Nadchodzi "automatyczny Photoshop" - Adobe oraz UC Berkley pracują nad nowym potężnym narzędziem

Jeśli zajmujecie się fotografią produktową lub reklamową, na pewno zdarzyło Wam się korzystać ze skraplania, ponieważ coś układało się nie tak, jak powinno. Ta funkcja ułatwi i częściowo zautomatyzuje Waszą pracę.

Firma Adobe, producent najpopularniejszych narzędzi do obróbki obrazu i wideo, postanowiła połączyć siły z University of California Berkley w celu stworzenia narzędzi, opartych na algorytmach sztucznej inteligencji, nazywanych „automatycznym Photoshopem”.

Zespół z UC Berkley pracuje nad rozwiązaniem o nazwie „Generative Visual Manipulation on the Natural Image Manifold”. Poniższy filmik wytłumaczy Wam, na czym polega to zagadnienie. Trzeba przyznać, że zapowiada się naprawdę potężnie.

Celem współpracy jest stworzenie narzędzia, które pozwoli automatycznie edytować kształty obiektów już istniejących w naturalny sposób. Wszystko za jednym pociągnięciem pędzla. Chociaż to dopiero początek nowych funkcji.

W dalszym planie jest opracowanie algorytmu, który na postawie kilku szkicowanych wskazówek wygeneruje automatycznie obraz zbliżony do oczekiwań użytkownika. Zwróćcie uwagę, jak imponujące są funkcje przedstawione w demonstracji. Jest to sposób na ułatwienie i zdecydowane przyspieszenie pracy. Jeśli program faktycznie będzie potrafił stworzyć grafiki automatycznie, pozwoli to zaoszczędzić godzin zdjęć, retuszu, a koszt końcowej produkcji znacznie spadnie.

Czy faktycznie czeka nas spotkanie z automatycznym Photoshopem przyszłości? Miejmy nadzieje, że dowiemy się już niedługo.

Zobacz również: Uzyskanie efektu IR w Adobe Photoshop

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Najbardziej zwariowane i niebezpieczne zdjęcie ślubne, jakie widzieliśmy Teksty, których nigdy nie powinieneś usłyszeć od profesjonalnego fotografa Drzewa umierają stojąc... Jak być profesjonalistą i pozostać przy tym stylowym? Kano Camera Kit - zbuduj i zaprogramuj własny aparat cyfrowy Zdjęcie lotnicze przypadkowej pary stało się hitem Internetu Zostań fotograficznym DJ-em z Palette Gear - analogowym kontrolerem do obróbki zdjęć Legendarna okładka albumu Nirvany „Nevermind” odtworzona 25 lat później MIOPS Mobile - całkowicie nowe spojrzenie na zdalne wyzwalanie migawki Volvo w krótkometrażowej serii "Human Made Stories" przygląda się pracy Erika Johanssona Vuze VR 3D 360 - kamerka 360° nagrywająca w 3D iOS 10 pozwoli astrofotografom na korzystanie z telefonu w absolutnej ciemności Bycie paparazzo to nie tylko bieganie za gwiazdami Oto wieszak, który umożliwi wam wyeksponowanie swojej kolekcji aparatów w stylowy sposób Raport sprzętowy znad polskiego morza Copyright trolling - kontrowersyjna praktyka zarabiania na zdjęciach Jak działają na nas zdjęcia w reklamach? Ten dokument dowodzi, że kolorowa fotografia została stworzona z myślą o białych ludziach Gumowy element na paskach Canona może mieć duży wpływ na nasze zdjęcia Oto jak Steve Giralt zbudował od zera komputerowo sterowaną maszynę dla jednego ujęcia burgera Zdjęcia na Instagramie ujawnią czy masz objawy depresji 4500 aparatów? Co to dla niego! Poznajcie człowieka, który ma największą kolekcję aparatów Najnowsze zdjęcia NASA ujawniają, że Mars wcale nie jest czerwoną planetą Oto jedno z najpiękniejszych miejsc do fotografowania na świecie

Popularne w tym tygodniu:

Canon 300 mm f/1.8 - ten potwór naprawdę istnieje Najbardziej zwariowane i niebezpieczne zdjęcie ślubne, jakie widzieliśmy Google pokazuje, jak będzie wyglądała przyszłość fotografii mobilnej Ziemia nie z tego świata? Dzięki Nikonowi możemy zobaczyć nasza planetę od zupełnie innej strony Historyczne fotografie zdradzają, jak wyglądali światowi przywódcy, zanim zostali politykami Żonglowanie obiektywami będzie prostsze dzięki TriLens Znane osoby też uwielbiają robić selfie. Oto jak wyglądały takie zdjęcia, zanim pojawiły się smartfony Ten film poklatkowy powstał ze zdjęć NASA i pokazuje... strukturę Marsa Photo Pod, czyli osobisty namiot dla fotografa w plenerze Zobaczcie, co potrafi obiektyw z ringiem Canon EF-S 35 mm f/2.8 Macro IS STM Tornado w 360 stopniach i 4K przybliży Was do potęgi natury System Canon EOS ma już 30 lat! Zobaczcie, jak przez ten czas zmieniły się aparaty tej firmy