W torbie olimpijskiego fotografa Getty Images będzie sprzęt warty ponad 100 000 złotych

Igrzyska Olimpijskie są jednym z najważniejszych wydarzeń sportowych, na których fotoreporterzy z całego świata starają się udokumentować osiągnięcia najlepszych sportowców. Wśród fotografów pojawią się wysłannicy Getty Images, którzy już przygotowują się do pracy. Zobaczcie jakim sprzętem będą robili zdjęcia.

© Getty Images / Instagram

Agencja Getty Images, jako jedna z największych agencji fotograficznych na świecie, nie mogłaby odpuścić sobie wysłania swoich reporterów na tak ważne wydarzenie jak Igrzyska Olimpijskie. Te rozpoczną się 5 sierpnia w brazylijskim Rio de Janeiro i będą trwaly do 21 sierpnia.

Dyrektor do spraw wydarzeń sportowych Getty Images, Michael Heiman, zrobił zdjęcie sprzętu, którego będą używali pracownicy agencji. Jak mówi – „W planach jest wykonanie około 1,5 miliona klatek, a kluczową sprawą jest to, by zdjęcie dotarło do klienta w przeciągu 120 sekund od jego zrobienia”.


Heiman informuje, że każdy fotograf zostanie wyposażony w blisko 25 kilogramową torbę sprzętu, która będzie zawierała:

  • Kamerkę 360 stopni
  • 4 lustrzanki cyfrowe Canona
  • Obiektyw Canon EF 16–35 mm f/2.8
  • Obiektyw Canon EF 24–70 mm f/2.8
  • Obiektyw Canon EF 70–200 mm f/2.8
  • Obiektyw Canon EF 300 mm f/2.8
  • Dodatkowy teleobiektyw (400 mm, 500 mm lub 600 mm)
  • 2 systemowe lampy błyskowe
  • Laptop
  • Ubrania

Patrząc na zdjęcia z Instagrama – torby fotografów będą wypełnione sprzętem przekraczającym spokojnie kwotę 100 000 złotych. Jak widać – porządna firma, którą jest Getty Images nie oszczędza na pracownikach – w końcu liczy się wypuszczenie produktu jak najlepszej jakości, co z pewnością przełoży się na zyski agencji.

Oprócz fotoreporterów, wydarzenie będą dokumentowały kamery 360 stopni oraz 20 specjalnie przygotowanych zrobotyzowanych aparatów na potrzeby ujęć lotniczych oraz podwodnych.

Zobacz również: Olympus OM-D E-M1 Mark II w naszych rękach. Oto 18 kl./s!

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Teksty, których nigdy nie powinieneś usłyszeć od profesjonalnego fotografa Masz wolny 1 milion dolarów? Oto kolekcja obiektywów dla ciebie! Mechanizm migawki szczelinowej zarejestrowany super szybką kamerą Tak wygląda 125 tysięcy dolarów w sprzęcie Nikona Dramatyczne zdjęcie prądu spadającego ujęte z helikoptera telewizyjnego Zgubiony aparat przetrwał 3 lata w Morzu Północnym nienaruszony Zapominalscy projektanci Apple nie usunęli danych EXIF z tapety Szczoteczka z 10-megapikselowym aparatem? Czemu nie? 62TB danych na 1 calu kwadratowym? Wkrótce będzie to możliwe Canona 1DX Mark II - jeden z najlepszych, także pod wodą Tak wyglądają faceci sfotografowani i wyretuszowani jak znane kobiety Zobaczcie jak Canon EOS-1D X Mark II sprawdza się w kontroli lamp błyskowych z dronów Płonąca piłka, parkour i zwolnione tempo w imponujacym klipie Raya Demskiego 1,3 metra długości i 158 kg – tak prezentuje się radzieckie szkło szpiegowskie, które trafiło na sprzedaż Ta strona sprawi, że wasze czarno-białe zdjęcia staną się kolorowe Fotozagadka: czy potrafisz znaleźć telefon na dywanie? Pomysł na bezprzewodowy tethering za niewielkie pieniądze Polaroid Swing, czyli animowane scenki na iPhone Podczerwone zdjęcie Mgławicy Oriona pokazują niebywałe szczegóły w rozdzielczości w 4K Sensor Noise DB to ciekawa porównywarka szumów na długich czasach ekspozycji Robisz zdjęcia na publicznej drodze? Uważaj, żeby ktoś cię nie przejechał! Co jest wytrzymalsze – Canon czy Nikon? Oto test ostateczny pod naciskiem prasy hydraulicznej Dla takiego kadru warto mieć aparat zawsze przy sobie. Wspaniałe zdjęcie burzy z wysokości 11 km 360-stopniowe wideo, dzięki któremu poczujesz się, jakbyś latał na orle

Popularne w tym tygodniu:

Canon wypuszcza nową kolekcję ubrań specjalnie dla entuzjastów fotografii 48 obiektywów złączonych w jeden, czyli jak astronomowie szukają nowych galaktyk Zaplanuj fotograficzną wyprawę z PhotoPills. Teraz także na Androidzie Czy Sony przestanie sprzedawać matryce innym firmom fotograficznym? Sony Digital Filter, czyli zaawansowany filtr ND i HDR w formie aplikacji do aparatów Jak w praktyce radzi sobie Sigma USB Dock z back i front focusem? Holga 120N: zmartwychwstanie