Aktualizacja Affinity Photo 1.5 wprowadzi nowe narzędzia - Makra, Batch Processing, Focus Stacking i inne

Firma Serif jest producentem oprogramowania, które ma być konkurencją dla Adobe Photoshopa. Nazywa się Affinity Photo i niebawem zobaczymy jego aktualizację, która wprowadza liczne udogodnienia dla fotografów.

© Affinity / Vimeo

Wersja 1.5 oprogramowania Affinity Photo ma pozwolić między innymi na: łączenie obrazów w HDR z 32-bitowym zarządzaniem kolorem, nowy tone mapping oraz nowy sposób wyświetlania i edycji obrazów 360 stopni. Aktualizacja ma pojawić się wczesną jesienią, ale tylko do jutra, tj. 21 lipca możecie zakupić Affinity Photo w wersji na Maca o 20 procent taniej.

Oprogramowanie wydawane przez firmę Serif zostało wybrane aplikacją roku 2015 na urządzenia Apple. Pozwala ono na niedestrukcyjną edycję zdjęć, przetwarzanie plików RAW oraz zarządzanie kolorem podczas pracy. Affinity Photo jest obecnie głównym potencjalnym zagrożeniem dla znanego nam wszystkim Photosopa.

Nadchodząca aktualizacja oprogramowania ma przybliżyć Affinity Photo jeszcze bardziej do PS-a i zapewnić bycie pełnoprawnym zamiennikiem tego programu. Wprowadzenie funkcji tworzenia makr jest odpowiednikiem akcji w Photoshopie – możecie dzięki niej nagrywać i odtwarzać operacje wykonywane w programie i stosować je do kolejnych obrazów, co na pewno bardzo przyspieszy pracę.

Oprócz wyżej wymienionych funkcji zostaną wprowadzone: batch processingu oraz focus stackingu. Pytanie, czy alborytmy automatyki będą dopracowane lepiej niż w Photoshopie? Jeśli nie – podejrzewam, że mało osób będzie skłonnych, by zmienić aplikację, do której są przyzwyczajeni i jest ona standardem w świecie retuszu.

Wersja Affinity Photo pod Windowsa jest obecnie rozwijana oraz testowana. Już niedługo użytkownicy okienek będą mogli również cieszyć się oprogramowaniem w wersji 1.5.

Zobacz również: Szybki sposób na efekt 3D w Adobe Photoshop

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji Tomek Tomkowiak doceniony na PX3 Prix de la Photographie Paris Pewna kobieta miała niezły haczyk na Nikona Rusza letnia promocja profesjonalnych lamp studyjnych Quadralite Lightroom Mobile obsługuje pliki RAW, sprawdzamy jak to działa Everyday Bags to zestaw dla wymagających fotografów od Peak Design Czy FStop będzie fotograficznym Tinderem? „Mam talent” dla fotografów? Czas pokazać na co nas stać! Huawei Honor 8 także z podwójnym aparatem, ale bez wsparcia Leiki III Photo Summer Day Letni Festiwal Fotograficzny na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej Warsztaty fotografii portretowej z Wiktorem Franko Samsung prezentuje UFS - następcę kart microSD Szymon Brodziak został Najlepszym Fotografem Reklamowym Roku Huawei P9: mistrz reklamowych wpadek fotograficznych SanDisk wypuszcza dwie najszybsze na świecie karty microSD Znamy zwycięzców prestiżowego konkursu Travel Photographer of the Year 2016 Szalik ISHU uchroni przed niechcianymi zdjęciami Do Hasselblada X1D jednak powstaną obiektywy zmiennoogniskowe Wyłoniliśmy zwycięzców konkursu „Wakacyjne transformacje” Matryca EOS-a 1DX Mark II najlepszym sensorem Canona według DxO Canon przestrzega użytkowników 1DX Mark II przed niektórymi kartami SanDisk CFast 2.0 Czy iPhone 7 będzie miał większą matrycę, niż poprzednie? Bill Cunningham, wybitny fotograf mody ulicznej, odszedł w wieku 87 lat "Pohib" Tadeusza Rolke - wystawa prekursora fotoreportażu w Zamościu

Popularne w tym tygodniu:

Ukradł zdjęcie i dodał wulgarny napis na pośladku. Zapłaci za to 7 tysięcy złotych Corel wypuszcza PaintShop Pro 2018, który obiecuje dużo zmian i nadal będzie dostępny w pudełku Aurora HDR 2018 w końcu na pecety! Zobaczcie, co wyjątkowego będzie w programie GoPro finansowo staje na nogi. Fusion VR i HERO6 jeszcze w tym roku Fotografia nośnikiem historii. Rozmowa z Jakubem Szymczukiem i Jakubem Kuzą