Jak sfotografowano malowniczą Drogę Mleczną nad Grecją?

Jak sfotografowano malowniczą Drogę Mleczną nad Grecją?

Jak sfotografowano malowniczą Drogę Mleczną nad Grecją?
Źródło zdjęć: © © Alexandros Maragos / [Instagram](https://www.instagram.com/alexmaragos/)
Marcin Watemborski
14.07.2016 06:03, aktualizacja: 14.07.2016 10:35

Droga mleczna to nazwa galaktyki naszego Układu Słonecznego. To jakby nasz dom, nasze miejsce w kosmosie. Układ, w którym żyjemy, graniczy z innymi, wszystkie razem tworzą zbiór gwiazd i planet, które możemy obserwować na niebie. W niektórych miejscach świata – widać go idealnie.

Alexandros Maragos jest greckim fotografem, który specjalizuje się w fotografowaniu gwiazd oraz szlaków gwiezdnych. Jednym z jego zadań jest również tworzenie timelapse'ów. Ze względu na położenie geograficzne – Grecja jest jednym z krajów, w którym Droga Mleczna jest widoczna najlepiej.Dzięki górzystemu terenowi, często można znaleźć miejsca wolne od zanieczyszczenia świetlnego i pozwolić sobie na obserwowanie gwiazd w spokoju.

Z punktu widzenia filmowca oraz fotografa to bardzo korzystne warunki. Za każdym razem, kiedy Alexandros chce uchwycić nocne niebie – wybiera po prostu nowy punkt na mapie. Bez względu na to, czy będzie to góra, plaża, łąka czy jedna z 6000 greckich wysepek – widok z każdego miejsca będzie na pewno satysfakcjonujący.

Według fotografa, najlepiej jest fotografować w lipcu, ze względu na czyste niebo. Jedyne na co trzeba uważać to jasny księżyc oraz światła nad miastami, ale przy wyborze odpowiedniego miejsca nie będzie z tym większego problemu.

Do fotografowania, Alexandros używa Canona EOS 5D Mark III ze szkłami 24-70 mm f/2.8 oraz 14 mm f/2.8 zamontowanych na statywie filmowym. Do tego przydatny jest również bezprzewodowy wyzwalacz, szybka karta pamięci i cały plecak baterii. Maragos wspomina również, że do śledzenia szlaków gwiezdnych używa aplikacji: Star Walk, Sky Guice oraz The Photographer's Ephemeris.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)