetowej.


Zobacz również: Cytaty fotografów, które warto znać

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji SanDisk wypuszcza dwie najszybsze na świecie karty microSD Matryca EOS-a 1DX Mark II najlepszym sensorem Canona według DxO Canon przestrzega użytkowników 1DX Mark II przed niektórymi kartami SanDisk CFast 2.0 Czy iPhone 7 będzie miał większą matrycę, niż poprzednie? Bill Cunningham, wybitny fotograf mody ulicznej, odszedł w wieku 87 lat "Pohib" Tadeusza Rolke - wystawa prekursora fotoreportażu w Zamościu Capture One Pro 9.2 - obsługa nowych aparatów i kilka mniejszych udogodnień Nikon D5 - aktualizacja oprogramowania, czyli dłuższe filmy, redukcja migotania i drobne poprawki AF Korzystasz z nieoficjalnego oprogramowania do aparatów Sony? Przygotuj się na utratę gwarancji Content-Aware Crop i Face-aware liquify, czyli nowe funkcje w Adobe Photoshop CC Karol Krukowski zachęca fotografów do omawiania ich prac na YouTube Oto wtyczka do Lightrooma, która umożliwia wgrywanie zdjęcia bezpośrednio na Instagram Wystawa cyklu Marcina Watemborskiego - "epitafium /nad grobem/" - zagości we Wrocławiu Kto drugi do pełnej klatki? VSCO Film Essentials to nowy pakiet presetów do Lightrooma w cenie 59 dolarów Nikon po raz kolejny w tarapatach: komunkacja przez Wi-Fi nie działa z urządzeniami Apple Wyniki konkursu na naturalny portret z House of Retouching Dlaczego użytkownicy nie trawią nowego VSCO? Stylowy aparat Instax mini 70 w nowych kolorach: czerwonym, czarnym i złotym MeFoto – nowa marka kolorowych statywów Canon EOS 5D Mark IV na horyzoncie. Oto wszystko, co o nim wiemy Zeiss ExoLens - wysokiej jakości adaptery do iPhone już w sprzedaży Prace Bruce'a Gildena zawitają w Leica Gallery Warsaw już niedługo

Popularne w tym tygodniu:

Ukradł zdjęcie i dodał wulgarny napis na pośladku. Zapłaci za to 7 tysięcy złotych Corel wypuszcza PaintShop Pro 2018, który obiecuje dużo zmian i nadal będzie dostępny w pudełku Aurora HDR 2018 w końcu na pecety! Zobaczcie, co wyjątkowego będzie w programie GoPro finansowo staje na nogi. Fusion VR i HERO6 jeszcze w tym roku Fotografia nośnikiem historii. Rozmowa z Jakubem Szymczukiem i Jakubem Kuzą