159. edycja najstarszego konkursu fotograficznego na świecie rozwiązana

International Print Competition to konkurs z prawdziwymi tradycjami. Współzawodnictwo, organizowane przez Royal Photographic Society zostało po raz pierwszy zawiązane w 1894 roku. Zobaczcie najlepsze prace fotografów, wyróżnionych w tym legendarnym wydarzeniu.

© Poem Baker

Dawno, dawno temu, kiedy fotografia jeszcze raczkowała, grupa entuzjastów i ówczesnych profesjonalistów z Royal Photographic Society postanowiła zmierzyć się między sobą. W ten sposób pod koniec XIX wieku powstał konkurs International Print Competition. Śmiało można go nazwać najbardziej prestiżowym i najstarszym z tych obecnie organizowanych.

W 159-tej edycji konkursu swoje prace zaprezentowali fotografowie z 57 państw. Podlegały one ocenom jury, w którego skład wchodzili: Celia Davies (Brighton Biennial Photo Festival, Photoworks), Malcolm Dickson (Street Level Photoworks), Russ O'Connel (The Sunday Times Magazine), Gemma Padley (British Journal of Photography) oraz Dougie Wallace.

Pierwsze miejsce oraz 1500 funtów trafiły do Carolyn Mendelsohn. Główna nagroda w kategorii przeznaczonej dla osób poniżej 30. roku życia wpadła w ręce Anny Shustikovej. Fotografka nie tylko zyskała 1500 funtów w gotówce, ale również stypendium Metro Imaging.

Polly Braden została doceniona drugim miejscem oraz nagroda pieniężną w wysokości 750 funtów za zdjęcie pochodzące z cyklu traktującego o ludziach z niepełnosprawnościami oraz autyzmem. Trzecie miejsce natomiast trafiło wraz z 500 funtami do Poem Baker za zdjęcie „The Jungola Klownz of Depthford”. Jest to pierwsza edycja IPC, w której wszystkie nagrody trafiły do kobiet.

Nagrodzone i wyróżnione zdjęcia zostaną zaprezentowane na wystawie podczas Photomonth International Photography Festival w Londynie, w dniach 13–18 października 2016 roku. Niedługo możemy spodziewać się szczegółowego planu festiwalu.

Zobacz również: Wiosenne portrety. Jak zrobić dobre zdjęcia w plenerze?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Niepokojące wizje paraliżu sennego na zdjęciach Nicolasa Bruno Surrealistyczne autoportrety Flory Borsi, czyli zwierzęcy zew i kobieca delikatność w jednym Dziewczyna Mikaela wciąż ucieka przed aparatem, ale mimo to wygląda świetnie Sebastian Janicki tłumaczy, jak dostrzec niedostrzegalne Turecka incepcja Aydina Büyüktasa Kreatywny przekręt: 6 fotografów, 1 model - zobacz zaskakujący rezultat sesji Uroczy dziecięcy świat w oczach Iwony Podlasińskiej Portrety twardzieli z największego, nowozelandzkiego gangu Pozostałości po Związku Radzieckim niszczeją w głębokich śniegach Mroźny reportaż z najzimniejszego miejsca na świecie, gdzie temperatura sięga -71.2 C 20 historycznych zdjęć, których prawdopodobnie nie znaliście Portret telefonem? Dlaczego nie! – prezentujemy fragment projektu „i like my i” Łukasza Gawrońskiego „Dziewczyny” bez Photoshopa w reklamie bielizny 100 kobiet, 100 ciał, 100 historii. Projekt fotograficzny „Underneath We Are Woman” przełamuje stereotypy Upadek świadomości obrazu w postsocjalistycznym kraju wódki i kiełbasy Nocne życie dzikich zwierzęt na tle rozgwieżdżonego nieba, czyli Will Burrard-Lucas i jego foto-pułapki Historia wieloletniej miłości opowiedziana w jubileuszowej sesji ślubnej Zdjęcia uliczne wykonane przez bezdomnych trafią do kalendarza Koty rasy Maine Coon sfotografowane niczym mityczne bestie Oto najlepsze zdjęcia The RMetS/ RPS Weather Photographer of the Year 2016

Popularne w tym tygodniu:

Zobacz najlepsze zdjęcia wykonane iPhone'ami w 2017 roku Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Sonda Cassini jest w kosmosie już od 20 lat. Oto najlepsze zdjęcia Saturna, które zarejestrowała ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Portretowanie z mocą natury. Fotografka wykonała zdjęcia obiektywem z... wody Kolorowa fotografia ma już 110 lat. Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze autochromy Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Malarskie prace Pawła Klareckiego przeniosą was w nowy wymiar fotografii krajobrazowej Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Oto najbardziej urocze zdjęcia psów w konkursie The Kennel Club Dog Photographer of the Year Łukasz Bożycki jedynym Polakiem nagrodzonym na prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej ASFERICO 2017 Czy rozwój technologii fotograficznej osiągnął już swój szczyt? Czy wymyślimy coś nowego?