Startuje 6. Opolski Festiwal Fotografii, który zapowiada się przenikająco

„Przenikanie/Znikanie” to motyw przewodni tegorocznej edycji Opolskiego Festiwalu Fotografii. Podczas 6. OFF zobaczycie 15 wystaw oraz będziecie mogli wziąć udział w 6 spotkaniach autorskich. Ponadto czekają na Was warsztaty fotograficzne z fotografami, w tym naszym Jakubem Kaźmierczykiem.

© Paulina Oleszko

Hasło „Przenikanie/Znikanie” dotyczy dwóch przenikających się procesów, które nie do końca trwają i następują dość powoli. Podczas 6. Opolskiego Festiwalu Fotografii ponownie dominuje fotografia dokumentalna, a wystawy zbiorowe i indywidualne koncentrują się wokół tematu człowieka. Odbędą się również liczne warsztaty, w tym „Zarządzanie barwą oraz backup w domu każdego fotografa”, które prowadzi Jakub Kaźmierczyk.

Podczas OFF-u można zobaczyć wystawy znanych fotografów, w tym: Maksa Rigamontigo, Małgorzaty Sajur oraz Zofii Rydet. Ostatnia z wymienionych zapewniła uczestnikom pokaz zdjęć z projektu „Zapis socjologiczny”. Jest to seria realizowana od 1978 roku niemalże do końca życia artystki. W cyklu widoczny jest przekrój przez kilkanaście województw całej Polski. Zofia Rydet wchodziła do mieszkań i portretowała mieszkańców domów w ich najbardziej reprezentatywnych miejscach. Tak powstał historyczny zapis tego, jak wygląda polskie społeczeństwo.

Po raz kolejny głośno jest o Tomaszu Libosce oraz Michale Solarskim, którzy zaprezentują swój cykl - „Postrzyżyny”, będący rekonstrukcją własnych wydarzeń sprzed lat. Został on doceniony nagrodą Grand Prix na konkursie LensCulture w 2014 roku.

Fotografia portretowa i konceptualna została zdominowana przez Tomasza Wysockiego, Pawła Frenczaka oraz Małgorzatę Sajur, którzy w swojej twórczości również koncentrują się na człowieku – czy są to autoportrety, czy obrazy pokazujące innych ludzi – w każdym z nich można dostrzec festiwalowe „przenikanie”.

Małgorzata Sajur o fotografii: "Trzeba oglądać najlepszych, żeby wiedzieć jak mocno jest się w tyle"

Fotografia jest dla Małgorzaty Sajur ucieczką od codzienności. Jej projekt „Moje niepewności” zawiera głównie intymne autoportrety oraz krajobrazy…

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

My, jako patron wydarzenia, oczywiście mieliśmy okazję pisać kilkukrotnie o fotografach, którzy przedstawią swoje prace podczas 6. edycji OFF i w pełni możemy je Wam polecić.

Zapisy na warsztaty odbywają się za pośrednictwem strony internetowej, na której również przeczytacie więcej na temat samego festiwalu.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji Rozdzierane polaroidy wracają do życia, dzięki twórcy Impossible Project oraz New55 Aktualizacje Adobe Lightroom do wersji CC 2015.7 oraz 6.7 są już dostępne Aktualizacja Capture One Pro do wersji 9.3 pozwala na prace z 26 nowymi aparatami i obiektywami oraz monitorami Eizo Kamery GoPro HERO 5 Black oraz HERO 5 Session niebawem pojawią się na rynku Fujifilm ogłasza cashback na zakup aparatu X-T1 Leica udaje, że zdjęcie wykonane Canonem powstało ich aparatem natychmiastowym Aurora HDR 2017 umożliwia edytowanie plików RAW w formacie DNG 500px pozwala na fotografowanie iPhonem w RAW-ach Photler to kreator stron internetowych i galerii dla fotografów podróżniczych Nowy Lightroom Mobile 2.5 sprawi, że iPhone możefotografować w formacie DNG RAW Eizo Quick Color Match - automatyczne zarządzanie barwą Zobaczcie pierwsze zgłoszenia do Sony World Photography Awards 2017 Leica nadchodzi z aparatem natychmiastowym „Sofort” Jak zrobić obiektyw 50 mm f/1.2 za grosze? Chcesz fotografować klasykiem? Wydrukuj sobie aparat Wiemy już chyba wszystko o Canonie EOS M5. Oto nowe zdjęcia Tragicznie zmarł Krzysztof Miller, jeden z najwybitniejszych polskich fotografów wojennych Specjalna oferta firmy Phottix, lampy Indra 360 lub Indra 500 z wyzwalaczem Odin w zestawie Fujifilm wprowadza na rynek czarno-białe wkłady do Instaxa Mini DJI Osmo Mobile zapewnia 3-osiową stabilizację podczas kręcenia smartfonem Firma Samyang przygotowała specjalną ofertę na jesienne dni 30 nowych darmowych presetów do Lightrooma od kolejnego ambasadora Fujifilm Ustawione zdjęcie doprowadziło do zwolnienia ukraińskiego fotografa wojennego

Popularne w tym tygodniu:

Ukradł zdjęcie i dodał wulgarny napis na pośladku. Zapłaci za to 7 tysięcy złotych Corel wypuszcza PaintShop Pro 2018, który obiecuje dużo zmian i nadal będzie dostępny w pudełku Aurora HDR 2018 w końcu na pecety! Zobaczcie, co wyjątkowego będzie w programie GoPro finansowo staje na nogi. Fusion VR i HERO6 jeszcze w tym roku