Zapominalscy projektanci Apple nie usunęli danych EXIF z tapety

Jeśli jesteście ciekawi, jak wygląda edycja zdjęć na potrzeby firmy Apple – zobaczcie jak wygląda to w danych EXIF. W jednej z tapet systemu El Capitan wszystkie informacje zostały w zdjeciu. Czyżby tajniki firmy wychodziły na jaw?

Przeciek wykrył nowozelandzki fotograf – Omi Manac Choudhary, który umieścił posta na Reddit. Jest to jedyna tapeta z 49 dostępnych w El Capitan, w której zostały zachowane dane EXIF. Czy to niedociągnięcie odbije się na Apple?

Według danych EXIF, zdjęcie zostało wykonane 6 sierpnia 2013 roku około godziny 21. Do stworzenia obrazu został wykorzystany Canon EOS 5D Mark III z obiektywem 17–40 mm f/4 L na ogniskowej 17 mm i przysłonie f/4. Zrobił je fotograf Sungjin Ahn w trybie manualnym na ISO 1600 i ekspozycji trwającej 30 sekund.

Obraz był edytowany w Photoshopie CS6 i zawiera następujące notatki:

  • Proszę przyciemnić niektóre gwiazdy, które są mniejsze i ciemniejsze tak, by była większa różnica między nimi.
  • Proszę usunąć trochę szumu na niebie.
  • Proszę przyciemnić trochę całość nieba i trochę bardziej w obszarze zaznaczonym okręgiem.
  • Możemy poprawić ten obszar, by nie wyglądał jakby był wzięty z miejsca po lewej stronie?
  • Proszę wypełnić ten obszar do krawędzi większa ilością drzew, by nie tworzyły źle wyglądających kształtów.
  • Gwiazdy w przejściu do horyzontu powinny być dużo mniej gęste. Możesz zobaczyć na oryginalnym obrazie, że jest ich mniej na dole.
  • Mniej różowego w tym obszarze nieba. Proszę nawiązać do oryginału, który jest bardziej niebieski.
  • Całościowo – gwiazdy mogłyby być ostrzejsze.
  • Jasność gwiazd powinna być największa na górze i delikatnie schodzić ku dołowi.
  • Możemy rozjaśnić największe gwiazdy na górze.

Wszystkie metadane możecie zobaczyć na tej stronie, lub pobrać oryginalnie zdjęcie i sprawdzić samemu.

Jak myślicie – czy tego typu niedopracowanie może przyczynić się do postrzegania Apple jako mniej profesjonalnej firmy? Dane EXIF z grafik przeznaczonych do wykorzystania w systemach operacyjnych powinny być usuwane, jako, że poddawane są wielu manipulacjom i stanowią produkt komercyjny. Z drugiej jednak strony – dobrze jest zobaczyć uwagi zawodowych edytorów i poznać wymagania tak wielkiego koncernu.

Zobacz również: Jak efektywnie korzystać z mapy gradientu?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Ile megapikseli ma ludzkie oko? Teksty, których nigdy nie powinieneś usłyszeć od profesjonalnego fotografa Zgubiony aparat przetrwał 3 lata w Morzu Północnym nienaruszony Szczoteczka z 10-megapikselowym aparatem? Czemu nie? 62TB danych na 1 calu kwadratowym? Wkrótce będzie to możliwe Canona 1DX Mark II - jeden z najlepszych, także pod wodą Tak wyglądają faceci sfotografowani i wyretuszowani jak znane kobiety Zobaczcie jak Canon EOS-1D X Mark II sprawdza się w kontroli lamp błyskowych z dronów Płonąca piłka, parkour i zwolnione tempo w imponujacym klipie Raya Demskiego 1,3 metra długości i 158 kg – tak prezentuje się radzieckie szkło szpiegowskie, które trafiło na sprzedaż Ta strona sprawi, że wasze czarno-białe zdjęcia staną się kolorowe Fotozagadka: czy potrafisz znaleźć telefon na dywanie? Pomysł na bezprzewodowy tethering za niewielkie pieniądze Polaroid Swing, czyli animowane scenki na iPhone Podczerwone zdjęcie Mgławicy Oriona pokazują niebywałe szczegóły w rozdzielczości w 4K Sensor Noise DB to ciekawa porównywarka szumów na długich czasach ekspozycji Robisz zdjęcia na publicznej drodze? Uważaj, żeby ktoś cię nie przejechał! Co jest wytrzymalsze – Canon czy Nikon? Oto test ostateczny pod naciskiem prasy hydraulicznej Dla takiego kadru warto mieć aparat zawsze przy sobie. Wspaniałe zdjęcie burzy z wysokości 11 km 360-stopniowe wideo, dzięki któremu poczujesz się, jakbyś latał na orle Jak wyglądają księżyce krążące wokół Jowisza? Co znajdziemy w torbie fotograficznej Pete'a Souzy - fotografa Baracka Obamy Tak zmienia się ludzka twarz dzień po dniu w ciągu 16 lat Nowy patent Apple blokuje urządzenia rejestrujące

Popularne w tym tygodniu:

Poznajcie ludzi, którzy sfotografowali się ze swoimi podobiznami sprzed… kilkuset lat Nowy Zenit będzie bazować na pełnoklatkowym bezlusterkowcu Leica? Zobaczcie film oświetlony tylko... dronami Stary motor Harley-Davidson, podróże i ciemnia. Oto mobilne studio mokrego kolodionu Powstała mapa praw regulujących loty dronami Profesjonalny portret prosto z budki fotograficznej. To współczesne spojrzenie na dawny trend