Oniryczne podwodne portrety autorstwa Morgana Halasa

Morgan Halas jest fotografem urodzonym na Hawajach. Z racji tego, jego fascynacja wodą jest zupełnie naturalna, co przekłada się na cudowne podwodne portrety. Fotografie Halasa pozwolą Wam zatopić się w sennych marzeniach.

© Morgan Halas / Instagram

Morgan Halas urodził się i wychował we wschodniej części Oahu na Hawajach. Ten fotograf ma dosłownie obsesję na punkcie wszystkiego, co jest związane z wodą. Uwielbia spędzać wolny czas na czynnościach związanych z tym żywiołem – czy to nurkowanie, serfowanie, kręcenie filmów o podwodnych żyjątkach lub fotografowanie pięknych podwodnych scen.


Wiele jego obrazów, zwłaszcza cykl „Water Shoot”, ukazuje doświadczonych nurków (jak on sam), żyjących zgodzie z oceanem przez pryzmat surrealistycznych i romantycznych wyobrażeń.

Jego nietuzinkowa zdolność rozumienia światła i umiejętność złapania go w morskich głębinach tworzy niezapomniane dzieła, pełne spokoju i przywodzące na myśl marzenia senne o ucieczce do własnego świata.

Halas zajmuje się fotografią od czasów szkoły średniej, aczkolwiek poświęcił się jej w pełni dopiero około 2014 roku. Wtedy też zdał sobie sprawę z tego, że jego ulubione miejsca są niezwykle fotogeniczne i postanowił się nimi podzielić z szerszą publiką.

W pracach Morgana nie chodzi tylko o ładne obrazki. Jego twórczość jest formą dialogu, traktującego o środowisku naturalnym. W portfolio Halasa możecie znaleźć piękne chwile, na których uwiecznił rekiny, delfiny, żółwie oraz płaszczki. Oprócz tego fotograf koncentruje się wokół pokazania piękna rodzimej wyspy.


Zobacz również: Dwa spojrzenia na fotografowanie ludzi, czyli studyjne portrety i zdjęcia na ulicy [wideoporadnik]


Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Oliwia Papatanasis i jej pełne pasji do życia fotografie podróżnicze Powstanie, jego ludzie i Warszawa - o tym opowiada projekt "Teraz '44" Fotografia mody i ochrona środowiska, czyli afrykańskie portrety modelek ubranych w śmieci Królewski retusz z Krakowa Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Czy wizja Wrześni według Adama Lacha dekonstruuje utopijną wizję niewielkich miast? Niepokojące wizje paraliżu sennego na zdjęciach Nicolasa Bruno Surrealistyczne autoportrety Flory Borsi, czyli zwierzęcy zew i kobieca delikatność w jednym Dziewczyna Mikaela wciąż ucieka przed aparatem, ale mimo to wygląda świetnie Marina Amaral ożywia stare fotografie. Na jej pracach czarno-biały świat wygląda, jak z bajki Sebastian Janicki tłumaczy, jak dostrzec niedostrzegalne Turecka incepcja Aydina Büyüktasa Kreatywny przekręt: 6 fotografów, 1 model - zobacz zaskakujący rezultat sesji Uroczy dziecięcy świat w oczach Iwony Podlasińskiej Portrety twardzieli z największego, nowozelandzkiego gangu Pozostałości po Związku Radzieckim niszczeją w głębokich śniegach Mroźny reportaż z najzimniejszego miejsca na świecie, gdzie temperatura sięga -71.2 C 20 historycznych zdjęć, których prawdopodobnie nie znaliście Portret telefonem? Dlaczego nie! – prezentujemy fragment projektu „i like my i” Łukasza Gawrońskiego Prawie 50 tysięcy ludzi polubiło Instagramowe konto alkoholiczki. Tak wygląda nowoczesna kampania przeciw alkoholizmowi Sztuka imituje sztukę - znane obrazy odtworzone w filmowych kadrach

Popularne w tym tygodniu:

Miesięczna podróż statkiem towarowym z przymocowanym aparatem. Zobacz 80 000 zdjęć w 10 minut Spotkanie z płonącymi wieżami w tle. Historia kontrowersyjnej fotografii Thomasa Hoepkera, która stała się symbolem MonoVisions Photography Awards 2017. Polacy nagrodzeni wśród mistrzów fotografii czarno-białej Fake photos atakują, czyli jak media podchwyciły temat podniebnych selfie Zdjęcia finalistów Wildlife Photographer of the Year 2017 to mistrzostwo fotografii przyrody Szymon Barylski przez miesiąc fotografował obóz dla uchodźców między Grecją, a Macedonią Pierwszy na świecie film poklatkowy 8K nagrany Nikonem D850 Najnowsze okładki TIME zostały wykonane iPhonem. Czy to naprawdę ma dziś znaczenie? Mistrzostwa Świata Bród i Wąsów 2017 – portrety posiadaczy najlepszego zarostu na świecie 3 fotografów, 1 modelka i 1 lampa błyskowa – poznaj kreatywne podejście różnych artystów Oliwia Papatanasis i jej pełne pasji do życia fotografie podróżnicze Zobacz najlepsze zdjęcia nocnego nieba w konkursie Insight Astronomy Photographer of the Year 2017