30 nowych darmowych presetów do Lightrooma od kolejnego ambasadora Fujifilm

Czyżbyśmy mieli styczność z nowym trendem panującym wśród promotorów marki Fujifilm? Najpierw był Samuel Zeller i jego ustawienia, tym razem w jego ślady poszedł Thomas Fitzgerald. Oto darmowe presety, które przyspieszą Waszą pracę zupełnie za darmo.

© Thomas Fitzberalg / blog.thomasfitzgeraldphotography.com

Pracowanie przy użyciu presetów to pewnego rodzaju pójście na łatwiznę, ale jak niesamowicie przyspiesza to pracę przy obróbce dużego materiału fotograficznego. Oczywiście mamy dostęp do wielu płatnych ustawień typu: Delivious Presets, VSCO i DxO, ale czy jest sens wydawać na nie setki dolarów, skoro możemy mieć zbliżone wyniki przy wykorzystaniu tych darmowych?

Niedawno Samuel Zeller, ambasador Fujifilm, sprezentował fotografom 10 darmowych presetów do Lightrooma. W jego kroki poszedł kolejny przedstawiciel tej samej marki – Thomas Fitzgerald. Oczywiście obaj wspominają, że dzięki temu zdjęcia użytkowników aparatów Fujifilm będą ładniejsze, ale przecież Lightroom jest narzędziem uniwersalnym – nic nie stoi na przeszkodzie, aby sprawdzić, jak ustawienia działają z innymi aparatami.

Fitzgerald udostępnił na swojej stronie, ba, nawet sklepie, 29 zupełnie darmowych korekcji o nazwie „F-Variations”. Są one „zbiorem darmowych, specjalnie zaprojektowanych presetów, przeznaczonych dla użytkowników aparatów Fujifilm z serii X”. Śmiało – sprawdźcie je na Waszych zdjęciach, niekoniecznie zrobionych aparatami tego producenta. Swoją drogą – to ciekawa akcja promocyjna, prawda? Czysty marketing oparty na kulturze daru.

Presety opierają się na symulacji wyglądu filmów. Ciekawe jest, że część z nich, jak „Chrome”, „Acros” i „Astia”, zostały stworzone na potrzeby plików JPEG, tworzonych w aparacie z zastosowaniem wgranych w nie ustawień Fujifilm. Thomas zastrzega, że tylko wtedy możecie osiągnąć dokładny efekt, natomiast praca na plikach RAW będzie utrudniona.

Zobacz również: Skuteczny sposób na usuwanie kosmyków włosów na zdjęciach

Lista presetów:

— Acros Faded (XP2 XT2 Only)
— Acros Plus (XP2 XT2 Only)
— Acros Street (XP2 XT2 Only)
— Astia Expired
— Astia Faded
— Astia Muted
— Chrome Deluxe
— Chrome Expired 1
— Chrome Expired 2
— Chrome Super Deluxe
— Mono EX
— Mono Faded +G
— Mono Faded
— Mono Push
— Mono Street
— Mono Super Contrast
— Pro Neg Gold
— Pro Neg Platinum
— Provia X
— Provia X2
— Provia X3
— Soft Neg 1
— Soft Neg 2 +Grain
— Soft Neg 3 +Grain
— Super Chrome
— Velvia Alt
— Velvia Extreme
— Velvia Plus
— Velvia Push

Więcej o ustawieniach możecie przeczytać na blogu Thomasa.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji Kamerka Insta360 Nano sprawi, że iPhone będzie nagrywać filmy 360 stopni Snappr - Uber dla fotografów? Zwycięzcy 2016 EyeEm Photography Award ogłoszeni 5 najważniejszych rzeczy podczas realizacji sesji zdjęciowej według Emila Bilińskiego EOS 5D Mark IV bez tajemnic - dzisiaj emisja webcastu na temat nowej lustrzanki Nikon D3400 - poznaliśmy cenę oraz datę dostępności w Polsce 50 galerii z 15 krajów wystawi się podczas festiwalu Photofairs Shanghai Prezent od ambasadora Fujifilm – darmowe presety do Lightrooma Canon EOS 5D Mark IV – pełna specyfikacja i zdjęcia produktowe wyciekły do Interntetu Chcesz nauczyć się ustawień świateł studyjnych? Set.a.light 3D Studio pomoże ci je opanować Nikon D3400 – amatorska lustrzanka z funkcją SnapBridge i wydajnością do 1200 zdjęć Canon patentuje nowy obiektyw: EF 28-560 mm f/2.8-5.6 Rusza Letni Festiwal Fotograficzny Photo Summer Day. Jakub Kaźmierczyk jednym z prowadzących warsztaty Samyang AF 14 mm f/2.8 FE – znamy cenę i dostępność w Polsce nowego obiektywu z AF VSCO udostepnia studio kompletnie za darmo Wystawa „Niepozowane” będzie pierwszą po reaktywacji grupy Un-Posed Genesis wprowadza w Polsce nową linię produktów Canon EOS 5D Mark IV - wyciekła specyfikacja oraz pierwsze zdjęcie Dysk SSD Seagate 60 TB to jedyne urządzenie na świecie o takiej pojemności Syria przed i po wojnie - przerażające zdjęcia ukazujące zniszczenia i dramat mieszkańców II Zlot użytkowników aparatów Fujifilm serii X już we wrześniu Fotografia siatkarek z Egiptu i Niemiec pokazuje "zderzenie cywilizacji" Zespół Getty Images na Igrzyskach Olimpijskich niczym linia produkcyjna

Popularne w tym tygodniu:

Zenit powraca i planuje pełnoklatkowego bezlusterkowca! Corel wypuszcza PaintShop Pro 2018, który obiecuje dużo zmian i nadal będzie dostępny w pudełku Aurora HDR 2018 w końcu na pecety! Zobaczcie, co wyjątkowego będzie w programie Fotografia nośnikiem historii. Rozmowa z Jakubem Szymczukiem i Jakubem Kuzą