Canon patentuje nowy obiektyw: EF 28-560 mm f/2.8-5.6

Nowe doniesienia w sprawie składanych przez firmę Canon patentów na obiektywy. Czy to tylko plotki, a może rzeczywiście Canon pracuje nad pokaźną kolekcją nowych szkieł?

© CEphoto, Uwe Aranas / CC BY-SA 3.0

Zaledwie niecały miesiąc temu informowaliśmy Was o prawdopodobnie planowanym przez Canona obiektywie EF 40–800 mm F/4.5–5.6. Podobne wieści obiegały Internet w czerwcu przy okazji zgłoszenia patentu na EF 1000 mm f/5.6 IS DO, a także w maju informowano o EF 28–560 mm f/2.8–5.6. Do tej pory rewelacje te nie znalazły oficjalnego potwierdzenia ze strony Canona.

Blog Egami donosi o kolejnym patencie złożonym przez Canona. Nie jest to zupełnie nowy obiektyw, a druga wersja EF 28–560 mm f/2.8–5.6. Jedyną znaczącą różnicą miałby być brak stabilizacji obrazu. Najprawdopodobniej oznacza to także modyfikację rozmiaru i wagi.

Kilka zgłoszonych patentów na przestrzeni niespełna pół roku nie gwarantuje, że Canon wytrwale pracuje w pocie czoła nad nowymi szkłami. Tak naprawdę może się okazać, że żaden z tych obiektywów nie powstanie. Zastanawiający jest fakt zgłoszenia dwóch prawie identycznych patentów.

Osobiście nie robiłbym sobie zbyt dużej nadziei. Złożenie patentu oznacza jedynie zaklepanie sobie wyłączności na technologię lub wynalazek. Niestety, nic konkretnego nie potwierdza, a równie dobrze może leżeć w urzędzie nawet latami. Jak myślicie, który model zobaczymy najpierw, a który pójdzie w zapomnienie?

Zobacz również: Wideotest Canon EOS M

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji Rusza Letni Festiwal Fotograficzny Photo Summer Day. Jakub Kaźmierczyk jednym z prowadzących warsztaty Samyang AF 14 mm f/2.8 FE – znamy cenę i dostępność w Polsce nowego obiektywu z AF VSCO udostepnia studio kompletnie za darmo Wystawa „Niepozowane” będzie pierwszą po reaktywacji grupy Un-Posed Genesis wprowadza w Polsce nową linię produktów Canon EOS 5D Mark IV - wyciekła specyfikacja oraz pierwsze zdjęcie Dysk SSD Seagate 60 TB to jedyne urządzenie na świecie o takiej pojemności Syria przed i po wojnie - przerażające zdjęcia ukazujące zniszczenia i dramat mieszkańców II Zlot użytkowników aparatów Fujifilm serii X już we wrześniu Fotografia siatkarek z Egiptu i Niemiec pokazuje "zderzenie cywilizacji" Zespół Getty Images na Igrzyskach Olimpijskich niczym linia produkcyjna 10 sekund wystarczyło, aby fotoreporter w Rio stracił sprzęt warty ok. 160 tys. złotych Instagram kopiuje funkcje Snapchata. Czy fotografowie je pokochają? Wakacyjny cashback Olympusa - możesz otrzymać zwrotu do 1100 zł Canon na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro, czyli pokój marzeń fotografa Można już zgłaszać swoje prace do 6. edycji konkursu fotograficznego Leica Street Photo Fujifilm wycofuje kolejne tradycyjne materiały światłoczułe O nowościach sprzętowych słów kilka Getty Images odpowiada na pozew: „Będziemy zaciekle bronić naszych racji" Platforma społecznościowa EyeEm, może okazać się następcą Flickra Pierwsze zdjęcia z Nikona 105 mm f/1.4E ED pokazują, że jest na co czekać Fotoreporterzy w USA przestali być postrzegani jako szpiedzy 499 punktów autofokusu, nagrywanie w 4K oraz 42-megapikselowa matryca w następcy Sony A99

Popularne w tym tygodniu:

Lightroom w końcu będzie szybszy! Adobe wysłuchało próśb użytkowników Nikon potwierdza oficjalnie: będzie zaawansowany bezlusterkowiec Krakowskie Muzeum Historii Fotografii zmieni się i to na lepsze! Zdjęcia mistrza Kieleckiej Szkoły Krajobrazu – Pawła Pierścińskiego – już niedługo na wystawie Uwaga na przegrzewające się baterie Nikona Problemów z migawkami Nikona D750 ciąg dalszy. Firma wzywa do następnych napraw Marka Bowens przestaje istnieć – to już potwierdzona informacja Nikon patentuje obiektyw 35 mm f/2 do aparatów z zakrzywioną matrycą Zostań redaktorem WP Fotoblogia - poszukujemy współpracownika Bowens w likwidacji. Koniec legendarnej marki? Znamy stanowisko polskiego dystrybutora Bieszczadzka przygoda - warsztaty fotograficzne z testami obiektywów Irix "Warsaw On Air" - album fotografii lotniczych Warszawy Macieja Margasa cenną pamiątką dla księcia Williama i księżnej Kate