Znamy zwycięzców Getty Images Instagram Grants

Agencja Getty Images oraz Instagram ogłosili zwycięzców drugiego dorocznego konkursu na grant. Program ten został stworzony, by wspierać fotografów, wykorzystujących Instagram do dokumentowania historii społeczności z całego świata.

© Girma Berta / Instagram

Instagram, oprócz bycia platformą do dokumentowania swojego codziennego życia, jest również niesamowitym narzędziem dla fotoreporterów z całego świata, którzy za pomocą serwisu nie tylko promują swoją twórczość, ale starają się nagłośnić ważne dla świata tematy.



Właśnie dla tych fotografów w zeszłym roku został stworzony program Getty Images Instagram Grants. Ma on na celu wspieranie twórców, którzy za pomocą Instagrama dokumentują i rozpowszechniają historie społeczeństw, które potrzebują pomocy. Trzej zwycięzcy otrzymali grant o wysokości 10 tysięcy dolarów, a ich prace zostały zaprezentowane podczas festiwalu Photoville w Nowym Jorku.


Zwycięzcami zostali: Christian Rodriguez z Urugwaju, który skoncentrował się na problemie nastoletnich ciąż w swoim kraju; Ronny Sen z Kalkuty w Indiach, który opowiada o problemach ludzi z Jharii – regionu bogatego w złoża węgla, gdzie ogień płonie od ponad 100 lat oraz Girma Berta z Etiopii.


Na honorowe wyróżnienia zasłużyli: Daro Sulakauri z Gruzji, Ako Salemi z Iranu oraz Andrew Quilty, australijski fotograf przebywający obecnie w Afganistanie. Prace wszystkich z wymienionych wyżej fotografów mają znaczny wpływ na zwiększenie świadomości ludzi o sytuacjach społeczeństw potrzebujących pomocy.

Zobacz również: Dlaczego zdjęcia i filmy z miejsc konfliktu nie robią już na nas wrażenia? Mówi Wojciech Grzędziński









Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji Rozdzierane polaroidy wracają do życia, dzięki twórcy Impossible Project oraz New55 Startuje 6. Opolski Festiwal Fotografii, który zapowiada się przenikająco Wyciek danych z serwisu Flickr - lepiej zmieńcie hasło Aktualizacje Adobe Lightroom do wersji CC 2015.7 oraz 6.7 są już dostępne Aktualizacja Capture One Pro do wersji 9.3 pozwala na prace z 26 nowymi aparatami i obiektywami oraz monitorami Eizo Kamery GoPro HERO 5 Black oraz HERO 5 Session niebawem pojawią się na rynku Fujifilm ogłasza cashback na zakup aparatu X-T1 Leica udaje, że zdjęcie wykonane Canonem powstało ich aparatem natychmiastowym Aurora HDR 2017 umożliwia edytowanie plików RAW w formacie DNG 500px pozwala na fotografowanie iPhonem w RAW-ach Photler to kreator stron internetowych i galerii dla fotografów podróżniczych Nowy Lightroom Mobile 2.5 sprawi, że iPhone możefotografować w formacie DNG RAW Eizo Quick Color Match - automatyczne zarządzanie barwą Zobaczcie pierwsze zgłoszenia do Sony World Photography Awards 2017 Leica nadchodzi z aparatem natychmiastowym „Sofort” Jak zrobić obiektyw 50 mm f/1.2 za grosze? Chcesz fotografować klasykiem? Wydrukuj sobie aparat Wiemy już chyba wszystko o Canonie EOS M5. Oto nowe zdjęcia Tragicznie zmarł Krzysztof Miller, jeden z najwybitniejszych polskich fotografów wojennych Specjalna oferta firmy Phottix, lampy Indra 360 lub Indra 500 z wyzwalaczem Odin w zestawie Fujifilm wprowadza na rynek czarno-białe wkłady do Instaxa Mini DJI Osmo Mobile zapewnia 3-osiową stabilizację podczas kręcenia smartfonem Firma Samyang przygotowała specjalną ofertę na jesienne dni

Popularne w tym tygodniu:

Z okładki National Geographic trafiła do aresztu. Oto historia „Afgańskiej dziewczyny” Koniec Digart.pl. Onet zamyka legendarny polski serwis dla artystów Znamy ceny i dostępność obiektywów Sigma Art 24-70 mm f/2.8 oraz Sigma Art 14 mm f/1.8 Zostań fotoedytorem serwisów Grupy Wirtualna Polska Legendy w Berlinie – przed nami wystawa zdjęć Helmuta Newtona, Mario Testino oraz Jeana Pigozzi Eastreet 4 – rozpoczął się nabór do czwartej edycji projektu o fotografii dokumentalnej i ulicznej VSCO Mobile Presets 01 (MP1) - 58 mobilnych filtrów symulujących analogowy efekt Ruszył konkurs na najlepsze zdjęcie natychmiastowe wykonane aparatem instax Pokaż swoje zdjęcia w ramach 7. Opolskiego Festiwalu Fotografii